Katastr

Vložil Maky (bez ověření), 14. Červenec 2019 - 7:22 ::

Dobry den bydlime v dome ktery vlastni od miho pritela bracha a ten si pujcil u nebankovni banky a na katastru pisi ze zapocne vykon zastavniho prava zrizeneho na zaklade zastavni smlouvy nevim co to znamena predem dekuji za odpoved

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Amelia (bez ověření), 14. Červenec 2019 - 12:31

  Milá Maky,

  to znamená, že budete mít brzy jiného pronajímatele. Dům můžete ovšem v dražbě odkoupit i Vy sama, potom budete bydlet ve svém. Takovýto postup doporučuji, mohla byste koupit za výhodnou cenu, zejména když se v prvním kole nikdo nepřihlásí, v každém dalčím kole se snižuje vyvolávací cena.

  Vložil ... (bez ověření), 14. Červenec 2019 - 12:04

  Zástavní právo upravuje Zákon č. 89/2012 Sb. (§ 1309 – § 1394)

  např.:
  Věřitel (nebankovní půjčka) půjčí dlužníkovi (bratr Vašeho přítele) peníze, ale chce se ujistit, že mu je dlužník vrátí. Proto podmíní půjčení peněz vznikem zástavního práva k určité věci (dům). Pokud dlužník dluh řádně a včas nesplní, bude věc prodána a věřitel si ponechá peníze, které mu patří.

  Postup, když dlužník svůj dluh nesplatí:
  V takovém případě věřitel písemně oznámí dlužníkovi, že dojde k výkonu zástavního práva. Započetí výkonu se u nemovitostí zapíše do katastru nemovitostí. V této chvíli nastává zákaz zcizení zástavy bez souhlasu věřitele.

  K zpeněžení zástavy může dojít až po třiceti dnech od doby, co je výkon zástavního práva dlužníkovi oznámen. U nemovitostí běží lhůta až od okamžiku, kdy je výkon zapsán do katastru.

  Výkon zástavního práva se provádí tak, jak se strany dohodly v zástavní smlouvě. Při prodeji věřitel postupuje s odbornou péčí, aby byla věc prodána za dobrou cenu. Pokud se strany nijak nedohodli, bude zástava prodána ve veřejné dražbě.

  Doporučuji tedy v katastru nemovitostí pravidelně kontrolovat poznámky u Vašeho domu.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 14. Červenec 2019 - 8:10

  znamená to, že pokud nebude majitel splácet půjčku, budete se muset postarat o vlastní bydlení.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".