jeden vlastniky bytu nechce vodomer, muzeme mu uctovat ten "zbytek" po odecteni?

Vložil tom221, 15. Listopad 2016 - 22:18 ::

Odsouhlasili jsme si instalaci vodomeru ovsem jeden byt byl proti, ze nikoho do bytu nepusti. Take jsme odsouhlasili, ze poruseni plomby/vodomeru ci nedovoleni odectu znamena pro „hrisniky“ rozuctovani rozdilu po staru dle osob… Ostatnim pak dle vodomeru. Muzeme tedy takto vodu rozuctovat, tem co maji vodomery jejich spotrebu a rozdil oproti patnimu pak tomu jednomu bytu?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil helena27, 12. Prosinec 2016 - 9:40

  Dobrý den, chci se zeptat jak je to se základní složkou teplé vody když jí mám už několik let odpojenou.Jedná se o místnost 21m2kde jsem dříve podnikala a tet už mnoho let tuto místnost neužívám,(jen jako sklad pro odložené věci.)Z tohoto důvodu jsem nechala firmou odpojit vodu jak teplou tak studenou. Ústřední platím na metry čtvereční. Tet mi ale přišel dopis od Realitní kanceláře že budu platit i teplou vodu dle metru čtvereční, základní složku dle vyhláška 104/2015Sb.přesto že vodu v místnosti nemám. Vztahuje se táto vyhláška i na teplou vodu stejně jako na ústřední topení, a z jakého důvodu?

  Vložil Vlastiks, 17. Listopad 2016 - 6:48

  Jak vypadá rozvod vody před, a za, tím problémovým ?

  Jak vypadá rozvod vody v domě vůbec ?

  Vložil Volný (bez ověření), 16. Listopad 2016 - 21:57

  § 6 odst. 4 zákona č. 67/2013 řeší odmítnutí instalace vodoměru na teplou vodu následovně: „Neumožní-li příjemce služeb instalaci vodoměrů na teplou vodu, činí v daném zúčtovacím období u tohoto příjemce služeb spotřební složka nákladů trojnásobek průměrné hodnoty spotřební složky nákladů připadajících na 1 m2 podlahové plochy zúčtovací jednotky.“

  Postup v případě odmítnutí instalace vodoměru na studenou vodu zákon neřeší, to byste měli mít upraveno v pravidlech ve stanovách.

  Vložil Vlastiks, 16. Listopad 2016 - 10:47

  … a není možno jej "přepojit " na samostatnou odbočku a instalovat vodoměr tam ?

  Jak vypadá rozvod vody před, a za, tím problémovým ? Jak vypadá rozvod vody v domě vůbec ?

  Vložil xyz (bez ověření), 15. Listopad 2016 - 22:31

  Nemůžete, musíte postupovat podle aktuální vyhlášky. Ta s touto variantou počítá.

  Vložil tom221, 15. Listopad 2016 - 23:25

  ale je dle očákávání zcela nejasná suše konstatuje že pokud měřidla nejsou všude rozůčtuje se vo pomocí „Směrná čísla roční potřeby vody“ a odkaz na přílohu 12…(ALE KOMU PROBOHA JEN TĚM BEZ VODOMĚRU NEBO VŠEM???) hmm přílohu 12 jsem také našel tam se píše ,že pro byt je to 35m3 hmm PARÁDA když v praze je průměrná spotřeba 39m3 a mi máme v baráku 59m3 na osobu/rok(takže to se SAKRA VYPLATÍ NEMÍT VODOMĚR)! jako fakt nevím Tedy pokud jeden jediný blbec nechce vodoměry ostatních klidně 1000 lidí má smůlu a musí platit za vodu kterou prokazatelně NESPOTŘEBOVALI???

  vyhláška. s touto variantou počítá… hahaha

  Vložil Autobus (bez ověření), 16. Listopad 2016 - 2:25

  Tak je jasne ze vodomer nebude chtit nekdo, kdo ma obrovskou spotrebu :-)

  Jak z toho ven nevim. Podle me se musi podridit vetsine a strpet instalaci vodomeru, nebo se pletu?

  Jak toho vpusteni docilit? Nejspise zalobou a pridal bych zalobu na nahradu skody (zmarena investice, marna prace instalatera atp.) – to bude chtit pravnika – anebo rozbit hubu. To bude rychlejsi.

  Vložil tom221, 15. Listopad 2016 - 22:41

  prosim kde ji najdu?

  Vložil Petr, 16. Listopad 2016 - 9:16

  Předpokládám, že stoupačky vody považujete za společné části a že to plyne i z prohlášení vlastníka. Problém se nevyřeší pouze instalací podružných vodoměrů, pokud dotyčný bude potom odmítat vpustit odečítače do bytu, pokud nebudou vodoměry měněny dle vyhlášky, pokud někdo úspěšně podružný vodoměr „ošidí“ (o tom jsou zde rovněž vlákna), pokud nebudou plomby. Nejlepší podružné vodoměry jsou snad opravdu ty tzv. „neovlivnitelné“, mokroběžné.

  O problému se zde již diskutovalo. Např.

  http://www.portalsvj.cz/…y-vodomer-sv

  http://www.portalsvj.cz/…a-vodomeru-1

  Vyměna vodoměru – 5 Vložil Matějka Jaroslav, 13. Září 2009 – 6:54

  Společenství je právním subjektem, který odpovídá za vyúčtování/ro­zúčtování nákladů a musí mít i věrohodné doklady o skutečnosti, že postupuje správně; tj.první důvod proč jsou podružné měřiče společnou částí budovy.

  http://www.portalsvj.cz/…ych-vodomeru

  • – – – – – – – – – – –

  Dále odkazuji např. na

  http://voda.tzb-info.cz/…ery-v-bytech

  http://voda.tzb-info.cz/…domu-v-praze

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".