je možné po 1 sezoně provozu poměrových měřičů (v bytě) odstranit je z radiátorů a využít 160% prům. spotřeby?

Vložil Anonymous, 23. Leden 2011 - 19:01 ::

Dobrý den, bydlím ve zvýšeném přízemí panelového domu s 26 byt. jednotkami. Na loňskou topnou sezónu nám byly na radiátory nainstalovány poměrové měřiče. Mám byt zvýhodněný koeficienty za nevytápěný sklep a 1 severní stranu bytu.

Mám ale pod kuchyní a koupelnou plynovou kotelnu a tím pádem je v těchto místnostech zima. Také se netopí v chodbách při vchodech (používáme přední i zadní vchod v domě) a táhne schránkami zrovna tam, kde máme 1 stěnu pokoje a u druhého vchodu stěnu kuchyně. Na tyto nevýhody mi žádná kompenzace umožněna nebyla. Měla bych na nějakou nárok?

Protože jsem v min. topném období doplácela neúměrně hodně oproti ostatním bytům i když jsem šetřila, chtěla bych odstranit poměrové měřiče v bytě a přejít na 160% průměrné spotřeby, abych se alespoň ohřála, když již za teplo platím. Je to možné provést? Děkuji za radu. Marie

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Soudek (bez ověření), 6. Březen 2011 - 20:46

    Zjistěte si, zda ještě někdo ve Vašem domě má podobné zkušenosti s náklady na topení. Není problém na schůzi uživatelů bytů vznést návrh na návrat k rozúčtování dle plochy bytu s poukazem na to, že tyto indikátory zdaleka nejsou tak přesné, aby podle nich mohlo být rozúčtováno teplo jednotlivým uživatelům bytů. Teplo prostupuje stěnami a uniká ze stoupaček. Jejich přínos ještě nikdo přesně nevyčíslil a tak je do doby, kdy se tak stane, vhodné zůstat u rozúčtování dle plochy bytu.

    Vložil Petr Patočka, 7. Březen 2011 - 6:51

    „Jejich přínos ještě nikdo přesně nevyčíslil“ zcela jasně vypovídá o to, že vůbec netušíte jaká je návratnost různých opatření.

    Je velmi zajímavé si projít a prostudovat jaká je návratnost zateplení, výměny oken, montáže termostatických ventilů a instalace indikátorů. Možná, že pokud se tomu budete podrobněji věnovat budete dost překvapen. Ale ono bývá problém se dostat k relevantním datů. Velmi často se dělo třeba to, že se namontovala termoregulace a indikátory a pak se prohlásilo, že díky vyvážení topné soustavy se ušetřilo až 30% nákladů. Nebo že úspora z čehosi přišla až druhý rok, ale zapomělo se dodat, že v tom druhém roce se právě ony indikátory instalovali.

    Tohle je totiž věc kterou neokecáte. A jelikož máme data z poměrně hodně objektů, tak je až zarážející, že v některých lokalitách není zase tak zásadní rozdíl ve spotřebě u objektů které provedli všecho a u těch které toho zase tolik neprovedli. Což je zcela v rozporu s tvrzením spousty „odborníků“.

    Petr Patočka VIPA CZ s.r.o.

    Vložil Anonymouska (bez ověření), 24. Leden 2011 - 12:49

    Stačí Vám výpočtové teploty v bytě, nebo požadujete vyšší?

    Vložil Leni (bez ověření), 24. Leden 2011 - 12:32

    Ano, lze to provést… Varianty:

    1. Nepustit do bytu na odečty.....
    2. Utrhat měřáky z radiátorů a dát si je do šuplíku.....

    Mám ale pochybnosti, že to bude mít kýžený výsledek… Předpokládám, že plánujete, že budete mít radiátory stále zapnuté na maximum, abyste měla doma jakž takž teplo a za to zaplatíte 1,6 průměrné spotřební složky tepla…

    Pokud ale necháte měřáky měřit a radiátory stejně zapnuté na maximum, dosahnete přibližně stejné ceny, protože při velkých náměrech Vás chrání maximální limit +40% průměrných nákladů na m2 v domě (zúčtovací jednotce). Takže naměřené hodnoty nad limit Vám stejně nebudou účtovány.....

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".