Mám byt v OV

Vložil Bruno2, 7. Září 2019 - 13:57 ::

Jsou mezi návštěvníky tohoto portálu tací, na které tato dvě písmena působí jako červený hadr na býka. Stále číhají a jakmile někdo napíše OV, tak se jej snaží zesměšnit tím, že zkratku pojmu osobní vlastnictví přiřazují k bývalé SPZ Ostravy tvrdíce, že žádné osobní vlastnictví neexistuje a tím tazatele znejistí. Asi si neuvědomují, že jazyk má několik vrstev a že zde se lidé většinou nevyjadřují jazykem odborným, nýbrž jazykem obecným či hovorovým. Pojem osobní vlastnictví běžně používají realitní kanceláře, novináři a v jedné televizní besedě jej používala i pracovnice Ministerstva spravedlnosti a zaměstnanec Krajského soudu. Tento pojem je zcela srozumitelný a jednoznačný, stejně jako vlastnictví družstevní či státní. A jestliže si někteří návštěvníci tohoto portálu chtějí honit svoje ego, dám jim pár tipů. Když někde před domem uvidíte tabulku s nápisem soukromý pozemek, zazvoňte a upozorněte, že žádné soukromé vlastnictví neexistuje (občanský zákoník, který jinak upravuje vlastnická práva tento pojem nezná). Nebo si zajděte na poštu a když uslyšíte, že někdo přichází se složenkou, okamžitě jej napomeňte, že to co má v ruce není složenka, nýbrž poštovní poukázka (složenka je něco docela jiného). A tak bych chtěl požádat ty, kteří snídají vtipnou kaši, aby svůj smysl pro humor prezentovali na jiném místě a neuváděli v omyl méně zběhlé tazatele. Právník, který jim bude zajišťovat převod družstevního bytu do vlastnictví, určitě nepoužije výraz osobní vlastnictví. Ale v běžné komunikaci vadí jen několika mudrcům. A je jen dobře, že v poslední době jsou oceňovány mínusy. Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Novák ac0083 Jan (bez ověření), 29. Říjen 2019 - 1:04
  Vložil Pro Bruno2 (bez ověření), 7. Září 2019 - 17:01
  Vložil radka2222 (bez ověření), 7. Září 2019 - 14:43

  to víte, Elen co se tu objevila plácá samé nesmysly, tak alespoň v tomto dělá chytrou:-) stejně jako fond oprav a podobné nepřesné, i když zažité pojmosloví, o němž každý průměrně inteligentní běloch ví, co tím člověk myslí :-)

  Vložil Vyskočilová (bez ověření), 7. Září 2019 - 15:29

  Radko,

  když Vám podám podobně nepřesně vyplněné daňové přiznání, kterému každý průměrně inteligentní běloch rozumí, udělíte mi mnohatisícovou pokutu. Tzn., že tady (ve Vašem oboru) Vám nepřesné vyjadřování najednou bude vadit.

  Ono to tak je obvykle. V mém oboru mi nepřesné vyjadřivání vadí, mimo obor nikoliv. Jste ochotna připustit, že správa nemovitostí je rovněž odbornost (odlišná od Vaší)?

  Vyskočilová

  Vložil radka2222 (bez ověření), 7. Září 2019 - 15:48

  podobně nepřesně vyplněné znamená co? a co to plácáte o mnohatisícové pokutě za „nepřesné“ vyplnění? nepište o čem nic nevíte.

  Lidé se sem obracejí o radu, protože tomu nerozumí. Od toho to tu je. A z laika nemám potřebu dělat pitomce jen proto, že používá stejné výrazy jako např. i soudy, a kterým hlavně každý rozumí a ví, co tím tazatel myslí. Naopak blbec, který od chvíle co se tu objevil, uděluje nesmyslné rady a najednou má potřebu „shodit“ tazatele kvůli nepřesnosti ve vyjádření, je u mě prostě zakomplexovanej blbec.

  Vložil Plátkyně (bez ověření), 7. Září 2019 - 16:33

  „podobně nepřesně vyplněné znamená co?“

  Co myslela tazatelka nevím, ale mohlo jí jít o nepřesné používání pojmů. Píšete, že na pojmech nezáleží. Pokutu za nepřesné vyplnění jsem také dostala, nepomohlo ani opravné podání (ihned po zjištění chyby), ani okamžité doplacení (ihned po zjištění chyby), ani doložení lékařské zprávy (dokládající zdravotní stav v temínu podání), ani odvolání k finančnímu ředitelství (mají na automatizované zamítnutí formulář, ani to nemusí posuzovat člověk).

  Jaká je režie výběru daní? Třeba u mýtného (taky daň) padne většina vybrané částky na režii.

  .
  Vložil radka2222 (bez ověření), 7. Září 2019 - 16:49

  Pokutu za nepřesné vyplnění jsem také dostala, určitě nešlo o „pojem“, ale spíš číslo, a to je trochu rozdíl, nemyslíte?

  mají na automatizované zamítnutí formulář, ani to nemusí posuzovat člověk

  tak to je pro mě novinka :-) kde jste na tom byla?

  podívejte se na statistiky. na dppo, dph, dpfo a dzč rozhodně x násobně přesahuje režii.

  Vložil Plátkyně (bez ověření), 7. Září 2019 - 16:52

  „kde jste na tom byla?“

  Na čem?

  Vložil OV (bez ověření), 7. Září 2019 - 16:24

  „používá stejné výrazy jako např. i soudy“

  Radko, doložte zde, prosím, že soudy používají pojem osobního vlastnictví (po zrušení tohoto pojmu v právním předpise). Pochopitelně nestačím číst veškerou prodkukci soudů, mohlo mi něco uniknout, ale podle toho, co čtu, se tak neděje. Děkuji.

  Vložil Martinus (bez ověření), 7. Září 2019 - 14:47

  „každý průměrně inteligentní běloch ví, co tím člověk myslí“

  Milá Radko2222,

  napište zde, prosím, co znamená fond oprav a osobní vlastnictví (nyní, ne v době, kdy oba tyto pojmy existovaly a měly oporu v zákoně o osobním vlastnictví bytů). Děkuji.

  Martinus

  (Admine: Hlásím výskyt rasismu.)

  Vložil radka2222 (bez ověření), 7. Září 2019 - 15:51

  když to použije někdo teď, myslí tím to, co to znamenalo v době, kdy tyto pojmy existovaly :-)

  Vložil Tichý (bez ověření), 7. Září 2019 - 16:06

  „když to použije někdo teď, myslí tím to, co to znamenalo v době, kdy tyto pojmy existovaly“ (Vložil radka2222 (bez ověření), 7. Září 2019 – 15:51)

  Opravdu? Uvedu zde tedy pro Vás definici fondu oprav ze zákona z doby, kdy tento pojem existoval, a zeptám se Vás, zda stále za svým shora uvedeným tvrzením stojíte. Souhlasíte?

  Kdyby tomu totiž bylo tak, jak Radko2222 uvádíte, nebyl by žádný problém s (nynějším) významem fondu oprav. (Pojem osobní vlastnictví patrně ve svém původním významu nyní existovat nemůže, bylo vázáno na předchozí režim a šlo o protiklad ke komunistickému „všelidovému“ vlastnictví.)

  Vložil Elena (bez ověření), 7. Září 2019 - 14:31

  „… mění se … osobní vlastnictví na vlastnictví …“

  (§ 872 odst. 7 zákona č. 40/1964 Sb., občanský zákoník)

  Nejdřív trochu číst!

  Vložil ? (bez ověření), 7. Září 2019 - 19:49

  Tak občas zde čtu ty příspěvky a nevěřím, jaké nesmysly se zde uvádí. Jediní kdo zde nyní dávají kvalitní příspěvky jsou JAVA, Pavel i diskutabilní zděšený. Radka 2222 – raději bez komentáře. Hezký večer.

  Vložil Marianna (bez ověření), 7. Září 2019 - 21:15

  „nesmysly se zde uvádí“

  Můžete uvést nějaký příklad?

  Vložil ... (bez ověření), 7. Září 2019 - 20:23

  Tak co děláte v tomto vláknu, když ani jeden z vašich favoritů zde není?

  Váš komentář „bez komentáře“ mluví za vše. Nazdar.

  Vložil Elena (bez ověření), 7. Září 2019 - 14:20

  „osobní vlastnictví neexistuje“

  To jste napsal správně. Číslo zákona, který upravoval osobní vlastnictví, ráda doplním.

  „Tento pojem je zcela srozumitelný a jednoznačný“

  Možná si nejprve nastudujte definici pojmu osoba. Je-li srozumitelný pojem státní vlastnictví, družstevní vlastnictví, církevní vlastnictví, s čímž lze souhlasit, pak pojem osobní vlastnictví (vedle toho, že neexistuje) srozumitelný není. Ostatně ani Vy jste nenapsal, co je tímto pojmem míněno. Zkuste to zde tedy nejprve napsat. Děkuji. (Já jsem definici pojmu osoba nepsala.)

  Vložil Bruno2, 7. Září 2019 - 17:59

  Člověk, který potřebuje radu ve věci převodu družstevního bytu do vlastnictví, nemusí znát definici ani osoby, ani vlastnictví.
  Realitní kanceláře mají stránky, kde můžete hledat vhodný byt. Na stránkách bývá filtr: město, velikost bytu a podobně a taky vlastnictví. Je tam možné zatrhnout státní, obecní, družstevní a osobní. Kdyby bylo zakázáno používat pojem osobní vlastnictví, jak by se měl označit typ vlastnictví – vlastnictví? Já chápu osobní vlastnictví jako majetek, který patří jednotlivé osobě nebo několika osobám. To znamená, že nepatří žádné právnické osobě. A když budu odpovídat tazateli a použiji pojem osobní vlastnictví, nemůže být tazatel zmaten. Ale když Vy do své odpovědi budete motat Ostravu, moc mu nepomůžete.

  Vložil Socialistická organizace (bez ověření), 7. Září 2019 - 19:00

  Takže právnická osoba podle Vás není osoba.

  Souhlasím s Vámi, že osoba v právničtině je pro běžného člověka podivnost. Ale nezbývá, než právní definici respektovat, abychom se domluvili.

  (V době osobního vlastnictví se právnická osoba nazývala socialistická organizace.)

  Vložil radka2222 (bez ověření), 7. Září 2019 - 18:16

  prudiči prostě napadají pojmosloví, a prd poradí. machři do neví nico problému, jen že FO a OV neexistuje.

  Vložil Václavík (bez ověření), 7. Září 2019 - 19:02

  „machři do neví nico problému“

  A Vy víte o problému? Že byste poradila.

  Vložil Bruno2, 7. Září 2019 - 18:20

  Takoví lidé jsou schopni na otázku, jestli mohu přijít o řidičák, odpovědět, že nemohu, protože nic takového nemám, mám pouze řidičský průkaz.

  Vložil Václavík (bez ověření), 7. Září 2019 - 19:04

  Bruno2,

  to je otázka definic. Pokud řidičák = řidičský průkaz, nesrozumitelnost nevzniká.

  Co je fond oprav zde nikdo zatím neuvedl. Můžete být první.

  Co je osobní vlastnictví zde nikdo zatím neuvedl. Můžete být první.

  Vložil ... (bez ověření), 7. Září 2019 - 20:37

  Dotaz „Mám byt v OV“ od Pana Bruno2 by si někteří měli zazáložkovat a až někdo napíše svůj problém a použije OV + FO, měli by se zde vyexhibovat na pojmosloví a čistí a klidní následně tazateli radit.

  Osobní vlastnictví = Vlastnictví
  Fond oprav = příspěvek na správu domu a pozemku, příspěvek na správu domu, nebo příspěvek vlastníků jednotek na správu domu a pozemku

  Pokud toto někomu dělá problém, neměl by radit na fóru SVJ. Nazdar.

  Vložil Marianna (bez ověření), 7. Září 2019 - 21:13

  Osobní vlastnictví = Vlastnictví
  Fond oprav = příspěvek na správu domu a pozemku“
  Vložil … (bez ověření), 7. Září 2019 – 20:37

  Paní Radka2222 naproti tomu je toho mínění, že pojmy osobní vlastnictví a fond oprav mají nyní ten význam, jaký měly v době, kdy byly uvedeny v zákoně.

  Ještě jiný názor má náš předseda, podle něhož jsem povinna hradit fond oprav i příspěvek na správu domu a pozemku (takže to asi nebude totéž).

  Je zjevné, že tři shora uvedené názory nemohou vedle sebe obstát. Takže tak jednoduché to zase nebude.

  Osobní vlastnictví bude sotva totéž co vlastnictví. Pokud by tomu tak bylo, potom bychom měli např. státní osobní vlastnictví, družstevní osobní vlastnictví ad.

  Vložil Elena (bez ověření), 7. Září 2019 - 14:22

  "Spojení písmen O a V může mít různé významy:

  okresní výbor – reprezentace určité organizace na okresní úrovni
  ordo virginum – řád zasvěcených panen
  osobní vlastnictví – dřívější forma vlastnictví"

  Podle https://cs.wikipedia.org/wiki/OV

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".