Kabeláž ve společných prostorech

Vložil Adikia, 9. Srpen 2014 - 9:31 ::

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na vedení soukromého elektrického kabelu ve společném prostoru. Jeden ze spoluvlastníků pevně spojil se zdí plastové lišty, v kterých je veden soukromý el. kabel do soukromé sklepní kóje. Předmětný kabel je veden skrz několik zdí včetně nosných. Musí mít svolení ostatních spoluvlastníků společných prostor? Je třeba odborné stanovisko statika, když je to “jenom“ díra o průměru elektrického kabelu? Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 9. Srpen 2014 - 10:23

  Ohledně posouzení otvorů statikem: zeptejte se statika, ne nás. Alarmující je už to, že dotyčný zasáhl do nosných částí a ani se neobtěžoval požádat o svolení.

  Ohledně plastových lišt na povrchu zdi: Jde o změnu vzhledu, ke které měl být dán souhlas všech vlastníků jednotek (§ 13 ZoVB).

  Někdo může toto vše považovat za drobnost, ale pokud to ponecháte dnes bez povšimnutí, za pár měsíců někdo provede ve společných částech ještě větší zvěrstva (klimatizace na schodišti, sekání drážek do nosných panelů, elektrický bojler ve společné chodbě, vyzděné přepážky v chodbách, atd.). A pak už si v domě bude každý dělat co chce, protože jste nebyli schopni to zastavit při první příležitosti.

  lake

  Vložil Adikia, 9. Srpen 2014 - 10:41

  Děkuji za reakci, souhlasím s Vaší odpovědí o alarmující skutečnosti i podceňování zdánlivé drobnosti.

  Vložil svjvmt, 9. Srpen 2014 - 10:07

  To jste si vzpomněla brzy, proč jste nejednali když vrtal, to vám nevadilo? Vizte vaše Stanovy (zákon), ale vrtal do společného, předpokládám, že bere vlastní elektřinu.

  Vložil Adikia, 9. Srpen 2014 - 10:46

  Já jsem jednat nemohla, protože v té době, kdy vrtal, jsem nebyla majitelkou bytu. Elektřinu odebírá ze společné el. rozvodu. Výbor SVJ má na své straně.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".