Jaké možnosti ochrany svých práv má vlastnice?

Vložil Zablokovaná (bez ověření), 2. Prosinec 2021 - 13:37 ::

Jaké možnosti účinné ochrany svých práv má vlastnice, chce-li postupovat legální cestou?

Doporučení, která se zde vyskytují, nejsou případná.

 1. Doporučuje se zde opakovaně nechat se zvolit předsedkyní. Nebyl zde ovšem uveden postup, jakým by toho vlastnice mohla dosáhnout, a patrně takový postup ani neexistuje.
 2. Doporučuje se zde opakovaně obrátit se na soud. Uspět u soudu je z vůle moudrého zákonodárce a nezávislých soudců možné pouze ve zcela speciálních zřídka se vyskytujících případech, v praxi soud práva vlastníka nechrání. Napsalo se zde o tom opakovaně dost.
 3. Doporučuje se zde opakovaně podat trestní oznámení. Policie se bytovým spoluvlastnictvím nezabývá, pokud vůbec něco prošetří a pokud vůbec něco doporučí dříve, než věc odloží, doporučí jeden z bodů uvedených shora.
 4. Zbývá obrátit se na advokáta. Typický advokát bytovému spoluvlastnictví nerozumí, a to i v případě, že toto své zaměření sám uvádí. Jak najít advokáta, který rozumí bytovému spoluvlastnictví? Advokát žije ze sporů, takže není v jeho zájmu věc rychle a hospodárně urovnat.

Zapomněla jsem na něco? Je nějaká možnost, jak se může vlastnice účinně domoci svých práv?

Opakovaně a v dostatečném počtu jsou zde popisovány situace, kdy SVJ nekoná, koná v rozporu s právem, nebo naopak koná ve věcech, které mu nepřísluší. Co zde naopak popisováno není, zda a jak se v těchto případech vlastnice domohla stavu souladného s právem.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil @ (bez ověření), 3. Prosinec 2021 - 1:08

  Vaše práva jsou jasně dané stanovami a zákonem. Pokud Vaše práva někdo porušuje a neakceptuje vaše námitky, tak jediná cesta je obrátit se na soud. Otázkou je, zda to, čemu vy říkáte vaše práva bude stejně vidět i soud. Vaše práva nejsou absolutní, jsou poměřovány s právy ostatních členů společenství.

  Vložil Hubert (bez ověření), 3. Prosinec 2021 - 0:10

  SVJ je dle meho nazoru komunita ( spolecenstvi ), kteri se spojili k nejakemu ucelu.

  Clovek si rika o co se v dusledku usiluje, ci co se v zaveru ocekava.

  Osobne se domnivam, ze prevazne clovek chce mit doma klid a i klid v dome a nestoji o nejake adrenalinove zazitky.

  Pokud se v teto komunite necitite komfortne, ci se domnivat ze Vam komunita ublizuje, muzete se pokusit ji nejak zmenit, ale pokud to nejde vetsinou se clovek ( pokud neni uplne submisivni ) pokusi bud kominutu vymenit nebo zvoli si samostatnou cestu.

  Na druhou stranu je pravdou, ze nekterym lidem toto spojeni vyhovuje, nebot se vetsinu vezou a zjiskavaji vestsinou levne vyhody spolecenstvi.

  Nekdy je jednodussi spoecenstvi rozhadat, nez spojovat k nejakym cilum. Je take samozrejmosti ze nekteri lide i toto zneuzivaji ve svuj prospech, ale cas z nich to bere vetsinou jako prestupni stanici.

  nechat se zvolit předsedkyní … normalne pri volbe vyboru muzete vystoupit, rict co vidite spatne, jak by jste to delala vy a ze by jste se o to rad pokusila svym clenstvim ve vyboru.

  Take se domnivam, ze zalobami ci TC se vetsinou pohoda v komunite nevytvari a obcas je to vedeni docela prace, pokud se to snazite delat poctive.

  Vložil Sousedka (bez ověření), 3. Prosinec 2021 - 7:52

  „SVJ je dle meho nazoru komunita ( spolecenstvi ), kteri se spojili k nejakemu ucelu.“ (Vložil Hubert (bez ověření), 3. Prosinec 2021 – 0:10)

  Bohužel nikoliv. Ve většině případů nedošlo k žádné akci členů společenství, která by se dala označit jako spojili se k nějakému účelu. Ve většině případů společenství vlastníků vzniklo ze zákona, přes noc.

  „Osobne se domnivam, ze prevazne clovek chce mit doma klid a i klid v dome a nestoji o nejake adrenalinove zazitky.“ (Vložil Hubert (bez ověření), 3. Prosinec 2021 – 0:10)

  Jistěže. Napište, jak jednotlivý vlastník dosáhne klidu doma i klidu v domě. Děkuji.

  Vložil purple (bez ověření), 3. Prosinec 2021 - 10:20

  Nick „Sousedka“ je typický kverulant (tedy genderově správně kverulantka):

  • k zásadní akci členů společenství došlo – byla to koupě bytu, společenství sice vzniklo ze zákona, ale ne přes noc. Nikdo Vás nenutil k tomuto kroku, mohla jste zůstat v nájmu, eventuelně postupovat dle níže uvedených odrážek:
  • klidu doma i v domě dosáhnete jednoduše – pořízením vlastního bydlení, pokud možno na samotě.
  • dobrou formou dosažení vytouženého klidu (i když dnes málo využívanou) je také možnost stát se poustevníkem…
  Vložil Sousedka (bez ověření), 3. Prosinec 2021 - 16:01

  „k zásadní akci členů společenství došlo – byla to koupě bytu“ (Vložil purple (bez ověření), 3. Prosinec 2021 – 10:20)

  Nikoliv. Vlastním byt, který jsem nekoupila. To je překvapení. K zásadní akci koupě bytu, který nyní vlastním, nikdy nedošlo (ani mi nebyl darován, ani jsem ho nezdědila).

  „společenství sice vzniklo ze zákona, ale ne přes noc. Nikdo Vás nenutil k tomuto kroku“ (Vložil purple (bez ověření), 3. Prosinec 2021 – 10:20)

  Společenství vzniklo přes noc, přesněji v noci. Sdělení Nikdo Vás nenutil k tomuto kroku nerozumím, nikdo se na nic neptal, žádný krok nikdo nečinil, ano, společenství přesto vzniklo.

  Vložil člensvj (bez ověření), 6. Prosinec 2021 - 6:09

  Mimo dražby (obdoba koupě) mě momentálně nenapadají další způsoby nabytí než směna, vydržení :-))

  Vložil purple (bez ověření), 4. Prosinec 2021 - 12:30

  za prvé – nevím co vedlo pisatelku k přesvědčení, že jsem „ona“, – asi důsledek současného genderového šílenství… za druhé – jako vlastník bytu máte nezadatelné právo byt prodat, darovat, atd. a využít jiné možnosti bydlení pokud Vám tato forma nevyhovuje – viz můj původní příspěvek…¨

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".