Koupě či pronájem pozemku společenství vlastníků

Vložil Anonymous, 10. Duben 2007 - 17:12 ::

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jaké jsou možnosti koupě či dlouhodobého pronájmu nevyužitého pozemku (cca 80m2)od společenství vlastníků.

Monika Lénertová

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymous, 10. Duben 2007 - 17:31

  Jen upřesnuji. Zajímá mě především jaký je nezbytný postup jak při koupi tak při pronájmu. Jestli záleží, zda jsem či nejsem členem společenství. Děkuji předem za odpověĎ.

  Monika Lénertová

  Vložil Pavel, 10. Duben 2007 - 23:16

  Nejdřív by bylo vhodné se ubezpečit, zda se skutečně jedná o pozemek ve vlastnictví SVJ nebo zda se jedná o pozemek členů SVJ, který SVJ pouze spravuje.

  Pokud by se jednalo o pozemek, který skutečně vlastní právnická osoba SVJ, tak by ve stanovách mělo být podle § 9/14/f ZoVB ošetřeno nakládání s majetkem SVJ, ať už jde o pronájem nebo prodej.

  Pokud by se jednalo o pozemek v podílovém spoluvlastnictví jednotlivých členů, tak by podle stanov mělo být zřejmé, kdo pronájem schvaluje.

  Pokud by se jednalo o pozemek v podílovém spoluvlastnictví jednotlivých členů a mělo by dojít k odprodeji pozemku, tak by musely být uzavřeny smlouvy se všemi spoluvlastníky pozemku a muselo by dojít ke změně Prohlášení vlastníka. Se zvyšujícím se počtem členů SVJ by klesala reálnost takového postupu.

  Skutečnost, zda je kupec či nájemce členem SVJ, asi nebude mít na možnou operaci vliv, pokud to není speciálně ošetřeno ve stanovách SVJ.

  Hezký den! PavelSVJ@centrum­.cz

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".