Kolik stojí (u vás stála) dálkově odečitatelné IRTN?

Vložil Kouz@ (bez ověření), 7. Říjen 2021 - 13:06 ::

Kolik stojí (u vás stála) výměna za dálkově odečitatelné IRTN?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Poznamka (bez ověření), 9. Říjen 2021 - 0:35

  355 Kč/ks včetně DPH a montáž.

  Vložil Kouzelnik (bez ověření), 10. Říjen 2021 - 5:50

  A kolik i s montazi a kdy? Nam nabizeji 550 a nemam informace, jaky model a o kolik se snizi naklady na zpracovani.

  Vložil Poznamka (bez ověření), 10. Říjen 2021 - 20:17

  Úspora není ve snížení zpracovatelských nákladů ale ve snížení logistických nákladů v důsledku vzniku optimalizovaných materiálových toků (řízení výroby met. JIT). Tak např. zásoby TV v kotelně zajišťují dva ohřívače každý o objemu 300 l. Nyní se ohřívá průběžně 600 l teplé vody, kdy možná při detailním měření spotřeby se ukázalo být postačující i o objemu 2×200 l. Pouze materiální toky měřené v reálném čase a finanční protiplnění pro vyrovnání umožňuje zobrazit hospodářský proces odpovídající principu věrnému zobrazení. Celková cena: 355 Kč/ks včetně jak DPH tak montáž. Cena je stanovená dohodou, a příznívá výše je výsledkem dlouholeté spolupráce. Obchodní případ, leden 2021.

  Vložil Perpetuum mobile (bez ověření), 11. Říjen 2021 - 9:25

  „snížení logistických nákladů v důsledku vzniku optimalizovaných materiálových toků“

  Prosím o osvětlení, jak zvýšená četnost odečtů přinese snížení logistických nákladů a optimalizované materiálové toky. Jednalo by se o perpetuum mobile. Děkuji.

  Vložil Justitianus, 10. Říjen 2021 - 8:15
  • Kouzelník napsal: „nemam informace (…) o kolik se snizi naklady na zpracovani.“

  Svatá prostoto! Náklady na zpracování se samozřejmě ZVÝŠÍ! Asi jste nepochopil proč lobby rozúčtovatelů prosadila v rámci Evropské unie povinné odečty minimálně každý měsíc, s povinným informováním příjemců služeb.

  Pochopte, že elektronické indikátory (IRTN) jsou dnes tak levné, že na jejich prodeji a montáži se nedá vydělat. Proto lobbisté zatlačili – a přes EU zavedli povinné odečty minimálně 12krát ročně, a k tomu povinnost informovat každého jednotlivého příjemce služeb o tom, co si může sám přečíst na displeji nebo na ciferníku vodoměru. A může si to už dnes přečíst třebas každý den, nebo každou půlhodinu či každou minutu, má-li zájem.

  Samozřejmě že ten dvanáctinásobný odečet a povinné sdělování těch čísílek každému příjemci služeb nebude zdarma. Za to se bude každoročně platit mnohonásobná částka. Pokud si to budete chtít v domě automatizovat, budou potřebné koncentrátory, síťové prvky, centrální počítač, software. Na tom a hlavně na neustálých zákonem vnucených odečtech se dají „vyvařit“ lepší prachy, než z pouhé montáže krabiček na radiátory jednou za deset let.

  Je to stejný obchodní model jakou u výrobců laserových tiskáren: tu tiskárnu Vám prodají pod cenou, ale toner do ní bude drahý. Nebo autosalony: na prodeji aut je velmi malá marže, z toho by se neuživili; vydělávají na následném záručním a pozáručním servisu.

  Justitianus

  Vložil já, já, já , jenom já (bez ověření), 10. Říjen 2021 - 10:09

  Dálkově odečitatné vodoměry mají stejná čísilka. jako vodoměry dálkově neodečitatelné. Vlastník bytu si je může odečítat třeba 24× za den, když bude chtít. Ovšem to dělat nebude. Eu nebo kdo vlastně, rozhodl. Ty čísilka bude odíčítat dálkově nějký stroj,počítač, páč se předpokládá, že v blízké budoucnosti normální člově ty čísilká nerozená, nepozná, nebude je umět odečíst. Tam směřuje školství pod vlivem vlivné eu. A dotace? Nepodléhejte komedím v současných mediích o dotacích bývalému premierovi. Že švarcenegr dostal dotace neoprávněně a že je zpronevěři, tak to nikomu nevadí. Víte to vůbec? To totiž prolhaná média nepíšou.

  Vložil Uživatel (bez ověření), 10. Říjen 2021 - 8:26

  „Je to stejný obchodní model jakou u výrobců laserových tiskáren … Nebo autosalony“

  Jenže tiskárna nebo automobil poskytuje značný každodenní užitek.

  Odečty indikátorů 12× ročně přinášejí pouze náklady s nulovým užitkem, poměr náklady/užitek je tak .

  Vložil Justitianus, 10. Říjen 2021 - 8:59

  V tom je právě genialita Evropské unie. Vnutí nám silou něco, co nikdo nikdy nepotřeboval ani potřebovat nebude.

  Stejné je to s unijním „Green deal“: zakázat uhlí, benzin a naftu, spolehnout se na nespolehlivé a nesmírmě drahé větrné a fotovoltaické elektrárny. Namísto normálních aut s normálním dojezdem máme platit dvakrát víc za elektromobily. Jediný kdo na tom vydělává je Putin, který dodává do bláznivé Evropy zemní plyn v nebývalém množství.

  Celá Evropská unie je skvělý marketingový model: prodávat to, co nikdo nechce, co má nepochybně horší vlastnosti, a jen z toho běžný občan na 100% zchudne.

  Ale většina čecháčků Evropskou unii miluje: vždyť z ní máme ty dotace!!!!!! Čecháčkovi jaksi nedochází, že ty velké dotace shrábnou (jako vždycky) oligarchové, kteří v tom umějí chodit a vědí kde koho podplatit. Ty drobné dotace vyhozené na zbytečné cyklostezky a rozhledny v hlubokých údolích – z toho nemá Průměrný Český Honza vůbec nic.

  Mám pokračovat? A to se v průměru odhalí jen necelá pětina dotačních podvodů. Ale hloupý český Honza chce tu Evropskou unii za každou cenu, protože dotace!

  Justitianus

  Vložil Uživatel (bez ověření), 10. Říjen 2021 - 10:09

  „Mám pokračovat?“

  Ano.

  Je to zajímavé čtení.

  Dal jsem Vám plus.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".