Jak doplnit nově zvolené členy výboru do rejstříku

Vložil Jaroslav Zomer (bez ověření), 15. Březen 2011 - 10:48 ::

V měsíci lednu byl náš výbor SVJ doplněn o další dva členy.Jaký je správný postup pro jejich zapsání do rejstříku a kdo je oprávněn to provést.Výbor SVJ tvrdí,že to mají provést nově zvolení členové,že to řekl současný správce nemovitostí,že on to hradit nebude.Proto prosíme o odpověd,jaký je v tomto případě správný postup.Děkuji Zomer

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Ann (bez ověření), 15. Březen 2011 - 13:35

  Dobrý den, já v této věci vůbec nechápu, jak může tzv. správce (předpokládám, že je to nasmlouvaná správcovská firma) diktovat podmínky SVJ. V SVJ rozhodují statutární a výkonné orgány, tedy coby nejvyšší – shromáždění (mezi tím výbor), a jejich usnesení musí respektovat i ten, kdo je nasmlouvaný na správu domu. Tento subjekt vůbec nemůže rozhodovat o tom, co smí nebo nesmí SVJ financovat. Otázkou je, jak zní mandátní (nebo jakou máte) smlouva.Jinak zápis do OR je v kompetenci výboru, takže kdo to konkrétně provede, je na dohodě mezi členy. A není to nic světoborného. Samotný zápis nic nestojí, jedině nějaká nutná dokumentace – ověřené kopie atd.., a to jde samozřejmě z účtu SVJ, „správce“ do toho nemá co mluvit, jen to správně zaúčtovat, provádí-li i účetnictví. Nenechte v SVJ dopustit, aby Vám správcovská firma přerůstala přes hlavu a rozhodovala, v chodu SVJ by se měli v prvé řadě vyznat (a konat)členové výboru.Ale jak říkám, záleží, co máte ve smlouvě.

  Vložil Petr, 15. Březen 2011 - 15:27

  Doplňuji, že největší položkou je asi ověření podpisů výboru. Paragon, který vydá notář či městská část (na většině se ověřují podpisy), proplatit nejlépe z pokladny. Lze z ní proplácet telefonování členů výboru, výměnu žárovkyatd. Nebo je telefonovánív rámci malé odměny co výbor dostane ? Na výměnu žárovky voláte správce nebo ji koupíte a necháte proplatit z pokladny ?

  Vložil Anonymoussss (bez ověření), 15. Březen 2011 - 10:55

  Dobrý den.

  Svolat Shromáždění Členy výboru volí Shromáždění. Zápis ze Shormáždění dodat na obchodní rejstřík dle místa pobytu a požádat o zapsání do daného rejstříků.

  Anonymoussss

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".