Měsíční odečty se odkládají

Vložil Pavel, 7. Červenec 2022 - 21:07 ::

ale jen do 12.7.2022. Kluci a holky poslanecký přetáhli o celou 1 minutu svou pracovní dobu:

https:/ / www.psp.cz / eknih / 2021ps /stenprot/031schu­z/s031034.htm

"Poslankyně Klára Dostálová: Děkuji za slovo. Hezký večer. Ale vzhledem k tomu, kolik je hodin, tak si myslím, že stačím sotva říct, že vám všem přeju hezký večer. Nicméně my jsme zavetovali tu devadesátku z jednoho prostého důvodu, protože na vás na všechny se obraceli zástupci bytových družstev a společenství vlastníků jednotek, tady Evo, už mě to měříš, když tak tři dva jedna, já toho nechám, ale určitě to rozebereme na nějakém dalším příštím jednání.

Opravdu si to zaslouží rozebrat na výboru, protože zástupci bytových družstev celkem oprávněně namítají, že to bude stát obrovské množství peněz, ta informační povinnost, která se vlastně na ně nově aplikuje. Oni kontaktovali Ministerstvo pro místní rozvoj několikrát, bohužel neúspěšně, a tam je právě potřeba si s ministerstvem vykomunikovat to… (Předsedající vstupuje do řeči: Paní poslankyně, já se omlouvám…) Přeji vám hezký večer.

Místopředsedkyně PSP Věra Kovářová: Děkujeme vám. Konstatuji, že do rozpravy je dále pak přihlášena ještě poslankyně Pošarová a s faktickou pan ministr Bartoš. Přerušuji 31. schůzi Poslanecké sněmovny do úterý 12. července 2022 do 10 hodin a připomínám, že zítra, to je v pátek 8. července 2022 bude v 9 hodin zahájena 29. schůze Poslanecké sněmovny. Přeji vám hezký večer.

(Jednání skončilo v 19.01 hodin.)***"

Zajímavé na vystoupení místopředsedy vlády pro digitalizaci bylo, že se snažil zmást poslance tím, že když schválí novelu zákona č. 67/2013 Sb. již v prvním čtení, takže budou projednávat novelu vyhlášky č. 376/2021 Sb. „na půdě patřičných parlamentních výborů“. To je nějaká ZMĚNA, normálně vyhlášky parlamentní výbory neprojednávají. Nevím, zda někdo pana místopředsedu vlády informoval, že vyhláška nemůže jít nad rámec stanovený zákonem.

Určitou šancí je, že pokud by neprošlo projednávání jen v 1. čtení, takže by mohl být navržen i odklad celého nesmyslného měsíčního informování jako to udělali na Slovensku.

„Poslankyně Alena Schillerová: Děkuji, paní místopředsedkyně. Já bych chtěla využít ty dvě minuty, co zbývají do konce jednacího dne a chtěla bych jménem dvou klubů, to znamená klubu hnutí ANO a poslaneckého klubu SPD dát veto podle § 90 na projednávání ve zrychleném čtení, protože máme celou řadu výhrad a myslíme si, že ten zákon si vyžaduje prodiskutování ve výborech a pravděpodobně i opravu. Děkuji.“

  • EED

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil citizen (bez ověření), 7. Červenec 2022 - 23:16

No jo, esvéjéčka mají obecně problém, informovat vlastníky o čemkoliv. Když se zeptáte, čumí jak vyoraná myš a označí vás za kverulanta.

Vložil * (bez ověření), 8. Červenec 2022 - 6:37

Až tak hluboko jsme klesli, někteří už neumí ani odečíst čislo na vodoměru. Potřebují, aby jim to někdo přežvýkal. Tak si to holt musí zaplatit.

Vložil * (bez ověření), 9. Červenec 2022 - 11:20

Vy asi nebudete nejostřejší tužka v penálu. To si opravdu myslíte, že měsíční informování o stavu měřidel, které má každý před nosem, je primárním cílem předlohy?

Vložil Odklad (bez ověření), 7. Červenec 2022 - 22:22

„by mohl být navržen i odklad celého nesmyslného měsíčního informování“

Odklad nic neřeší. Povinnost měsíčního „informování“ je třeba buď zcela zrušit bez náhrady a nebo nahradit informováním dobrovolným na bází kdo zaplatí, dostatne informaci měsíčně. Zatím je navrženo pravidlo jiné, a sice i ten, kdo odmítne být „informován“, toto (ne)informování zaplatí.

Kdo je autorem schvalovaného znění? Zkusím mu napsat.

Vložil Pavel, 8. Červenec 2022 - 9:13

Odklade,

autorem tohoto nesmyslu jsou vyznavači Zeleného náboženství v Bruselu. Ostatně musí předstírat nějakou práci za ty prachy.

V ČR je pod tímto nesmyslem podepsán místopředseda vlády pro digitalizaci Bartoš.

Referenti na MMR vědí, co je to za blábol, ale jsou jen úředníci. Nicméně poslance ve výborech informovali. Stejně jako poslance informovala odborná veřejnost.

Pokud by se podařilo zrušit projednávání novely pouze v jednom čtení, tak je malá naděje, že se alespoň zruší nesmyslné měsíční informování o tom, že je někde nějaká měsíční informace o „spotřebě“. Možná by se podařil i odklad o rok, protože odečítací společnosti to do konce roku 2022 nestihnou připravit. Úplné zrušení je nepravděpodobné, je to proti Zelenému náboženství.

Osobně bych také souhlasil s tím, že by to mělo být dobrovolné, kdo to potřebuje, ať si to zaplatí. Ale to je proti zásadám EU, která považuje obyvatele EU za nesvéprávné bytosti kterým musí být „dobro“ nařízeno zákonem, protože sami to dobro neumí ocenit.

Hezký den!

Pavel

Vložil petrsv, 8. Červenec 2022 - 12:38

Mno, Bartoš má jen za úkol implementovat nařízení z EU do našeho právního řádu. Aby to někdo nepochopil tak, že Bartoš je autorem tohoto nesmyslu… Udělat se to musí ve všech členských státech, jinak bude bububu ze strany EU. Možná čeští úředníci dokážou najít způsob, aby se vlk nažral a koza zůstala celá, těžko říct.

Vložil Odklad (bez ověření), 8. Červenec 2022 - 9:39

„V ČR je pod tímto nesmyslem podepsán místopředseda vlády pro digitalizaci Bartoš.“ (Vložil Pavel, 8. Červenec 2022 – 9:13)

Děkuji, napsal jsem panu PhDr. Ivanu Bartošovi, Ph.D., na e-mail bartosi@psp.cz
 .

Vložil Nemám rád Piráty (bez ověření), 8. Červenec 2022 - 15:59

Piráti jsou ideologicky velmi uvědomělý, akorát se narodili o 50 let později. Skrz ideologii nemají ani ponětí o reálném dění ve světě. Žijí úplně šťastně v tom svém izolovaném ideologickém prostoru. Nyní hlasovali proti tomu, aby bylo jádro a plyn považováno za zelenou energii, i když ČR nemá v současné době jinou volbu. Richterová zase hájí Rakušana, že nemůže odstoupit, protože řídí Evropu etc.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".