Kabelová TV v domě

Vložil oldamysak, 19. Říjen 2016 - 8:49 ::

Jsme SVJ, které jsme založili po odchodu z BD. Již za družstva tady provozuje firma kabelovou TV.(i když máme rozvody pozemní DVB T). Zajímalo by nás, jestli je nutná nová smlouva s firmou (asi ano) a hlavně jestli zde provozuje Kab.TV zdarma nebo zaplatí za podnikání v našem domě. Děkuji za odpověď.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Autobus (bez ověření), 20. Říjen 2016 - 0:28

  Nutno rozlisit, zda firma poskytuje sluzby vlastnikum anebo i jinym okolnim domum pres kabely vedouci ve vasem dome! V prvnim pripade neni duvod, aby platila za umisteni vedeni a technologie (ale jen za odber elektriny), ve druhem pripade ano – zde je vhodna smlouva o umisteni zarizeni a rozvodu a nejaka financni kompenzace.

  Jak ale udelat, aby financni prijem nezatezoval vlastniky (nutnost podat danove priznani).

  Vložil nevtor, 19. Říjen 2016 - 13:31

  Nová smlouva případně dodatek stávající je velice vhodný. Pokud podnikají a využívají „váš“ majetek, nevidím důvod proč by za jeho využívání nemohli nějakou přiměřenou částku platit. Stejně tak jak určitě platí majitelům pozemků na kterých mají rozvody. Je to celkem obvyklá praxe.

  Vložil VN (bez ověření), 19. Říjen 2016 - 17:41

  za to , že potrubím ve vašem domě teče voda do bytů ? Kolik vám platí ČEZ za to , že díky kabelům v domě se dostane elektřina do bytů ? Tady je to spíše o tom , že jak společná elektrika , tak potrubí je vaším majetkem , který si udržujete na vlastní náklady a za spotřebovanou vodu zaplatíte vodárně a za spotřebovanou elektriku zaplatíte ČEZu. U kabelovek je to jiné v tom , že ony si zaplatí rozvody a rozvody si i sami udržují…

  Vložil JaVa, 19. Říjen 2016 - 13:44

  Uzavřít dodatek ke stávající smlouvě je pro statutární orgán SVJ povinností,poněvadž se vznikem SVJ změnil majitel domu a pozemku.Dům a pozemek již nevlastní Družstvo,ale všichni vlastníci jednotek v domě,dle velikosti svého podílu na společných částech domu a pozemku.Vše ostatní Vám již vysvětlil TN. JaVa

  Vložil Anonymouk (bez ověření), 19. Říjen 2016 - 11:13

  Vy chcete službu, a ještě si za ni nechat zaplatit?? Jediné je spotřeba energie. Joo, vím o jedné firmě, dává 1 Kč ročně. Smlouvu ano.

  Vložil VN (bez ověření), 19. Říjen 2016 - 8:56

  že rozvody až k bytu jsou ve vlastnictví firmy (která je vybuduje na vlastní náklady) , která provozuje kabelovku nebo internetové připojení. Záleží na rozhodnutí konkrétního vlastníka/nájemce , zda jejich služeb využije či nikoliv. Chtít po firmě , která toto provozuje , aby vám ještě platila za to , že může ve vašem domě podnikat je mírně řečeno mimo…

  Vložil roztomily, 20. Říjen 2016 - 10:54

  U nás kromě ADSL-ka jsou tyto kabelové společnosti: UPC (koax) A1M (UTP) CENTRIO (optika)

  a platí nám všichni, jedni za použití našich rozvodů, druzí za umístění racku a energie ap. Podle mě je zcela normální že nám platí za užívání společných prostor i kdyby to měli být jen kabely v lištách. Má to za následek že se nechovají v domě jako zbojníci kteří si vedou kabely kudy je napadne a instalují spojovací skříně kde je napadne.

  PS: Nejvíce platí Vodafone za umístění antény na střeše, výnosy se rozdělují mezi vlastníky dle SVP (většinou to i pokryje nedoplatky z vyúčtování)

  Vložil janica, 19. Říjen 2016 - 17:25

  Proč by firma, která provozuje internet, TV jako službu vlastníkům, neměla platit za elektřinu, kterou odebírá ze společných prostor, protože nemá vlastní elektroměr. Jak k tomu přijdou ostatní vlastníci, kteří tuto službu nepožadují. Slušnost je, aby firma udělala smlouvu se SVJ, že budou poskytovat služby pro vlastníky, kde a jaké zařízení ve společných prostorách mají a jak se budou např. podílet na odběru elektřiny. Za dob SBD si namontovali rozvodnou skříň ve společných prostorách, po chodbách rozvedli kabely do bytů a dál se to neřešilo. Ani smlouvu s nimi neměli. Pak přejde dům do správy SVJ a firmy se diví, že výbor chce mít všechno legislativně podloženo.

  Vložil VN (bez ověření), 19. Říjen 2016 - 17:35

  třeba taková firma jako je UPC ?

  Vložil JaVa, 19. Říjen 2016 - 18:05

  Pane VN.Máte pravdu v tom,že v případě radiotelekomu­nikačních rozvodů firmou UPC, se o žádný odběr el.energie nejedná.Existu­jí,ale i jiní dodavatelé těchto služeb,jejichž technologie napojení na přívod el.energie v domě vyžadují.V tom případě má „Janica“ pravdu,že zařízení nesmí být napojeno na rozvody osvětlení společných prostor,ale musí mít samostatný elektroměr. napojený před hlavním elektoměrem v domě.Je zde ale i možnost,že se provozovatel těchto služeb domluví s jedním z odběratelů v domě a za paušální slevu, napojí své zařízení na elektroměr tohoto vlastníka jednotky. JaVa

  Vložil VN (bez ověření), 19. Říjen 2016 - 18:35

  s takovými nemám zkušenosti. U nás v domě máme 3 providery , kteří zajišťují jak internet, tak i kabelovou televizi. Máme UPC , o2 a jednoho místního. Ale ani jeden z nich nepotřebuje naši el. energii..

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".