Minimální interval pro zaslání první a druhé upomínky v případě neplacení zálohových plateb

Vložil PN777, 25. Říjen 2011 - 10:58 ::

Dobrý den,

1.je zákonem stanoven minimální časový interval pro zasílání upomínek v
případě neplacení zálohových plateb na účet SVJ?

2.Neodporuje interval 14 dnů mezi odeslanou první a druhou upomínkou zákonu?

Splatnost chceme ve stanovách stanovit do posledního dne příslušného kalendářního měsíce. Do stanov chceme přidat postup pro zasílání upomínek a interval mezi první a druhou odeslanou upomínkou jsme uvedli jako 14 dnů. Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil pepo (bez ověření), 25. Říjen 2011 - 11:34

  jen když si vezmu termíny – 3 dni na doručení dopisu, 10 dní na vyzvednutí doporučeného dopisu, 3 dni na doručení nevyzvednutého dopisu zpět. pokud máte majitele, který nebydlí (a takový se může objevit) , je 14 dní nedostetečných. A to nepočítám lhůtu na zaplacení !!

  Vložil PN777, 25. Říjen 2011 - 17:24

  Děkuji za reakci.Otázka se týká zákonných důvodů, ale k ČP:

  Česká pošta zpravidla dodá doporučený dopis do 24 hodin až 48 hodin, ovšem negarantuje. Pošta je blízko domu tedy spíše 24 hodin (viz. vlastní zkušenost). Doba uložení je standartně 15 dnů, lze snížit až na jen 3 dny viz. uvedené podmínky níže. Datum pro zpětné vyzvednutí nám bude oznámeno okamžitě emailem. Lhůta pro zaplacení je 14 kalendářních dnů po 15 dnu daného kalendářního měsíce, kdy mají být zálohové platby zaplaceny, pak následují upomínky. Pokud vlastník nebydlí nemusí převzít týdny až měsíce…

  Obchodní podmínky: Článek 21 Zkrácení lhůty pro vyzvednutí poštovní zásilky

  1. V případě této doplňkové služby bude lhůta 15 dnů, po kterou je poštovní zásilka při dodání připravena k vyzvednutí u příslušné pošty, zkrácena

  1. na 3 dny ode dne, kdy byla poštovní zásilka připravena k vyzvednutí, nebo
  2. na 10 dnů ode dne, kdy byla poštovní zásilka připravena k vyzvednutí.

  2. Sjednána může být i jiná zkrácená lhůta, po kterou je poštovní zásilka při dodání připravena k vyzvednutí u příslušné pošty, než podle odstavce 1. 3. Tuto doplňkovou službu lze zvolit jen společně se službou doporučená zásilka, doporučená slepecká zásilka, cenné psaní nebo cenný balík.

  Vložil Doručovatel (bez ověření), 26. Říjen 2011 - 19:44

  Čeho chcete docílit?

  Doručení zásilky, nebo vrácení zásilky?

  Vložil PN777, 27. Říjen 2011 - 0:26

  Dobrou noc,

  díky za dotaz. Můj předchozí příspěvek byl reakcí-upřesněním na lhůty

  uvedené panem „pepo“.

  Cituji: „Čeho chcete docílit? Doručení zásilky, nebo vrácení zásilky?“

  Chci splnit povinnost odeslat upomínku/y. Její doručení nebo vrácení ovlivňují také faktory, které já neovlivním, pokud jsou na straně příjemce. Tedy je celkem jedno pokud se adresát převzetí vyhýbá…(tzn. nebude fakticky doručeno, případně vráceno) já jsem svou povinnost odesláním a dokladem o tom splňil.

  Vložil lolek (bez ověření), 26. Říjen 2011 - 2:19
  • cit.„…chceme ve stanovách stanovit do posledního dne příslušného kalendářního měsíce…“
   • používáme nejprve dohodnuté bez-nákladové způsoby (předupomínkový email – s požadavkem na reakci do 5 pracovních dní).
    Poté – §45/1 ObčZ – Projev vůle působí vůči nepřítomné osobě od okamžiku, kdy jí dojde a proto optimisticky použijeme „obálku se zeleným pruhem“ (ZPS čl.21/4) jako „první upomínku“. Druhou upomínku zasíláme po dalších 20 kalendářních dnech.

  lolek

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".