kotelna

Vložil svj 1382, 31. Březen 2010 - 12:50 ::

Dobrý den,v našem svj řešíme problém s věcným břemenem na kotelnu, který zřídila ve svůj prospěch Městská část. Jedná se o kotelnu POUZE pro náš dům.Přemýšlíme o zřízení kotelny ve vedlejší místnosti a napojení na stávající rozvody, které jsou naše a nebo o zřízení topení u každé jednotky (již má každá jednotka karmu na vodu). Máme neshodu v tom, zda se jedná či nikoliv o změnu způsobu vytápění podle §77 EZ. Někteří si myslí, že my jako majitelé vlastně nejsme vlastníci žádné kotelny a že tím pádem nejde o změnu, ale o zřízení nové. Stejně tak (po informaci na stavebním úřadě) si můžeme zřidit etážové topení.Věcné břemeno je na technické zařízení kotelny a část přípojky, komín i rozvody jsou naše. Firma najatá MČ nám neumožnila jednat o smlouvě, MČ nijak nekontroluje smlouvu. Obáváme se nárustu ceny a již nyní se zdá být vysoká. Není žádná funkční kontrola firmy. Jednáme i o odkupu, ale strašně se to vleče, zatím bez výsledku. Řešil to někdo? Děkuji svj 1382

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Láďa (bez ověření), 4. Květen 2010 - 20:35

    Nepotřebujete ihned budovat novou nebo kupovat stávající kotelnu. Řešením by mohla být i instalce tzv. bivalentní zdroje (třeba tepelná čerpadla – najdete na …levneteplo.com Umí vyrobyt GJ do 250,–/GJ). Bivalentní zdroj musí být navržen na 95% ztrát (nebo i více) a těch zbývajících 5% (nebo méně – záleží jak si zdroj necháte navrhnout)si klidně kupte od města. Můžou to být třeba i 5GJ za rok. Stávající kotelna bude poté nepotřebná jelikož těch 5% lze jednoduše nahradit „elektropatronou“ do zásobníku topné vody).

    Mít teplo do 250,–/GJ ? Proč ne.

    Právě realizuji jeden dům, kde úspory na vytápění a ohřevu TUV pokryjí splátky úvěru a ještě zbude. Takže SVJ má vlastní zdroj bez zvýšení plateb domácností a ještě šetří.

    Chce to pouze pořádně zkalkulovat. Co vy na to?

    Vložil svj1382 (bez ověření), 29. Duben 2010 - 11:56

    Potřebovala bych hlavně odpověď na to zda se jedná či ne o změnu typu vytápění, v tom je zakopaný pes, jelikož MČ VLASTNÍ JEŠTĚ NĚKOLIK BYTŮ. Jde hlavně o to jestli potřebujeme souhlas všech k vybudování nové kotelny či nikoliv.

    Vložil lake, 29. Duben 2010 - 13:31

    Dávejte laskavě příspěvkům srozumitelné názvy.
    Zcela obecný návod k jakémukoliv získávání informací od ouřadu:
    Zajděte na úřad, v jehož kompetenci je povolení změny. Zeptejte se jich na stanovisko. K tomu trvejte na tom, ať uvedou právní předpis, púaragraf a odstavec z něhož jejich názor vychází. Toť vše. Výsledek pak můžete dát sem, budeme diskutovat.

    lake

    Vložil Pavel777 (bez ověření), 31. Březen 2010 - 20:46

    Mně se jeví ten odkup jako nejlepší řešení pro obě strany. Pokud se na něm nedohodnete, MČ bude mít nevyužitou technologii, která bude mít cenu šrotu a vy si budete muset pořídit kotelnu novou a její cena se vám pak nejspíš bude po několik let promítat do ceny tepla, takže GJ vám vyjde tak jak tak draho. Nás stála kompletní rekonstrukce kotelny 2×60kW zhruba 700tisíc.

    Vložil Jana1, 31. Březen 2010 - 20:57

    Ono bude taky záležet na stavu stávající kotelny a stáří kotlů. Při instalaci nových, třeba kondenzačních kotlů může být úspora velmi citelná. Oproti stejnému domu (6 bytů) ušetříme cca 50 tis./rok. Návratnost investice 50-ti kW kotle byla 4 roky. Jana1

    Vložil Pavel777 (bez ověření), 1. Duben 2010 - 11:51

    Tak to ušetříte opravdu hodně, my máme 24bytů a ročně ušetříme oproti starým kotlům (účinnost 70%) zhruba 100tis./rok. Splácet budeme 10let. Jinak souhlas, i stáří a stav kotelny by bylo dobré vzít v úvahu.

    Vložil Jana1, 31. Březen 2010 - 19:27

    Nejdřív bych si oťukla na stavebním úřadu podmínky pro změnu vytápění (píšete něco o etážovém). My jsme tenkrát vsadili na jednu kartu a natvrdo jsme vypověděli smlouvu s dodavatelem, pražským molochem PT a.s. Pak začal kolotoč. Projekt, schvalování, dokazování certifikáty ekologičnost řešení, odvolávání na magistrát. Nechali nás hezky vydusit. Povolení jsme dostali na začátku topné sezony. Výstavba trvala 10 dnů. Ke kolaudaci jsme museli dodat i hlukové posouzení. Etážové topení, jak píšete, by se dost prodražilo, protože nevyužijete stávající trubky. Přeju šťastnou volbu. Jana1

    Vložil Krupp, 31. Březen 2010 - 15:05

    Asi nedokážu poradit, ale nemám zcela jasno. Mám tomu rozumět, že vám MČ prodala byty a společné prostory a ponechala si kotelnu umístěnou v domě? Znamená to, že pouze máte povinnost trpět na základě věcného břemene umístění kotelny ve svém domě? Nutí Vás něco, odebírat teplo z této kotelny?

    Jirka

    Vložil Karel 2 (bez ověření), 31. Březen 2010 - 14:15

    Řešíte zatím nepodstatnou věc. Důležitější je zjistit, zda máte vůbec šanci dostat na vlastní kotelnu stavební povolení, protože MČ (vlastník současné kotelny, je to tak?) bude dělat všechno pro to, aby se Vám to nepovedlo, neboli vám to pravděpodobně nebude chtít dovolit.

    Vložil Jana1, 31. Březen 2010 - 13:44

    Myslím si, že půjde o změnu palivové základny (změna způsobu vytápění). Věcné břemeno je na MČ? Je zařízení kotelny v majetku MČ? A následně provoz kotelny je prováděn externí firmou? My máme zkušenosti s odpojením od centrálního zdroje a zřízením vlastní plynové kotelny. Stavební povolení jsme vyřizovali tři čtvrtě roku. Hrůza. Jana1

    Vložil svj 1382, 31. Březen 2010 - 14:09

    Břemeno je na MČ, firmu najímá také MČ.Všechno je a nebo by bylo na plyn.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".