Kdy se bránit špatnému soudci?

Vložil Anonymous, 22. Říjen 2020 - 21:14 ::

Někteří soudci jsou špatní, zlí, neprofesionální, nezvládají svou činnost, lžou, škodí, neměli by soudit. Experimentální psychologie ukazuje, že jakmile se někdo (i normální člověk, nemusí hned jít o psychopata) dostane k moci, začne nabytou moc zneužívat. To je fakt, s tím nic neuděláme.

Otázka je, kdy se bránit.

Pokud se budu bránit v průběhu procesu, tj. dokud je věc živá, jak soudci říkají, mohu si obranou výrazně uškodit. Soudce se jednoduše začně mstít, a to i podvědomě.

Pokud se budu bránit až po skončení procesu, soudce se sice už mstít nebude, neboť věc je skončena, ale obrana nemá žádný význam a nepřinese žádný výsledek.

Asi zbytečně píšu, že mým cílem v žádném případě není, aby byl soudce potrestán, to je mi zcela jedno. Mým cílem je výhradně obnovení práva a stavu souladného s právem.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Taky sudič (bez ověření), 25. Říjen 2020 - 9:52

    Tady je každá rada drahá.

    Teoreticky můžete namítat podjatost soudce. Jenže tu posuzuje ten soudce sám a stačí, když bez jakéhokoli odůvodnění napíše, že se podjatý necítí.

    Teoreticky se můžete se stížností obrátit na předsedu soudu nebo na ministryni spravedlnosti. Napíší Vám, že nejsou nadřízenými soudce, za kvalifikaci a profesionalitu soudce nejsou odpovědní a věcí se nebudou zabývat.

    Proti odůvodnění rozsudku není opravný prostředek. Soudce tak mnohdy píše do odůvodnění nepravdy a poškozující tvrzení a nelze se bránit. Přitom právě toto odůvodnění bude argumentačně použito později.

    Proti rozsudku mnohdy opravný prostředek také není – v tzv. bagatelních věcech, a to i v případě, že soud rozhodoval o statisících Kč (v nákladovém výroku). Podobně jsou omezena dovolání.

    Prosím znalejší, aby se k tématu rozepsali podrobněji. Jeví se, že zde máme privilegovanou nekontrolovanou a nekontrolovatelnou skupinu lidí, která může konat svévolně a nelze se účinně bránit.

    Vložil Sudič (bez ověření), 23. Říjen 2020 - 8:37

    a domoci se ochrany u vyšších soudů.

    Jinak platí, že by justici výrazně pomohlo zveřejňování všech pravomocných rozsudků, což mají třeba na Slovensku několik let. Jenže tomu se justice brání, protože to by byla vystavena veřejné a odborné kritice, což nechce.

    Vložil Štefanie (bez ověření), 23. Říjen 2020 - 15:16

    „zveřejňování všech pravomocných rozsudků, což mají třeba na Slovensku několik let“

    Kde jsou dostupné slovenské rozsudky?

    V Česku je možné použít rozsudek jiného členského státu.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".