JAREKSVJ

Vložil Pavel, 28. Duben 2008 - 2:06 ::

Admin přes mou opakovanou prosbu nezablokoval nick JarekSVJ, který zde publikuje formou, která mi vadí. K jeho odpovědím se raději nevyjadřuji, ta „odbornost“ mi nevadí.

Ale většině čtenářů a přispěvatelů vulgárnosti nicku JarekSVJ asi nevadí, protože k mé Prosbě k adminovi se připojili snad jen 3. Asi proto admin nic neudělal.

Abych tedy umožnil nerušené působení nicku JarekSVJ, končím s odpovídáním na tomto portálu.

Pevné nervy s SVJ!

Pavel

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil admin, 28. Duben 2008 - 23:58

  Vážení,

  běžná komunikace na Internetu je z principu anonymní (neberu-li v úvahu el. podpisy).

  Registrace uživatele nijak anonymitu nezmenšuje – opět se může zaregistrovat každý pod libovolným jménem. Jediné, co registace v této oblasti zajišťuje je to, že čtenář si může být u příspěvků napsaných stejným registrovaným členem celkem jistý, že to psala jedna osoba.

  Další indentifikátor je IP adresa. Ovšem ani IP adresa není jednoznačným určením osoby.

  IP adres je v dnešní době relativní nedostatek a tak se používají technologie, které umožňují sdílet jednu IP adresu mnoha uživateli (tzv. NAT). Proto zablokováním IP adresy může dojít k zablokování mnoha jiných uživatelů, kteří jsou typicky připojeni přes stejného poskytovatele internetového připojení.

  Druhý exterém je zase tzv. dynamická IP adresa – tedy uživatel dostane při každém připojení k Internetu jinou IP adresu (např. i O2 CDMA se všichni uživatelé dělí o cca 65000 IP adres a při každém spojení uživatel dostane jednu „náhodně“ vybranou).

  Třetí problém IP adres spočívá v tom, že IP adresa je přidělována rozhranní (zjednodušeně řečeno konektoru) počítače a nikoli uživateli. Tedy, pokud se bude jednat o počítač, který sdílí více uživatelů, budou také sdílet IP adresu.

  A čtvrtý problém souvisí s tím, že IP adresa se dá jistým způsobem podvrhnout (nebudu zde uvádět návody, jak na to – na webu je návodů dostatek).

  Celkově pak lze říci, že IP adresu nelze použít pro identikaci uživatele.

  Jsou i další metody jako Cookies apod., ale žádná z metod není spolehlivá. Jediná spolehlivá metoda, jak prokázat svoji totožnost v prostředí Internetu, je elektronický podpis nebo jeho obdoba. Ovšem je zcela nemyslné vyžadovat el. podpis ve veřejné internetové diskusi.

  Zbývá pak jedna použitelná metoda, jak filtrovat příspěvky a jejich manuálním moderováním. Tím myslím posouzení příspěvku nějakým člověkem a jeho případné vyřazení, pokud není k věci nebo je neslušný. Takové moderování by ovšem někdo musel dělat (věnovat tomu svůj čas). A aby to mělo nějaký význam, tak by musel pročítat přísvěvky často (když někdo smaže několik dní starý příspěvek, tak si toho už skoro nikdo nevšimne). Pokud má někdo, kdo je dlouhodobým a bezkonfliktním přispěvovatelem fóra, čas a zájem se stát moderátorem, pokusím se to technicky umožnit. Nabídka neplacené pozice moderátora diskuse je zde v levém sloupci zobrazena již od vzniku portálu a nikdo se na nabídku neozval (ne, že by měl to moc překvapovalo – je to práce a vyžaduje to dost volného času).

  Přes to všechno zde zmiňované problémy nevnímám v současné době jako příliš závažné. Nevhodných příspěvků je zde malá část a lze je bez problémů ignorovat. Ano – ignorování považuji za nejvhodnější chování k nevhodným příspěvkům. Pokud na ně budete reagovat, pak tím ztratíte čas, přidáte další příspěvek, který není k věci a potěšíte autora nevhodného příspěvku. Stejně tak se lze naučit pohybovat v anonymním prostředí Internetu. Je to o zvyku.

  Spolehlivé technické řešení, jak zabránit nevhodným příspěvkům, bohužel nemohu nabídnout. Automaticky lze se slušnou úspěšností filtrovat spam rozesílaný různými roboty (denně se zde zachytí desítky spamů), ale nikoli ručně psané příspěvky, které jsou ještě k tomu více méně k věci (resp. vyskytují se v nich běžně očekávaná slova).

  Admin

  Vložil karelh, 28. Duben 2008 - 17:53

  Dobrý den, nenechte se prosím znechutit. Vaše rady a spousty dalších, kteří zde fundovaně odpovídají umožňují spoustě z nás se orientovat v džungli. Díky. karelh, svjka­rel@seznam.cz

  Vložil LB (bez ověření), 28. Duben 2008 - 11:15

  JarkaSVJ je možno si nevšímat … A třeba poslouží jako studijní materiál nějakému psychologovi.

  Vložil Šárka (bez ověření), 28. Duben 2008 - 9:21

  Pavle, to by byla opravdu škoda, kdybyste tady přestal přispívat právě vy. Na webu (na rozdíl od přímého kontaktu) lze podobné věci prostě ignorovat, tak vás prosím – a určitě nejen za sebe, ale i za mnoho jiných uživatelů – o trpělivost a další užitečné příspěvky. Šárka

  Vložil Anonymous, 28. Duben 2008 - 8:41

  Škoda, tento portál strácí jednoho z tahounů a dává prostor agesivitě, primitivnosti a urážkám. Karel

  Vložil Jaroslava Chvojková (bez ověření), 29. Duben 2008 - 5:11

  Dobrý den pane Pavle a pokud opravdu odcházíte, děkuji Vám za Vaši velkou pomoc při řešení problémů ve společenství. Je opravdu smutné, že slušnost se vytrácí a ustupuje – moc Vám děkuji a doufám, že si to třeba rozmyslíte a zase budete pro slušné lidi … díky

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".