Kdo hradí náklady

Vložil AsiTak, 3. Říjen 2019 - 15:41 ::

Uživatel/i bytu ztratil/ukradli popsané klíče od domu a od bytu. Vložku zámku a klíče od bytu vyměnil na vlastní náklad. Vložku zámku a klíče od vchodových dveří vyměnilo SVJ za náklad několik tis. Kč. Lze požadovat na uživateli náhradu nákladů výměny vložky zámku a klíčů za vchodové dveře?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Člen SVJ. (bez ověření), 4. Říjen 2019 - 19:37

  Klíče ztratil nebo mu klíče ukradli? V příspěvku je totiž uvedeno „ztratil/ukradli“. Postupuje se v právní rovině stejně jako pokud klíče ukradli jako pokud klíče ztratil?

  Vložil taky člen SVJ (bez ověření), 6. Říjen 2019 - 15:34

  Navíc, tu krádež nebo ztrátu klíčů od vchodu hlásil písemně nebo jen tak mezi čtyřma očima? Pokud nenahlásil vlastník tu krádež nebo ztrátu klíčů písemně nebo nehlásil členovi výboru před svědkem (či svědky) může v budoucnu popřít, že vůbec někomu něco tvrdil a nebude mít povinnost výměnu vložky a všechny nové klíče hradit…

  Vložil AsiTak, 7. Říjen 2019 - 9:14

  Tvrdil ústně, že nastal případ krádeže, který Policii neoznámil. Prohlásil, že souhlasí s podpisem uznání závazku.

  Vložil Čecháček (bez ověření), 4. Říjen 2019 - 10:56

  Existují bezpečnostní vložky, které lze po ztrátě (zcizení) klíče snadno překódovat. Vlastně obdoba čipů. Např. zde atd.

  Za „blbost“ se jistě platí, ale tento konkrétní příběh je spíše o poctivosti a slušnosti pána.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 4. Říjen 2019 - 11:06

  slušnost je, když zaviním někomu svojí neopatrností škodu, mu ji nahradit a ne ji nechat zaplatit ostatními.

  Vložil Člen SVJ (bez ověření), 4. Říjen 2019 - 11:41

  Opravdu budete požadovat po vlastníkovi jednotky,který si na tyto všechny drobnosti, pravidelně předplácí v zálohách na správu domu a pozemku?Prokázali jste mu úmysl,nebo jste schopni měnit FABKU i při každé změně vlastníka jednotky v domě?Komu to zaúčtujete pak?Jděte s tím do háje zelenýho!

  Vložil radka2222 (bez ověření), 4. Říjen 2019 - 12:07

  takže když vlastník některého z bytů zakopne a vysklí vchodové dveře (takže neúmyslně) a způsobí tím škodu, nebudete po něm taky nic chtít? když děti vlastníků při fotbale rozbijí okno (samozřejmě neúmyslně), zalepí to svj? pokud to takhle máte nastavené v svj a všichni souhlasí, že přispějí na škody, které způsobil někdo jiný, proč ne. píšete na drobnosti. a co když některý vlastník způsobí, byť neúmyslně, vysokou škodu?

  Vložil Vlastník 4.10. (bez ověření), 4. Říjen 2019 - 18:07

  „vysklí vchodové dveře (takže neúmyslně)“, rozbijí okno (samozřejmě neúmyslně),"

  Rozbité vchodové sklo se řeší se většinou přes pojištění – vandalismus apod.

  Vložil anonim (bez ověření), 5. Říjen 2019 - 14:55

  Máte naprostou pravdu, že rozbití vchodové dveře se vypořádájí z pojištění domu, pokud je dané pojištění sjednáno ?

  Pokud by šlo o vandalismus je nutnost šetření orgánem PČR a posléze řešení s vaší pojišťovnou, která by dané pojištění vymáhala po pachateli.

  anonim

  ?
  Vložil radka2222 (bez ověření), 5. Říjen 2019 - 15:26

  většina pojistek je tak, že pojišťovna nehradí, je-li znám pachatel. po pachateli vymáhá, pokud v době plnění nebyl znám.

  Vložil JaVa, 5. Říjen 2019 - 15:34

  Zdravím „Radko“.Mně škodu(vytopení)způ­sobenou sousedem, pojišťovna nejprve uhradila z mého pojištění a teprve pak ji vymáhala po pachateli/sou­sedovi,který odpovědnostní pojistku neměl.

  Přeji hezký den.JaVa

  Vložil Dotazsss (bez ověření), 5. Říjen 2019 - 19:39

  Ktera pojistovna?

  Vložil JaVa, 6. Říjen 2019 - 10:13

  Byla to ČP, zhruba před 12 lety.Podotý­kám,že jsem se pokoušel nejprve domluvit se sousedy nade mnou.Ukázal jsem jim vzniklou škodu a paní mi sdělila,že nemůže za to,že jí vnoučata vytáhly odpadní hadicí z vany,když zrovna prala.:-) a pojistku,že uzavřenou nemají.Hlavně,že chovají dva psy.K odstranění škody,nebo nějaké fin.kompenzaci se vůbec neměli.Oslovil jsem tedy firmu a ta mi dala předběžnou kalkulaci na vymalování bytu včetně závěrečného úklidu. Kontaktoval jsem svou ČP a nehlásil škodní událost,včetně jména toho ,kdo ji způsobil.Během týdne si to agent přijel nafotit a za 14 dnů mi přišlo oznámení,že mi škodu proplatí v částce o 2 500 kč nižší,než požadovala malířská firma.S tou jsem nesouhlasil a ČP jsem zaslal předběžnou kalkulaci firmy.Druhý den mi z ČP volali,že je jejich částka v pořádku a tudíž více nedostanu.Na to jsem odpověděl,že je mi taková pojistka k ničemu a proto ji ihned zruším.Paní mi do telefonu sdělila,že to ještě jednou projednají a že se mi do hodiny ozve.Ani ne za hodinu mi potvrdila,že mi jako dlouholetému klientovi částku požadovanou firmou proplatí celou a věří,že ČP zůstanu věrný.Sousedé se mnou dlouho nemluvili a stěžovali si ostatním,že mi(ČP) museli zaplatit i úklid.

  Závěrem podotýkám,že jsem si vše provedl „svépomocí“a téměř za hubičku.

  „Na hrubý pytel,patří vždy, hrubá záplata.“

  Přeji hezký den.JaVa

  Vložil Dotazssss (bez ověření), 7. Říjen 2019 - 14:51

  Dekuji za podrobny popis postupu.

  Takze ČPoj plní i kdyz jste ji oznamil vinika? Kdezto pojistovna tadky222 nikoliv?

  Dobre vedet, na co si davat pozor.

  Ps: ja bych souseda nademnou nejprve vyzval k odstraneni skody a pote vyzval ke kompenzaci nejake rozumne castky s tim, ze jinak to budu resit pravni cestou.

  Vzdy zalezi, jak se k tomu postavi a zda vubec priznaji, ze jsou vinikem.

  Vložil Čecháček (bez ověření), 6. Říjen 2019 - 23:57

  Firma je o dost dražší, než řemeslník na IČO. Varianta vymalování firmou plus úklid, byla tedy tou finančně nejnáročnější.
  Pojišťovna vypořádala pojistnou událost na základě předběžné kalkulace od firmy částkou o 2500,– vyšší, než byla vyčíslená škoda likvidátorem. Firma však žádné práce neprovedla a pojistník si 2500,– (plus pojistka) určené pro tuto firmu ponechal.
  Pojistné plnění navýšené o 2500,– poté pojišťovna „vymáhala po pachateli/sou­sedovi“.

  . . . ?

  Vložil Čecháček (bez ověření), 7. Říjen 2019 - 17:31

  S těmi sousedy jste zatočil málo. Měl jste si nechat udělat kalkulaci od firmy z druhé strany republiky, aby se sousedé pořádně prohli. Firmu samozřejmě opět neobjednat a plnění si ponechat.

  Až provedete další pojistný podvod, nebo znovu okradete sousedy, nezapomeňte se tím opět pochlubit.

  Vložil JaVa, 7. Říjen 2019 - 17:47

  Bohužel jste úplně mimo realitu.O žádný pojistný podvod se v tomto případě nejedná.Pojistné plnění se řídí tabulkovými platbami za jednotlivé úkony,které jsou nezbytné pro uvedení do původního stavu a ty mají svá rozmezí.To,že se pojišťovny pokoušejí na svém plnění ušetřit a hradit co nejnižší hodinovou sazbu je zcela běžné.V žádném případě ty tabulkové sazby nepřekročí.Odhad škody je totiž podrobně zdokumentován/na­focen jejich odpovědným pracovníkem.

  Zkuste si najít něco jiného, na čem by jste si „pochutnal“.

  Přeji Vám hezký zbytek dne. JaVa

  Vložil Čecháček (bez ověření), 7. Říjen 2019 - 19:59

  „Pojišťovnictví můžeme charakterizovat jako specifický ekonomický obor řešící minimalizaci rizik ekonomických i neekonomických činností člověka“. Tedy nikoliv plnou náhradu.

  Pokud by se pojišťovna nespokojila pouze s předběžnou kalkulací od firmy, ale požadovala kopii faktury (neexistující), čímž by zjistila, že pojistníkovi vyplatila a po sousedech vymáhala o 2 500,– více právě pro tuto firmu a přitom byla škoda zlikvidována „svépomocí a téměř za hubičku“, co myslíte že by udělala?

  Nevím co je horší. Samotný pojistný podvod spolu s okradením souseda, nebo to, že se někdo tímto svým jednáním chlubí.

  Vložil JaVa, 8. Říjen 2019 - 7:55

  Jméno, ke kterému se zde hlásíte, Vám opravdu sedí, jako přišité a proto i na Vás zřejmě bude platit to ,co na mé bývalé sousedy,kteří odmítli převzít odpovědnost za způsobenou škodu.

  „Na hrubý pytel,patří vždy, hrubá záplata.“

  P.S.Pojišťovnu opravdu nezajímá, zda si opravu zajistíte/provedete svépomocí nebo ji bude dělat „firma“, ona zaplatí pouze tabulkovou hodnotu!

  Přeji Vám hezký „čecháčkovský“ den.JaVa

  Vložil Čecháček (bez ověření), 8. Říjen 2019 - 8:48

  Prosím vás JaVa, stále opakujete známé věci, ale o meritu věci, částce 2500,– ani slovo.

  Vložil JaVa, 8. Říjen 2019 - 11:53

  Pokud se já opakuji,tak Vy by jste měl vysvětlit,kde jste v mém příspěvku našel nějakou zmínku o tom, na kolik to odhadl likvidátor ČP.

  Už jste někdy zažil případ,že by některá pojišťovna odškodnila svého klienta větší částkou, než jí určuje smlouva a tabulky.Já ne.

  Tuto větu jste v mém příspěvku, našel kde?

  „Pojišťovna vypořádala pojistnou událost na základě předběžné kalkulace od firmy částkou o 2500,– vyšší, než byla vyčíslená škoda likvidátorem.“

  Já jsem přece pouze uvedl,že to na mě pojišťovna zkoušela s nižší částkou, než by po mně požadovala „místní firma“.Nemluvě o tom,že mně nejprve taky poslali za sousedy pro číslo jejich pojistky.Teprve až jsem jim oznámil,že byt ani odpovědnostní pojistku nemají(což si likvidátor osobně ověřil) a že trvám na vypořádání z mého sdruženého pojištění domácnosti, otočili a vše dostalo rychlý spád.

  Přeji hezký den.JaVa

  Vložil Čecháček (bez ověření), 8. Říjen 2019 - 15:40

  Ptáte se: „kde jste v mém příspěvku našel nějakou zmínku o tom, na kolik to odhadl likvidátor ČP.“?

  Napsal jste: „Během týdne si to agent přijel nafotit a za 14 dnů mi přišlo oznámení,že mi škodu proplatí v částce o 2 500 kč nižší,než požadovala malířská firma.“. Nižší o úhradu malířské firmě, nikoliv nižší o odhad likvidátora. Nebo snad likvidátor odhadl škodu ve výši kalkulace firmy a více?

  Vy jste si prostě určil výši škody na základě předběžné kalkulace od první firmy, na kterou jste narazil a přitom služeb této firmy nevyužil. Takže sousedé (ať jsou jakýkoliv) zaplatily o 2500,– více, než by bylo plnění bez argumentace firmou (jejich kalkulace).

  Pojišťovna vymohla na sousedech 2500,– navíc (oproti plnění ČP) zbytečně, protože jste „si vše provedl „svépomocí“a téměř za hubičku.“.

  Náš předseda výboru (soused) dělá mnohem horší věci a vy jste mi ho prostě připomněl. Tečka.

  Vložil JaVa, 7. Říjen 2019 - 9:06

  Můžete mi objasnit rozdíl mezi „firmou“ a řemeslníkem pracujícím na „IČO“.Myslím tím rozdíl v kvalitě odvedené práce a použití materiálu, nikoliv pouze v odvedené DPH. Děkuji JaVa

  Vložil . (bez ověření), 7. Říjen 2019 - 9:17

  JaVa, ja jsem sice nebyl vyzván, ale objasním vám to. Když si sjednáte řemeslníka, tak přijde on sám, můžete s nim mluvit a vidíte co dělá. Když i objednáte firmu přijde nevíte kdo, nevíte co umí a co vám provede. Mluvit s nim sice můžete chtít, ale pokyny mu dává firma. Domlouvat se můžete pouze „s firmou“. To je JaVa podstatný rozdíl v kvalitě práce.

  Vložil Alex (bez ověření), 6. Říjen 2019 - 12:44

  A chtěl jste tu firmu použít? Nebo jste od začátku počítal se svépomocným řešením.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 5. Říjen 2019 - 15:43

  mě škodu způsobenou nájemníkem nad námi odmítla pojišťovna platit, ani z pojistky majitelky bytu nad námi, že si ji musím vymáhat po nich sama:-( záleží na smlouvě a většina je takhle, jak mi sdělila ČP, Kooperativa i Podnikatelská.

  Vložil Dotazsss (bez ověření), 5. Říjen 2019 - 19:40

  A proc jste tvrdila, ze vinikem je najemnik? Postaci mozna tvrdit, ze vinika neznam, at si jej vypatra pojistovna…

  Vložil radka2222 (bez ověření), 6. Říjen 2019 - 6:17

  mě tak rodiče vychovali, že mám mluvit pravdu.

  Vložil Dotazssss (bez ověření), 7. Říjen 2019 - 14:45

  Tak v tom pripade, kdyz nevis jak veci funguji ale zato vis, kdo presne a co vytopil, no tak to opravdu res s vynikem a nezatezuj pojistovnu.

  Ta kryje obvykle ty rizika, u kterych se nemuzes zahojit na vinikovi, vime?

  Vložil radka2222 (bez ověření), 4. Říjen 2019 - 19:14

  pokud je známo, kdo to udělal, tak se na to vztahuje maximálně pojistka pachatele.

  Vložil Anynomous (bez ověření), 3. Říjen 2019 - 20:45

  Vložil lake, 13. Únor 2014 – 19:36

  Pane Filipe, pokud necháte tu paní uhradit nový zámek a desítky klíčů, určitě ušetříte asi 2000 Kč.

  Příště, až někdo ztratí klíč od domu i s doklady a adresou, raději tu ztrátu nikomu nenahlásí. Zda je takový výsledek podle Vás žádoucí pro bezpečnost domu – to uvažte sám.

  lake

  Vložil radka2222 (bez ověření), 3. Říjen 2019 - 16:08

  přece nebudou ostatní vlastníci platit za jeho blbost, že ztratí klíče, na které si ještě napíše adresu.

  Vložil Vlastník 4.10. (bez ověření), 4. Říjen 2019 - 12:15

  Při každé změně vlastníka bytu nebo i nájemníka bytu budete měnit vložku zámku vchodových dveří a nechat vyrábět nové klíče pro všechny vlastníky?

  Opravdu si myslíte, že si někdo nemůže nechat vyrobit kopie klíčů (ať od dveří do bytu nebo vchodových dveří) nebo si je např. neumí vyrobit sám? A v budoucnu je nezneužít?

  Udělejte raději vstup na elektronické bázi, chipy (karty apod.) půjde rychle překódovat v případě problémů. Případně instalujte i kamery.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 4. Říjen 2019 - 13:16

  to tak máme, ale AsiTak asi ne.

  Vložil Vlastník 4.10. (bez ověření), 4. Říjen 2019 - 18:03

  Proč potom píšete: „přece nebudou ostatní vlastníci platit za jeho blbost, že ztratí klíče, na které si ještě napíše adresu.“

  Tzn., že přístup výměnit vchodový zámek a pak klíče všem schvalujete.

  Můj názor je jiný, tedy v případě, že v tom domě již v minulosti byli nějací nájemníci (vysoká pravděpodobnost) nebo klíče od vchodu nechali přidělat sami vlastníci bytu širší rodině, známým apod. (velká pravděpodobnost). Ti všichni mohli klíče od vchodu v minulosti ztratit a nic neříct. Nebo nechat klíče od vchodu dále přidělat „cizím“ lidem. Tzn. klíče od vchodu (a dokonce od bytu/ů) může mít širší okruh lidí, kteří v domě třeba už dávno nebydlí.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 4. Říjen 2019 - 19:11

  protože tazatel evidentně tu možnost překódování nemá, mají asi normální vložku a klíče. takže co jiného, než aby to zaplatil, když to tak udělali?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".