Jak se bránit postupu soudu?

Vložil Hribek (bez ověření), 27. Květen 2022 - 10:31 ::

Při prvním ústním jednání soudu bylo zjištěno, že soud žalobci nepředal vyjádření žalovaného k podané žalobě.Dodatečně soud napravil svou chybu přímo na jednání. Dále soudce nařídil další jednání za 3 týdny, žalobce namítal, že v tento termín se nemůže účastnit a udal důvody. Soudce bez komentáře nařídil tedy další termín za 3 měsíce s tím, že o termínu jsou strany ústně seznámeny. V konečném rozhodnutí soudu jsou žalobci předloženy náklady řízení i za jednání, kterého se žalobce nemohl účastnit a které přesto proběhlo. Bylo to jednání původně plánované za 3 týdny a které proběhlo ve skutečnosti jen za účasti soudu a žalovaného. Žalobce podal odvolání i proti nákladům řízení, které byly o Kč 8000,– vyšší. Lze se bránit proti postupu soudu I. stupně u odvolacího soudu?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil rada (bez ověření), 31. Květen 2022 - 21:33

  u jakého soudu a jaké číslo jednací? Takže žalobce prohrál?

  Okresní soudy jsou patlali, jednou tam napsali vyhlášení rozsudku a přitom jednání bylo zrušeno a v infosoudu to vůbec zapsané nebylo, nic se nevyhlašovalo…

  Ale jelikož asi účast na vyhlášení není povinná, tak soudit se o náhradu by neuspělo?

  Vložil Sudič (bez ověření), 27. Květen 2022 - 10:45

  Soudit se o takto nepatrnou částku je neefektivní.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".