jednání "ve shodě"

Vložil espinoza.b@seznam.cz (bez ověření), 1. Říjen 2023 - 8:39 ::

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s „jednáním ve shodě“ a dopad tohoto na hlasování při odvolávání představenstva? Pokud tu jste někdo, kdo znáte právníka zaměřeného na bytová družstva, prosím napište. Jde nám o hodně. A ještě dotaz – na schůzi s právníkem jsme si před týdnem odsouhlasili jeho přítomnost na ĆS, ta se nyní právě pro „jednání ve shodě“ jeví jako velmi nevhodná. Ten souhlas dalo představenstvo . dva pro přítomnost, jeden proti. Jde tento souhlas odvolat?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Justitianus, 1. Říjen 2023 - 8:58

  Espinozo, Váš dotaz je zoufale zmatený. Pokud i další členové družstva jsou stejní popletové jako Vy, pak vás všechny lituji.

  Jak se říká: nejhorší je aktivní blbec.

  Justitianus

  Vložil espinoza, 1. Říjen 2023 - 12:09

  Justianus – znáte vy termín „jednání ve shodě“.? Podle právníka, hlasují-li nebo jednají dva nebo více členů organizace či družstva ve shodě, znamená to, že při hlasování o jejich další funkci se odečítá jeden hlas – dva tedy mohou hlasovat jako jeden. Proto jsem se ptala, jestli jste se s tímto setkali. Tohle forum je pro to, aby se lidé ptali a dostávali odpovědi. Jak se říká – nejhorší je srážka s blbcem, navíc arogantním.

  Vložil Pavel, 1. Říjen 2023 - 18:30

  espinozo,

  pojem „jednání ve shodě“ je definován v § 78 ZOK.

  Výklad, že „hlasují-li nebo jednají dva nebo více členů organizace či družstva ve shodě, znamená to, že při hlasování o jejich další funkci se odečítá jeden hlas – dva tedy mohou hlasovat jako jeden.“ jsem ještě neslyšel.

  Domnívám se, že není pravdivý.

  Kdyby tento výklad platil, tak by bylo zbytečné mít kolektivní orgán o 3 členech. Takový orgán by mohl rozhodnout pouze při poměru hlasů 3:0. Při poměru hlasů 2:1 by to byl pat. To považuji za nesmysl.

  Když mi někdo něco tvrdí a já o tom nic nevím, tak se slušně zeptám, podle jakého předpisu a konkrétního ustanovení platí to, co uvádíte?

  Oblast práva je široká. Na co se pan právník specializuje? Odhaduji, že na problematiku genderu nebo něco podobného.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil espinoza, 3. Říjen 2023 - 16:09

  Nevím, jakou specializaci právník má – to jednání ve shodě jsem ale někde našla – i to odečítání hlasů – zkusím dobledat.

  Vložil § (bez ověření), 1. Říjen 2023 - 15:40

  „Podle právníka, hlasují-li nebo jednají dva nebo více členů organizace či družstva ve shodě, znamená to, že při hlasování o jejich další funkci se odečítá jeden hlas“ (Vložil espinoza, 1. Říjen 2023 – 12:09)

  Který § toto říká?

  Vložil Justitianus, 1. Říjen 2023 - 12:25

  Espinoza: Píšete totální nesmysly. Nechte toho.

  Nero: Netušíte co byste měl světu sdělit, aby to dávalo nějaký smysl. Proč se tedy ztrapňujete ?

  Justitianus

  Vložil Nero (bez ověření), 1. Říjen 2023 - 12:37

  Justitianus, proč spamujete? Nevíte, neznáte, nerozumíte, tak se do tohoto vlákna n***r*e.

  Vložil Nero (bez ověření), 1. Říjen 2023 - 12:08

  Aktivního blbce ze sebe děláte Vy tím, že reagujete na něco čemu nerozumíte.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".