Lidsky faktor

Vložil Puchta, 5. Únor 2009 - 14:46 ::

DD

mne pripada,ze horsi nez nektere technicke nebo pravni problemy je pasivita az aktivni rezistence lidi. Jak se s tim vyporadavate? Mam pocit, ze i vyber tri lidi do vedeni SVJ je nekonecny problem.

Dekuji predem za reakce.

S pozdravem, M.Puchta

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Péťa Mařka, 2. Březen 2009 - 21:45

    Maříková

    Dobrý den!! Je „dobré“ vědět, že i jinde mají stejné problémy! Naše SVJ je malé, ale domluvit se je velký problém. Než jsme to vzali s přítelem (nynějším předsedou výboru) vzali do vlastních rukou, nikoho nic nezajímalo a nikomu nevadilo, že jsou dluhy ve Fondu oprav a že střecha je děravá. A po 2 letech „našeho“ vedení máme 0 v položce Dlužníci, novou střechu (sice na úvěr,ale přece) a snažíme se vše vést řádně podle stanov. Ale ejhle, lidé jsou opět nespokojení, nechápou proč by měli platit takové „nehorázné“ peníze do fondu oprav(nyní platíme 9 Kč,– za m čtvereční), a proč by jsme měli odizolovat dům, a proč jsme dělali střechu, ti co bydlí v přízemí, střechu nepotřebují. Je taky pravda, že převažují lidé starší a ne příliš sociálně zdatní. A souhlasím s názorem, že záleží jak ke svému bytu přišli. Snad se to změní, až nastoupí dědicové současných vlastníků, ale „Jaká mamka, taká Katka???!!!!“ Držím všem našim souputníkům palce a věřím v lepší komunikaci. S pozdravem Petra Maříková

    Vložil MilanVecko, 6. Únor 2009 - 18:04

    Zdravím vás všechny musím souhlasit že není jednoduché lidi přesvědčik k zájmu o byt my jsme dá se říci novostavba kde si všichni byty koupily,ale situaci to nemění.a najít schopného člověka do vedení…noční můra…

    Vložil Ferat, 5. Únor 2009 - 17:32

    Dobrý den. Také to nechápu! Lidé vlastní nemovitost(byt+po­díl na domě) v hodnotách několika stovek tisíc korun či hodně přes milion a přitom je nic nezajímá! To nepochopím nikdy.

    Vložil JarekSVJ, 5. Únor 2009 - 15:40

    Naprosto s tebou souhlasím, nezájem a pasivita a hlavně nezodpovědnost vlastníků to je podle mne největší problém SVJ.

    Vložil onderka jan, 5. Únor 2009 - 18:02

    O.J. Já mám zase takovou zkušenost, že když se starám ať je vše jak má být tak je mě to vyčítáno, že jsem papežtější než papež.To je pak těžké v takovém préstředí něco podnikat.

    Vložil ajutova, 5. Únor 2009 - 18:36

    Přesně tak. Já dělala předsedu družstva 5 let. Půlka lidí chtěla svj, půlka ne, nakonec jsem to dotáhla v loňském roce zdárně k převodům do vlastnictví všech bytů. Nezměnilo se nic. Ani poté co lidé vidí své jméno na katastru, se v jejich myšlení nic nemění … starého psa novým kouskům … Přijde mi, že snad ani nevěří, že nějaký majetek mají. Možná je to v nich z dob minulého režimu. Za zlé jim to mít nemohu. Další stránkou toho je, že většina z nich je věkem hodně přes 60 let. Opravovat dům – na co, proboha??? To ať si udělají mladí, my už stejně za chvíli zaklepeme bačkorama. Do té doby to nespadne. Tak ať si to pak schválí (a hlavně platí) oni (synové, vnuci zkrátka dědicové). Otázka je, zda se mladí k majetku umí stavět jinak – mám spíš zkušenosti, že ti si zase majetku neumí vážit. Raději peníze nacpou do svých požitků než do jeho správy. No nic, plakat nad tím nemá smysl. Já osobně jsem ráda, že naše SVJ vedu, aspoň mám přehled, kam jdou peníze a dohlédnu alespoň na ty základní nutné opravy a údržbu. Tak držim palce i Vám všem ostatním bláznivým nadšencům, kteří neztrácíte chuť to dělat! Alena Jůtová

    Vložil Puchta, 10. Únor 2009 - 12:47

    Dobry den,

    pozoruji ztratu spolecnych cilu i u generace mnohem mladsi nez 60 let a nekteri by se toho „ujali“, ale na bazi „byznysu“. Prece jen bych radeji videl vic lidi, kteri dum ridi. „Single wo/man“ mi pripada v dnesni dobe, kdy se takova prace dela vedle zamestnani temer nad lidske moznosti, i kdyz radu ukonu lze zajistit smluvne…

    S pozdravem, M.Puchta

    Vložil Puchta, 6. Únor 2009 - 15:54

    DD

    dekuji za reakce, vidim, ze to je dost rozsireny jev. My jsme staveli svepomoci, ale po dokonceni staveb polovina druzstevniku sve byty pronajala. U tech, kteri byt koupili nevidim zatim zasadni rozdil proti ostatnim. Zkousel jste nekdo „osvetu“? Dalo by to dost prace, ale nejsem si jisty, zda bude vysledek odpoviat vynalozenemu usili.

    Dekuji predem za Vase reakce.

    S pozdravem, M.Puchta

    Vložil Vizi, 6. Únor 2009 - 7:34

    Já v našem domě vedle toho co bylo výše popsáno pozoruji ještě jeden faktor a to je způsob jakým vlastníci byt získali. Ti, kteří byli členy družstva a získali byty před rokem 89 v podstatě příliš nemají zájem, sice si byty převedli, ale žádný rozdíl to pro ně není a jejich majetek končí dveřmi bytu. Ti co si byt zakoupili za tržní cenu si spíše mnohem více uvědomují že to není jenom byt co vlastní a že se musí starat.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".