Kontrolní komise - odstoupení v průběhu funčního období

Vložil KSýkorová (bez ověření), 27. Listopad 2022 - 20:42 ::

Dobrý den,
může výbor SVJ dále vykonávat svou funkci, když bohužel zemřel člen kotrolní komise, který je zapsán v rejstříku – tj ta nyní není obsazena. Je nějaký termín do kterého je nutné v takovém případě svolat schůzi vlastník? Děkuji

  • kontrolní komise

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Justitianus, 27. Listopad 2022 - 23:47

Paní KSýkorová, zřejmě se nespráně domníváte, že mezi výborem a kotrolní komisí je nějaká spojitost. Není tomu tak. Jde o dva různé volené orgány právnické osoby.

Pokud jde o obsazení kontrolní komise:
Podle § 246 občanského zákoníku platí, že neurčí-li stanovy jinak, mohou členové volených orgánů spolku, jejichž počet neklesl pod polovinu, kooptovat náhradní členy do nejbližšího zasedání orgánu příslušného k volbě.

Pokud tedy ve vaší kontrolní komisi stále je alespoň polovina jejích členů, ti mohou kooptovat chybějícího člena sami. Není nutné svolávat shromáždění jen kvůli takovéto drobnosti. Ostatně při nadpolovičním počtu členů pracuje KK normálně dále, jak už Vám napsal pan Pavel.

Justitianus

Vložil Pavel, 27. Listopad 2022 - 22:21

Paní Sýkorová,

výbor pochopitelně může nadále vykonávat svou funkci.

NOZ nestanoví termín do kdy se musí dovolit kontrolní komise. Ale možná máte něco ve svých stanovách.

Pokud byla kontrolní komise o 3 členech, z nichž jeden přestal vykonávat svou funkci, tak může i kontrolní komise nadále pracovat.

Hezký den!

Pavel

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".