Kontrola pozarniho hlasice SVJ

Vložil Anna (bez ověření), 28. Listopad 2019 - 13:48 ::

Dobry den, rada bych se poradila-koupili jsme byt v novostavbe, ve vybranych sklepech byl nainstalovan pozarni hlasic-my jsme jednim z nich. Byli jsme vyzvani spravcovskou firmou najatou SVJ ke zpristupneni ( 12 dni pred terminem), nahradni termin si uctuji 900 Kc. Chapu vyznam kontrol,to nerozporuji. Ale je tam nejaka lhuta-kdy se tyto veci musi oznamovat? Nejsem schopna se danemu terminu prizpusobit a vzdy se dava u revizi nahradni bezplatny termin. Dekuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil René (bez ověření), 28. Listopad 2019 - 15:18

  Hlásič je ve společných prostorách?

  Vložil . (bez ověření), 28. Listopad 2019 - 14:58

  Já bych se domáhal přemístění hlásiče z vašeho sklepa do společných prostor. Proč byl nainstalovaný hlásič právě ve vašem sklepě? Vy kouříte, skladujete tam nějaké nebezpečné látky, nebo jaký byl důvod. Jen tak se někdo rozhodl. Tak ať laskavě ten hlásič přemístí jinam, tedy tam, kde bude kontrole dostupný.

  Vložil Jan77 (bez ověření), 28. Listopad 2019 - 18:31

  Předpisy týkající se požární ochrany už nejsou, co bývaly před desetiletími. Jsou mnohem přísnější. Ten dům byl nějak vyprojektován, zkolaudován a nemůžete svévolné měnit polohy čidel. Mimo jsou zpravidla je zdokumentované i v Prohlášení vlastníka, přičemž sklepy bývají velmi často, ne-li většinou součástí spol. prostor domu.

  Vložil . (bez ověření), 28. Listopad 2019 - 19:17

  Je tedy potřeba zjistit si fakta a podle toho se zařídit. To platí pro autora původního dotazu.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".