Je společenství vlastníků právnickou osobou podléhající daňové povinosti dle zák. 388/1992 Sb. o dani z nemovitosti

Vložil roztomily, 1. Duben 2015 - 15:01 ::

Je společenství vlastníků právnickou osobou podléhající daňové povinosti dle zák. 388/1992 Sb. o dani z nemovitosti?

Ptám se proto že v dnes zveřejněných podmínkách 1. výzvy zelené úsporám pro bytové domy je v kapitole 2.1 odstavec 3. který zní:

Žadatelem o podporu může být pouze vlastník bytového domu (jak fyzická osoba, tak i právnické osoby, např. bytová družstva, obce, společenství vlastníků jednotek) podléhající daňové povinnosti podle zák. č. 338/1992 Sb., o dani z nemovitosti, ve znění pozdějších předpisů (včetně vlastníků uvedených v § 9 tohoto zákona).

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Pavel, 2. Duben 2015 - 12:37

    Pane Roztomilý,

    od roku 2014 se tato daň jmenuje „daň z nemovitých věcí“, to naznačuje odbornou úroveň zpracovatelů.

    Drtivá většina SVJ tuto daň neplatí, protože nemovitou věc nevlastní.

    Autoři asi vzali původní Směrnici 9/2009 a opsali ji i s chybami (nechce se mi ten nový výtvor hledat).

    Jak vidno, historie se opakuje:

    http://www.portalsvj.cz/…lena-usporam

    Dalo mi mnoho práce prosadit změnu Směrnice MŽP, ale povedlo se.

    Domníval jsem se, že už máte zatepleno.

    Hezký den!

    Pavel

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".