Klimatizace na fasádě

Vložil Zuzana Novotná (bez ověření), 15. Červen 2022 - 13:25 ::

Dobrý den, mám dotaz. Sousedka z patra pod námi si bez povolení a ohlášení dala na fasádu (nemáme balkony) vedle francouzského okna klimatizační jednotku. Boužel mám jednotku přímo pod okny do ložnice. Dotyčná je předsedkyně SVJ, takže když jsem se ozvala, tak se mi v podstatě vysmála, že nebude řešit formality. Podle stanov je potřeba písemný souhlas všech vlastníků k umisťování čehokoliv na vnější plášť domu. Tomu se také vysmála. Ostatní dva členové výboru to odmítají řešit s tím, že jim to nevadí. Pochopitelně, když mají okna úplně jinde. Obecně mi nevadí to že si dala klimatizaci. Kdyby jí umístila např. na střechu, tak bez problému souhlasím. Upozorňuji, že dotyčná má již načerno umístěné předokení rolety a žádné nesnesitelné vedro ani v 40 stupňovém vedru jsme v bytě neměli. Dům je z roku 2007, cihlový, zateplený a dobře tepelně izoluje. Nejde tedy o životní nutnost. Nemají žádné děti, staré lidi, nejde o zdravotní důvody. Vzhledem k tomu, že její byt je dispozičně stejný jako můj (navíc tam mnohokrát byla na odečtech), tak určitě ví, že si klimatizaci dala pod okna do ložnice. Ostatní spoluvlastníci se k tomu staví laxně – je jim to v podstatě jedno. Mají spíš strach si pohněvat předsedkyni výboru. Existuje nějaká možnost co můžu dělat. Nebo musím prostě trpět hlukem, protože výbor SVJ souhlasil – i když až po instalaci a ne před?

  • fasáda
  • klimatizace

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Hubert (bez ověření), 12. Červenec 2022 - 20:31

Zkuste se dohodnout, ze Vas to rusi, oni ji muzou na noc i vypinat.

Nekteri to resi take tak, ze pokud je to v noci rusi, da se vypnout hl.jistic, nebo do toho bouchat kostetem … neco se pak zacne resit.

Vložil JirkaS (bez ověření), 26. Červen 2022 - 7:48

Zajděte na SU s dotazem na podklady ke klimatizací. Pokud je tam nebudou mít tak jim nahlaste „černou stavbu“. Pokud podklady mít budou tak je tam potřeba vyjádření vlastníka nemovitosti (SVJ) a tam záleží co je ve stanovách.

Vložil Vlastník nemovitosti (bez ověření), 26. Červen 2022 - 10:52

SVJ není vlastník nemovitosti.

Vložil adviser, 22. Červen 2022 - 7:56

A co vaše stanovy? Tam by mělo být napsáno, jak se mají vlastníci chovat ve společných prostorách a jak k nim přistupovat. Fasáda je součástí obvodového pláště budovy a ten zase součástí společných částí domů.

Vložil Zuzana Novotná (bez ověření), 12. Červenec 2022 - 8:47

Ve stanovách máme jasně napsáno, že k jakýmkoliv zásahům na fasádě je potřeba písemný souhlas všech spoluvlastníků. Ale paní předsedkyně SVJ se na to prostě vybodla a když jí bylo argumentováno stanovami, tak se prostě vysmála, že to nestihla.

Vložil jaroš (bez ověření), 16. Červen 2022 - 9:14

Proč nepoložíte dotaz na SÚ? Podívejte se do stav. zákona na stavební úpravy. Jde o zásah do nosných konstrukcí stavby? Jde o vzhled stavby?

Vložil § (bez ověření), 15. Červen 2022 - 16:04

„Existuje nějaká možnost co můžu dělat.“ (Vložil Zuzana Novotná (bez ověření), 15. Červen 2022 – 13:25)

Demontovat vnější jednotku klimatizace i předokenní rolety. Vyřešeno. Právo je na Vaší straně.

Vložil Pavel II (bez ověření), 15. Červen 2022 - 13:36

můžete se obrátit pouze na stavební úřad s pochybným výsledkem nebo na soud. Problémem u instalace splitové klimatizační jednotky je, že její spojení s vnitřní jednotkou musí být co nejkratší takže umístění na střechu je vhodné jen pro byty v posledním poschodí.Kvalitní klimatizace nehlučí. Pouze levné šmejdy.

Vložil MartinII, 12. Červenec 2022 - 13:14

Nejkompetentnější stanovisko byste měla dostat (jak již bylo napsáno) na stavebním úřadu. Pokud jste v památkové zóně, tak by klimatizace na fasádě mohla zajímat památkáře.

Na

www.dumplnyuspor.cz/…t-i-zakazan/

je názor který by vás mohl zajímat

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".