Jak se určí podlahová plocha?

Vložil Anonymous, 28. Červen 2022 - 19:41 ::

V bytě, který hodlám pořídit, budu mít světlou výšku mezi nulou a cca čtyřmi metry (šikmý strop).

Jak se v takovém případě určí podlahová plocha?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Justitianus, 29. Červen 2022 - 7:28

  A terazky mi povedzte, Kefalín, čo Vy si představujete pod takým slovom „plocha“?


  Není zřejmé na co se vlastně ptáte. Zajímá Vás podlahová plocha místností pro účel hygienických norem pro bydlení, nebo podlahová plocha místností pro rozúčtování služeb, nebo započitatelná podlahová plocha místností pro rozúčtování služby „vytápění“, nebo podlahová plocha jednotky podle zákona č. 72/1994 Sb., nebo podlahová plocha bytu v jednotce podle zákona č. 89/2012 Sb.?

  To je pět různých čísel.


  Platná ČSN 73 4301:2004 Obytné budovy obsahuje tuto definici:

  Čl.5.2.2.11
  Místnosti se zkosenými stropy musí mít výšku min. 2 300 mm nejméně nad polovinou podlahové plochy, která je vymezena pomyslnou rovinou kolmou k rovině podlahy, protínající rovinu zkoseného stropu ve výšce 1 300 mm nad podlahou. Střešní okna by měla být osazena tak, aby jejich spodní hrana byla umístěna nejvíce 1 100 mm nad podlahou, zejména v případech vyšší nadezdívky. Taková místnost, pokud je určena pro spaní jedné osoby, má mít objem nejméně 20 m3, pro spaní dvou osob má mít objem nejméně 30 m3 (pro více osob se doporučuje úměrně zvětšit objem).

  Zrušená ČSN 73 4301:1987 Obytné budovy obsahovala následující definice:

  Obytná plocha (bytu) = součet ploch obytných místností bytu.
  Obytná místnost je místnost o ploše minimálně 8 m2, která má přímé denní osvětlení okny, je přímo větratelná okny, je vybavena zařízením pro dostatečné vytápění a je vzhledem ke svému dispozičnímu a stavebně technickému uspořádání a vybavení určena k trvalému bydlení a netvoří příslušenství bytu. Obytnou místností je obývací pokoj, jídelna, ložnice.
  Do plochy místností se započítává celá plocha místností kromě ploch, nad nimiž je světlá výška menší než 1,30 m. Do plochy místnosti se započítává plocha arkýřů a výklenků, jsou-li současně nejméně 20 m široké, 0,30 hluboké a 2,00 m vysoké (od podlahy). Dále se započítává plocha zabraná topidly nebo topnými tělesy, instalačními předměty, technickým zařízením nebo strojním vybavením a také kuchyňskou linkou. Nezapočítává se však plocha okenních a dveřních ústupků a plocha zabraná zabudovaným nábytkem.

  Justitianus

  Vložil Jan77 (bez ověření), 28. Červen 2022 - 21:03

  Viz. Nařízení vlády č. 366/2013 Sb. § 2 a 3 https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2013-366#_

  Pozn. pro byty vymezené dle tehdejšího Zákona o vlastnictví bytů je definice jiná.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".