Komu patří přístupová cesta/chodník ke vchodu bytového domu

Vložil Anonymous, 16. Leden 2011 - 22:22 ::

Pozemek je obce, přístupová cesta je jen pro obsluhu bytového domu, pozemek je v katastru evidován, jako zeleň, cesta chodník je jen graficky zakreslena, žádné věcné břemeno poznámka atd. není v katastru zapsána. Kdo je vlastníkem této cesty/chodníku,kdo má platit opravy případně rekonstrukce, obec, nebo vlastník bytového domu?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonym22 (bez ověření), 17. Leden 2011 - 10:48

  Řekl bych, že chodník patří obci. Nevidím žádný důvod, aby obci nepatřil. Žádné věcné břemeno zapsáno být nemusí, chodník je nepochybně veřejně přístupná komunikace, kterou může kdokoliv užívat běžným způsobem bezplatně. Obec může zpoplatnit jen zvláštní užívání (např. zábor). Obec také udržuje chodník na své náklady.

  Doporučuji přečíst si zákon č. 13/1997 o pozemních komunikacích.

  Vložil Petr K (bez ověření), 17. Leden 2011 - 12:44

  Děláme zateplení domu a ve smlouvě je také oprava chodníku kolem domu, která patří obci. Je to v pořádku, když by SVJ mělo zajišťovat správu jen společných prostorů?

  Petr

  Vložil Anonymousss (bez ověření), 17. Leden 2011 - 12:50

  V principu jde o rozsah opravy. Obec se na to zrejme vykasle a pokud jde o maly naklad, stoji va, to za to. Nebudete asi pokladat asfalt?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".