Krádež věcí ze společných prostor.

Vložil J.K. (bez ověření), 12. Březen 2011 - 22:48 ::

Ve spol.prostoru pro ukládání kol někdo zničil zámek a ztratila se kola. Majitelé chtějí náhradu škody na představenstvu BD. BD v pojitce na dům však nemá krádeže ze spol. prostor stanoveny. Jak tuto situaci řešit? Kdo má škodu uhradit? Děkuji. J.K.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Karel Popper (bez ověření), 18. Březen 2011 - 22:03

  Dobrý večer,dovolím si zde uvést malý příspěvek.V našem domě jsme si rozdělili kočárkárnu na dvě části – kočárkárnu a kolárnu.Dle sdělení České pojišťovny se musely zhotovit stojany na kola, tyto ukotvit do podlahy, samotná kola musela být zajištěna lanovým zámkem ke stojanům a pojištění si musel provést každý majitel kola na své náklady, snad formou pojištění domácnosti, to nyní nevím.Navíc vchodové dveře do kolárny musely být opatřeny bezpečnostním zámkem s krytkou vložky!Rovněž tak např. zabezpečení kol na auto, vč. pneumatik, musely být zajištěny rovněž lanovým zámkem, který je jištěn okem, zakotveným ve zdi (panelu domu).Jednalo se o umístění těchto kol a pneumatik ve sklepních kójích.Na toto pojištění se mělo připlatit snad o 100,– Kč navíc oproti běžné pojistce.Dle sdělení mělo postačit vyplnění protokolu o škodě – ztrátě, případně předložení jak fotografie tak i možného zápisu z Policie – viz vyjádření pracovnice ČP. Jenom dodám, že je založen sešit s uvedením jmen s předanými klíči s podpisy o převzetí.S poz­dravem Karel Popper,Ltm Popper,Litoměřice

  Vložil Tonda (bez ověření), 13. Březen 2011 - 9:22

  Měl-li jste kolo pojištěno proti krádeži, pak Vaše pojišťovna.

  Musíte ale nejprve krádež nahlásit policii.

  Napište, prosím, jak to dopadlo (do jaké výše pojišťovna plnila).

  Vložil jep (bez ověření), 13. Březen 2011 - 9:10

  Nikdo. Kdo Vam uhradi skodu kdyz se nekdo vloupa do Vaseho nepojisteneho bytu?

  Vložil svjvmt, 14. Březen 2011 - 20:33

  pachatel, né?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".