Měřáky na radiátory

Vložil Kateřina V. (bez ověření), 25. Září 2020 - 20:33 ::

Dobrý den. 7.8. proběhla v bytě, který mám v osobním vlastnictví, výměna radiátorů. V tento den byla i domovnicí kontaktována firma, která měla nainstalovat na radiátory nové měřáky. Dodnes (25.9.) měřáky nainstalované nejsou a již začala topná sezóna. Firmu urgovala domovnice i já několikrát. Dnes se firma ozvala, že instalaci provede 1.10. Mohu bez měřáků do té doby topit? Nevím totiž, jak by se teplo vypočetlo nebo jestli bych mohla dostat sankci, i když za to nemohu a v bytě rozhodně nehodlám mrznout… Děkuji za odpověd. Kateřina V.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Akademik (bez ověření), 26. Září 2020 - 7:28

  „7.8. proběhla v bytě, který mám v osobním vlastnictví“

  Tážete se na situaci nastalou před více než 25 lety.

  Vše je patrně promlčeno. Jaký smysl to má řešit nyní? Píšete historickou disertační práci na uvedené téma? Nebo se soudíte – v takovém případě prolčecí doba neběží.

  Vložil Justitianus, 25. Září 2020 - 21:40

  Samozřejmě topte jak potřebujete. Není žádný důvod, abyste zavírala radiátory a klepala se zimou.

  Nechápu ovšem proč se mají instalovat nové indikátory. Zpravidla se při výměně radiátorů vracejí původní indikátory na místo.

  Také není zřejmé, jaký byl důvod výměny, kdo o ní rozhodl a jestli výměny radiátorů proběhly jen ve Vašem bytě, nebo v celém domě. Je potřebné abyste k vašemu dotazu upřesnila:

  1. Radiátory jsou společné, nebo nebo jsou ve vlastnictví vlastníka jednotky?
  2. Indikátory na radiátorech jsou společné, nebo jsou ve vlastnictví vlastníka jednotky, nebo ve vlastnictví SVJ, nebo ve vlastnictví rozúčtovací firmy?
  3. Kdo rozhodl o výměně radiátorů ve Vašem bytě?
  4. Kdo rozhodl o (zbytečné) instalaci nových indikátorů ve Vašem bytě?
  5. Co s tím vším má společného jakási domovnice?

  Justitianus

  Vložil Jakole (bez ověření), 25. Září 2020 - 21:24

  Do 1.10. rozhodně mrznout nebude.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".