Jména na zvonku a schránce

Vložil Veronika (bez ověření), 2. Květen 2019 - 16:56 ::

Dobrý den, chci se zeptat – prosím – nově jsme se nastěhovali s přítelem do bytu, tedy jsme oba spoluvlastníci bytové jednotky. Zvonek i schránku jsme si označili vlatní cedulkou :jméno příjmení, jméno příjmení. Byla na nás zazvonit paní sousedka s tím, že nás prosí, abychom si cedulky vyměnili a napsali tam „…ovi – …ovi“ tedy dvě příjmení vedle sebe s koncovkou ovi. Pokud jsem jí řekla, že s tím nesouhlasíme a že tam chceme mít cedulku takovou, jakou máme, byla na mě odměřená a s povýšeným tonem mi odpověděla, že se takto všechny byty na schůzi dohodly. Na stránkách portalsvj.cz jsem se však dotečla, že Povinností (společenství, pokud jsou zvonky společnou částí domu, příp. toho, kdo označení zvonku provádí" je napsat na zvonek to, co určí vlatník jednotky. SPolečenství není oprávněno označení zvonku zvolené vlatníkem jednotek jakkliv upravovat či přezkoumávat. Prosím o Vaši odpověď. Děkuji moc.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Tomáš Neugebauer (bez ověření), 3. Květen 2019 - 6:39

  Sousedce řekněte, že po vás požaduje uvádět nepravdivé údaje, neboť pokud je váš přítel Novák a vy Procházková, tak v žádném případě nejste Novákovi a Procházkovi. Nejste oprávněni používat partnerova příjmení.

  Vložil anonymouk (bez ověření), 2. Květen 2019 - 19:33

  Pošlete je někam, můžete tam mít i nic.

  Vložil a (bez ověření), 2. Květen 2019 - 18:57

  Paní sousedka nemůže určovat, co si máte napsat na schránku nebo zvonek. Někdo si tam napíše Jan Novák, Eva Nováková, jiný si tam napíše Jan a Eva Novákovi, další jenom Novákovi. Sousedku do toho nic není, to nemusíte řešit. Důvod, byty se na tom dohodly je k smíchu.

  Vložil janica, 2. Květen 2019 - 18:10

  V našem SVJ jsou jména na zvonku a schránce, jak si přáli vlastníci. Nerozhodovali jsme o tom na shromáždění. Jméno s koncovkou -ovi chtěly především ženy, které bydlí samy z důvodu určité bezpečnosti. Jediný požadavek byl a je vůči i novým vlastníkům, aby nám nahlásili jméno, které natiskneme. Máme jednotný tvar jmenovky. V baráku může být několik vlastníků, kteří mají stejné příjmení. Asi by s koncovkou – ovi měli problém nejen oni, ale i pošta, zdravotní služba,..

  Vložil Veronika K. (bez ověření), 2. Květen 2019 - 18:35

  Přestože však máte „jednotný tvar jmenovky“ na ní je jméno takové, jaké si nahlásili noví majitelé? Případně, bylo by tam takové, jaké by si oni přáli?

  Vložil janica, 4. Květen 2019 - 13:16

  Myslela jsem tím, že jmenovka je bílá, tvar obdélník, daná velikost písma, velká písmena. Když se jmenuje Novák, tak je NOVÁK na jmenovce. Když nahlásí, co chtějí na jmenovce, je to jejich přání. Horší to bylo, když v bytě bydlí 4 osoby, každá s jiným příjmením.

  Vložil Vlastnické hnutí (bez ověření), 2. Květen 2019 - 17:01

  Veroniko,

  sama jste si odpověděla:

  „napsat na zvonek to, co určí vlatník jednotky. SPolečenství není oprávněno označení zvonku zvolené vlatníkem jednotek jakkliv upravovat či přezkoumávat.“

  Už se zde řešilo.

  Vložil Veronika K. (bez ověření), 2. Květen 2019 - 17:28

  Přestože se vlastníci bytových jednotek před několika lety dohodli, že na zvoncích budou jména s koncouvkou ovi?

  Vložil macegriffin (bez ověření), 2. Květen 2019 - 20:02

  promiňte, ale přijde mi to úsměvné. Pokud za Vámi přijde druhá sousedka, že se před lety dohodli, že boty budou vždy špičkami od dveří a srovnané v řadě, tak to také budete řešit?

  Vložil Vlastnické hnutí (bez ověření), 2. Květen 2019 - 17:46

  „se vlastníci bytových jednotek před několika lety dohodli“

  Veroniko,

  byla jste účastnicí zmiňované dohody? Dohoda zavazuje její účastníky. I účastníci mohou od dohody odstoupit.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".