Je třeba hlasování přepočítat?

Vložil Anonymous, 20. Březen 2016 - 16:50 ::

Katastr zapisuje vlastnické právo k jednotkám a tím i spoluvlastnické hlasovací podíly se zpětnou účinností. Koná se zasedání shromáždění. Katastr se zpětnou účinností pro datum konání zasedání shromáždění změní spoluvlasnické podíly. Je třeba hlasování přepočítat?

Příklad: Pan Nový má podle katastru ke dni konání zasedání shromáždění podíl 1/10, pan Starý má podíl 6/10, oba se účastní zasedání. Před zasedáním pan Nový koupil od pana Starého jednotky s podílem 5/10 a katastr to takto se zpětnou účinností zapsal, takže ke dni zasedání je zapsán pan Nový s podílem 6/10 a pan Starý s podílem 1/10. Je třeba hlasování přepočítat?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 21. Březen 2016 - 1:37
  • Napsal jste: „… ke dni zasedání je zapsán pan Nový s podílem 6/10 a pan Starý s podílem 1/10. “

  Vaše tvrzení je zjevně nepravdivé. Sám jste napsal, že ke dni zasedání byl v katastru zapsán pan Nový s podílem 1/10 a pan Starý s podílem 6/10. Přestaňte fantazírovat a vymýšlet neexistující podmínky.

  Nejen že není třeba hlasování přepočítat, ale ono ani nesmí být přepočítáno (jedině by mohlo být zrušeno, pokud došlo k porušení dobrých mravů). Pokud pan Nový toužil zajistit si převahu v rozhodování, nic mu nebránilo nechat si od pana Starého podesat závazek ohledně způsobu hlasování na nadcházejícím shromáždění.

  Opomenutí pana Nového nelze žádným způsobem zhojit. Kdo se nestará o svá práva, ten o ně přichází. Jestliže je pan Nový takový nepraktický trouba, je to jeho problém. Dobře věděl jaký je spoluvlastnický podíl pana Starého. Dobře věděl, jaký je zákonný postup při změně v osobě vlastníka a jak dlouho to zpravidla trvá.

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".