Konečně

Vložil Družstevník (bez ověření), 12. Červenec 2017 - 17:31 ::

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Perlil (bez ověření), 12. Červenec 2017 - 18:35

  „V současnosti jsou podle autorů předlohy řádní vlastníci nuceni ručit za závazky těch vlastníků, kteří příspěvky na správu domu nehradí. Jde například o platby za vodné a stočné, teplo, za osvětlení společných prostor a příspěvky do fondu oprav.

  To jsou perly.

  Vložil Bedrna (bez ověření), 14. Červenec 2017 - 12:11

  Vidím to tak, že se tu jedná o dluhy dle § 1186 NOZ, což je řešeno předlohou posl.Tejce a co je nedotažené!

  Vložil Egon (bez ověření), 13. Červenec 2017 - 6:59

  Pokud skutečně jde o dluhy na příspěvcích na správu domu, pak se to dluhů na službách (vodné, teplo, osvětlení společných prostor ad.) netýká.

  Rozličovat služby a správu.

  Vložil Volný (bez ověření), 14. Červenec 2017 - 8:55

  Podle novely se jedná o pohledávky související se správou domu a pozemku vůči vlastníku jednotky a samozřejmě se jedná o příspěvky na správu i služby.

  I v odkazovaném článku „Sousedé se již nebudou muset skládat na neplatiče, rozhodli poslanci“ je nejprve uvedeno: „Novela se týká občanského soudního řádu, zákona o veřejných dražbách a insolvenčního zákona. Předpokládá, že pohledávky související se správou domu by byly uspokojovány přednostně až do desetiny výtěžku z prodeje bytu ve prospěch společenství vlastníků.“

  Teprve v další části článku je použit ne zcela přesný výraz „příspěvky na správu“.

  Vložil JarekSVJ, 12. Červenec 2017 - 19:24

  SVJ má nějaké pravidelné náklady,např. : teplo, voda, el , pojišťění a to nemluvím o opravách atd. pokud se vyskytne neplatič, kdo bude platit a z čeho tyhle náklady??? Vytiskne si SVJ peníze???

  Vložil Petr. (bez ověření), 12. Červenec 2017 - 19:53

  Pravidelné náklady v případě neplatiče zaplatí SVJ tak, jak to dělalo doposud tj. použije vybrané příspěvky např. z dlouhodobých oprav, případně si vezme úvěr nebo třeba vybere od vlastníků mimořádné zálohy na pokrytí dluhů neplatičů. To si musí každé SVJ rozhodnout samo. Jak jinak byste to chtěl řešit? Novela nemůže nařizovat SVJ, z čeho má hradit pravidelné náklady, na které kvůli neplatičům nemá momentálně dost prostředků, teprve až po vyřešení vymáhaní dluhů neplatičů se ukáže, zda zůstanou neuhrazené dluhy. Ty by pak samozřejmě museli uhradit vlastníci. Pokud se vám to nelíbí, uveďte, jak by to měl zákon řešit, kdo by měl podle vás neuhrazené dluhy zaplatit?

  Vložil JarekSVJ, 13. Červenec 2017 - 11:17

  Ale Petře to já vím, to mě jako statutárovi se 17 letou praxí nemusíš psát… můj příspěvek byl ironický, ze všeho jednoznačně vyplývá , že vlastníci ti slušní nepřímo ručí za pohledávky těch hajzlů co neplatí… jak by to jinak fungovalo, prostě ti slušní musí platit i za tu sebranku – pokud chtějí mít vodu, teplo atd …

  Vložil Pavel II (bez ověření), 12. Červenec 2017 - 21:27

  zda se SVJ se svojí desetinou výnosu z dražby dostane v pozici přednostního věřitele před stát nebo až za něj. Chroničtí dlužníci OSVČ často dluží na daních a soc. a zdrav. poj. tolik, že se na SVJ nemusí dostat.

  Vložil abc (bez ověření), 12. Červenec 2017 - 18:11

  Předvolební krákání.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".