KLAIEX - Účtování v excelu

Vložil Anonymous, 18. Únor 2008 - 16:21 ::

Vážení zájemci o prográmek v excelu!

Před několika měsíci jsem na tomto portálu uvedla, že připravuji prográmek v excelu, vhodný pro malá SVJ, která nemají dost peněz na zakoupení drahého originálního softwaru.

Tabulky jsou hotovy, ale jejich využití nebude tak jednoduché, jak jsem si původně myslela. Teď, kdy své dílo ověřuji a konfrontuji s potřebami opravdu malého SVJ, s tím mám sama docela dost práce.

Přečtěte si pozorně další povídání a potom se rozhodněte, jestli jej budete chtít nebo ne.

Prográmek KLAIEX (Klainová – Excel) obsahuje dva soubory naprogramovaných tabulek.

První soubor se nazývá „Podklady“. V něm jsou tabulky, které slouží jako podklady pro účtování předpisů záloh, odměn členů SVJ, rozdělování nákladů apod. Data jednotlivých úloh nejsou nijak propojena, takže tahle část je bez problémů.

Vlastní vedení účetnictví je zajištěno druhým souborem tabulek. Po napsání předkontace a částky do deníku se účetní případ automaticky zaúčtuje na účty hlavní knihy, tj. promítne se do předvahy účtů. Automaticky se zároveň promítne do rozvahy a do výkazu zisku a ztráty. Účetní závěrka se tedy dá vytisknout kdykoliv. Data se promítají autormaticky i do dalších úloh, zpříjemňujících práci (např. do úlohy „Zúčtování nákladů“, která počítá náklady, které budou převedeny jako výnosy na vrub čerpání záloh na správu.)

POZOR !

Jednotlivé úlohy přebírají účty z účtového rozvrhu. Navržený účtový rozvrh předpokládá určité postupy účtování. Zásahy do účtového rozvrhu jsou možné, ale s každou úpravou je třeba přeprogramovat zpracování předvah účtů, ale i zpracování rozvahy a výkazu zisku a ztráty. Tuto velkou nevýhodu neumím vyřešit. Pro profesionála – programátora by to byla přitom hračka.

V rámci ověřování mého výtvoru právě spolupracuji s jedním uživatelem tohoto portálu na zavedení účetnictví „na míru“. Není to práce na den nebo na dva dny. Vypadá to tak na 14 dní každodenní spolupráce. V některých dnech jsme si vyměnili i 5 mailů s upřesňujícími informacemi. Ta časová náročnost mne hodně překvapila. Proto jsem se musela nad svojí zde zveřejněnou nabídkou zamyslet.

Co jsem tedy schopná nabídnout?

 1. Mohu Vám poslat prográmek KLAIEX zdarma. Bude to v excelu 2007. Dále se ale nebudu o zaslané tabulky zajímat, protože mám hodně své práce. Soubory si můžete nakopírovat a zkoušet si v nich všechno možné. A až se to naučíte podle vzoru, můžete účtovat sami.
 2. Pokud to nepůjde, můžete si asi v květnu zkusit objednat za nějaký peníz (cca 200 Kč- podle rozsahu a pracnosti) příručku. Tu jsem teprve začala psát. Bude obsahovat vysvětlení jednotlivých úloh.
 3. Další příručka asi za stejnou cenu bude obsahovat příklady a souvztažnosti. Bude to něco podobného jako mé postupy účtování v knížce SVJ vydané nakladatelstvím BILANCE. Ale neručím, že to do léta stihnu. Ty postupy z knížky jsou taky využitelné, aktualizace postupů účtování provádím od roku 2005 v časopise Účetnictví.
 4. K prográmku zaslanému zdarma nemohu poskytovat opravdu žádné poradenství. Už proto, že jsem účetní poradkyně a jako taková musím vykázat nějaké příjmy. Zatím se mi to díky nejrůznějším osvětovým akcím moc nedaří. Navíc – v nabídce bylo uvedeno, že je to pro ty, kdo znají účetnictví a excel.
 5. Komerční nabídka: Někteří zájemci si mohou objednat přizpůsobení prográmku „na míru“. Po nich budu požadovat předvahu za minulý rok a několik tabulek s podklady (např. jména vlastníků, plochu jejich jednotek, předpisy záloh na služby apod.). Těmto zájemcům mohu zavést účetnictví od 1.1.2008. Cena: 2 000 Kč. V ceně je i vedení účetnictví v lednu a v únoru na základě zaslaných podkladů zdarma.

N. Klainová

Poznámka administrára: Z důvodu malé přehlednosti seznamu lidí, kteří si přejí zaslat KLAIEX, použijte formulář na adrese: http://spolecenstvi.okinfo.cz/klaiex/.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Miroslav Talášek, 20. Únor 2008 - 20:37

  Dobrý večer paní Klainová, i já se připojuji k žádosti o zaslání KLAIEXu. Děkuji předem a zároveň děkuji za Vaše fundované příspěvky na tomto portálu. S pozdravem m­.talasek@quic­k.cz

  Vložil Anonymous, 20. Únor 2008 - 21:03

  Dobrý den, použijte prosím formulář http://spolecenstvi.okinfo.cz/klaiex/.

  Vložil Anonymous, 19. Únor 2008 - 22:08

  Dobrý večer paní Klainová, rovněž prosím o zaslání Vašeho prográmku. S pozdravem Květoslava Cviková cviko­va.kvetoslava@ho­mecity.cz

  Vložil Josef Mlejnek, 19. Únor 2008 - 21:39

  Dobrý den paní Klainová,

  zašlete mi, prosím, Váš prográmek na adresu holtex.mlejnek@sez­nam.cz.

  S díky a pozdravem J.Mlejnek

  Vložil Anonymous, 19. Únor 2008 - 19:55

  Dobrý den paní Klainová, měla bych také zájem – pavlina.kolin­ska@seznam.cz . Předem Vám moc děkuji, S pozdravem P. Kolínská

  Vložil Anonymous, 19. Únor 2008 - 17:21

  Dobrý den paní Klainová, prosím o zaslání Vašeho prográmku na adresu: petakm@seznam­.cz. Předem velmi děkuji.

  M.Peták

  Vložil Anonymous, 19. Únor 2008 - 17:09

  Vážená paní, váš popis prográmku vypadá velmi zajímavě.Prosím o jeho zaslání na adresu venturova@che­llo.cz. Předem velmi děkuji. J.Venturová

  Vložil karelh, 19. Únor 2008 - 16:45

  Dobrý den, dovoluji si též požádat o zaslání prográmku. Děkuji karelh, svjka­rel@klikni.cz

  Vložil Jana Vymyslická, 19. Únor 2008 - 14:32

  Vážená paní Klainová, děkuji za zaslání Vašeho prográmku. To musela být docela fuška :-). Zkusím se tím nějak prokousat. Vypadá to moc zajímavě. Přeji hezký zbytek dne J. Vymyslická

  Vložil PONCIK, 21. Únor 2008 - 23:48

  Dobrý den. Jsem vlastníkem bytu, chci Vás po žádat o radu, nebo kde se mam obrátit. Jestli na požádání mám narok na výpis našeho společného fondu oprav. A také jeslí mají narok stahovat fondu oprav i směno podílu stavební spoření. Proto že já žádné nemam. Myslím si že stavební spoření je soukromí účet. Výbor SVJ tyto informace my nechce poskytnout.
  Předem děkují za odpověď. Pončík

  Vložil Anonymous, 22. Únor 2008 - 10:36

  Pane Pončíku, na zpřístupnění informací o výši stavu účtu vašeho SVJ (jednoho nebo i více účtů)máte právo a je povinností statutár. orgánu Vám dát nahlédnout do přísluš. dokladů.

  Druhá část vášeho dotazu není zcela srozumitelná, spíše trochu zmateční. Protože uvádíte, že Vy sám stavební spoření uzavřené nemáte, může jít o uzavření smlouvy o stavebním spoření na právnickou osobu.

  k.kolar@centrum­.cz

  Vložil Anonymous, 22. Únor 2008 - 11:35

  Děkují za odpověď. A jak se můžu dovědět o jakou stavební smlouvu jde. Když výbor SJV přestal semnou úplně komunikovat. Vím jen že je s konta strháváno.

  Vložil Anonymous, 19. Únor 2008 - 12:51

  Také Vás snažně prosím o zaslání účtování v excelu. Děkuji předem. S pozdravem Míra, E-mail: jerije@eiconsul­t.eu Měl bych zájem o zkušenosti s využitím Internetového bankovnictví pro SVJ (platby)

  Vložil Anonymous, 22. Únor 2008 - 11:13

  Pane Míro,

  tabulky pro účtování v excelu jsem Vám poslala 19. února. Teprve dnes ráno jsem dostala zprávu, že nemohly být doručeny. Mrzí mě to, ale je tu možnost nápravy.

  Na titulní straně tohoto portálu máte formulář. Zkuste si tabulky objednat tímto způsobem. Snad se to podaří.

  Zdraví N. Klainová

  Vložil Anonymous, 19. Únor 2008 - 13:11

  internetové bakovnictví používám nepřímo, platby provádím pomocí expresní linky u KB – telefonicky, mám tam službu Expresní linka plus, která mě umožňuje pouze sledovat pohyb na účtu společenství – internet. JarekSVJ

  Vložil Anonymous, 19. Únor 2008 - 11:38

  Dobrý den. Jsem členem výboru SVJ, profesionální účetní 30 let a sleduji i Vaše příspěvky v časopise Účetnictví. Ráda bych se seznámila s účtováním ve vašem prográmku. Prosím o zaslání na adresu ozd@atlas.cz. Děkuji. Ožďanová

  Vložil JarekSVJ, 19. Únor 2008 - 10:41

  Paní Klainová , můžete mě zaslat Vaše tabulky v Excelu 2007? Děkuji. Jarek­.35@seznam.cz

  Vložil Anonymous, 19. Únor 2008 - 10:47

  S radostí. Už jsem je poslala 11 zájemcům a pošlu všem, kteří se podepíší a uvedou mailovou adresu. Připomínám ale, že je to v Excelu 2007. Kdo jej nemá, musí jej nainstalovat. Nemohu řešit to, že se někomu nepodaří tabulky otevřít, protože má starší verzi excelu. To píšu k Vašemu příspěvku i pro ostatní, protože nechci otevírat další diskusi, abych to tady na portálu nepřeklaiexovala.

  S pozdravem N. Klainová

  Vložil Anonymous, 20. Únor 2008 - 12:04

  Paní Klainová, mohu taky poprosit o váš prográmek? Družstvo jsem „udala“ u firmy, jsme před založením SVJ. Chtěla bych se naučit účtovat SVJ s pomocí účetní. Glosová. jana.glosova@a­tlas.cz. Děkuji.

  Vložil Anonymous, 20. Únor 2008 - 9:21

  Dobrý den, tady http://www.microsoft.com/…details.aspx?… je konvertér pro ty, kteří (jako já) nemají Excel 2007. Má to cca 26MB a po nainstalování konvertéru tabulky od paní Klainové v pohodě otevřete. Mimochodem už v nich řádím a určitě je použiji. Hezký den všem. Alena Jůtová

  Vložil Anonymous, 19. Únor 2008 - 16:22

  Dobrý den, také bych rád vyzkoušel
  Váš prográmek. Prosím zašlete mi ho na adresu jirkos@volny.cz Předem děkuji.

  Vložil Anonymous, 18. Únor 2008 - 22:11

  Dobrý den, přidávám se k zájemcům. A děkuji za Vaši angažovanost! Alena Jůtová a.juto­va@seznam.cz

  Vložil Anonymous, 18. Únor 2008 - 21:39

  Dobrý den, i já bych ráda vyzkoušela Váš program. Prosím zašlete mi ho na adresu stejskalova@vis­nova573.cz Předem děkuji.

  Vložil Anonymous, 18. Únor 2008 - 16:40

  Měla bych o Vaši práci zájem. Psala jsem už dnes odpoledne. Adresa je oknihovna@cen­trum.cz. Děkuji Hana K.

  Vložil Lucie, 18. Únor 2008 - 23:01

  Velmi ráda se připojím hejjar@centrum­.cz

  Vložil Anonymous, 19. Únor 2008 - 22:04

  Posím také o zaslání Vašich tabulek na adresu f.nova@seznam­.cz.

  Děkuji F. Nová

  Vložil Anonymous, 20. Únor 2008 - 11:46

  Prosím o zaslání na mamut (at) atlas.cz Díky moc J. Mamut

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".