Kamery cizího subjektu směřující na parkoviště SVJ

Vložil Six (bez ověření), 7. Srpen 2020 - 6:14 ::

Chtěla jsem požádat o radu. Na parkoviště u našeho bytového domu směřují kamery soukromé společnosti sídlící v přímém sousedství s našimi parkovacími stáními. Dříve tam ty stání nebyly, takže kamery chránili majetek té firmy. Nyní pomocí nich může cizí subjekt sledovat pohyb vlastníků z našeho domu. Předseda to záměrně neřeší, jelikož k nim má přístup a sleduje přes ně ostatní vlastníky. Mohu se jako jeden jedinec, vlastník, který nesouhlasí s monitorováním jeho pohybu, nějakým způsobem bránit?

  • kamerový systém

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil kamerka (bez ověření), 12. Srpen 2020 - 8:40

Oslovte ÚOOZ, ten to řeší. A ve firmě jste se ptala, jak je to s povolením snímat veřejné prostranství?? Víte, zda záznamy ukládá? Sdělila jste jim, že si to nepřejete? A co tak si přečíst zákon o ochraně osobních údajů?

Vložil Sledoval (bez ověření), 7. Srpen 2020 - 10:45

Poptávám kamery se záznamem za účelem sledování pozemku. Montáž je možná do okna a na balkon.

Dotazuji se na technickou stránku věci. Na právní stránku se nedotazuji, s ní problém nemám: Kamery budou pro ochranu mých právem chráněných zájmů, záznamy nebudou šířeny ani zveřejňovány.

Vložil § (bez ověření), 7. Srpen 2020 - 8:31

Vy jste vlastnice pozemku?

Proti proti sledování můžete bránit. Začněte tím, že sledujícímu prokazatelně doručíte svůj nesouhlas se sledováním.

Na Vašem místě bych věc řešil tak, že bych rovněž požadoval přístup k záznamům.

Vložil Petr123 (bez ověření), 7. Srpen 2020 - 7:32

Čí je pozemek pod tím parkovištěm? Z popisu by vyplývalo, že dotyčné firmy… „Dříve tam ty stání nebyly, takže kamery chránili majetek té firmy.“

Vložil Six (bez ověření), 7. Srpen 2020 - 10:59

Pozemek pod stanimi je SVJ, jehoz jsem soucasti. Kamery tam byly drive nez se udelaly parkovaci stani a ani pri zakladani SVJ se neresili. Lidi jsou dnes lhostejni a je jim jedno, jestli je nekdo sleduje, obzvlaste kdyz jim predseda rekne, ze je to prp jejoch bezpecnost. Pritom tyto kamery nemaji ani rozliseni zaznamu, ktere by se dalo pouzit proti pripadnemu zlodeji ci vandalovi jako dukazni prostredek.

Vložil § (bez ověření), 7. Srpen 2020 - 11:54

„Pozemek pod stanimi je SVJ“

To je velmi neobvyklé, byť ne vyloučené.

Potom ovšem rozhoduje SVJ.

Vložil Petr, 7. Srpen 2020 - 10:46

1/ Nejvyšší orgán SVJ je shromáždění, nikoli předseda. Proč jste to neřešili na shromáždění ?

2/ Mně by nevadilo, kdybych při krádeži či poškození mého vozu mohl požádat policii, aby si vyžádala záznam i z cizích kamer.

3/ www.bezplatnapravniporadna.cz/…-branit.html

Bezpečnostní kamera souseda nasměrovaná na sousední dům – jak se bránit? www.bezplatnapravniporadna.cz/24244 Zveřejněno: 17. listopad 2015

V období 10/2015 instaloval na dům bezpečnostní kamery. Vždycky nás sledoval sotva jsme vylezli z domu, protože máme vchody do baráků naproti sobě. Nepropásl jedinou naši návštěvu. Teď instalované kamery míří na náš pozemek. On tvrdí, že ne. Není ochoten nám ukázat co kamery zabírají. Naše vztahy jsou léta velmi napjaté. Máme nějakou možnost zjistit jest-li kamery zabírají náš pozemek?

Odpověď:

4/ Obraťte se na ÚOOÚ

5/ Hledejte stejné théma na netu

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".