Měřáky tepla

Vložil Pavel Bron (bez ověření), 12. Září 2017 - 6:57 ::

Dobrý den

chci se zeptat, mám v bytovém domě osazeny povinné měřáky tepla, ale nemám osazeny nové hlavice. Mám pouze stávající plnoprůtokové uzávěry. Udává mi zákon povinnost tyto termohlavice mít nebo udává pouze povinnost měřáků.

Děkuji za odpověď a s pozdravem

Pavel Bron

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil MartinII, 12. Září 2017 - 7:28

  Zkuste hledat, ne jen pokládat dotazy.

  Já našel

  www.mpo-efekt.cz/…/i-ekis/3522)

  Osazení termohlavic je dáno zákonem č. 406/2000, který v § 6, odst. 7 cituje povinnost pro vlastníka budovy nebo společenství vlastníků, vybavit vnitřní tepelná zařízení budov přístroji regulujícími dodávku tepelné energie. Konečným spotřebitelům v rozsahu stanoveném vyhláškou. Konečný spotřebitel je povinen umožnit instalaci, údržbu a kontrolu těchto zařízení. Splnění požadavků § 6, odst. 7 zákona stanovuje zák. 406/2000 v termínu do 4 let ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona (1. ledna 2001), tzn. do 31.12.2004. Majitel tedy po stránce technické plní požadavky zákona. V otázce právní je třeba prostudovat smlouvu mezi odběratelem a dodavatelem tepla, ve které jsou stanoveny vzájemné vztahy.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".