INTERNET

Vložil Anonymous, 12. Březen 2009 - 19:50 ::

Dobrý den,mám na Vás dotaz a možná mi pomůžete.Bydlím v panelovém domě kde je 21 vlastníků,byty máme koupené ve vlastnictví a tudíš máme SVJ.Je to cca 3 měsíce co jsem zjistila,že je na paneláku přidělán přijímač na internet.Po přednesení této otázky na schůzi předsedovi mi bylo sděleno,že to tam má fa co provozuje tento internet zdarma a mi nic neplatíme…dokonce nám bylo nabídnuto,že se můžeme připojit. Ale pozor,jaké bylo mé rozčarování,když jsem se dozvěděla,že ten kdo to zprostředkoval a to je u nás pan předseda má 1 rok provozu internetu zdarma. Zajímavé? Nikoho se neplat,zda se to tam může namontovat, rozhodl výhodně za nás všechny. Má vůbec právo rozhodovat za SVJ? Děkuji za odpověď a pomoc.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Radek Sochr (bez ověření), 29. Srpen 2009 - 19:07

  Svolat schromáždění(může kdokoli z členů, zřídit zápis) a požadovat předložení všech písemností. Poté nařídit odstranění(nebo pokuta), pokuď to nebylo předem odsouhlaseno, nebo není uvedeno ve stanovách. Samozřéjmě veškeré škody jdou na vrub předsedy.

  U nás chtěl jeden dát WiFi na střech, tak jsem aspoň ústně od členů požádal o vyjádření. S podmínkou, že energie bude odebírána ze zdrojů uživatele. Včetně dodržení všech předpisů ohledně elekrtoinstalací a revizí. Dohoda bezplatné umístnění k soukromému užití.

  Vložil E56 (bez ověření), 16. Duben 2009 - 10:12

  Situace je jednoduchá:

  Instalace venkovní antény vyžaduje předchozí souhlas vlastníka domu, a přesahuje-li danou velikost, i stavebního úřadu.

  Vložil Tomas (bez ověření), 16. Duben 2009 - 10:08

  Dobrý den , copak Vás trápí , to že se můžete pripojit na internet? nebo že předseda ma internet na rok zadarmo? a vy ne. Říká se tomu závist, s tou se vraťte prosím o 20 let zpět. Antena na střeše jistě nemá 3metry v půměru.Remcat umí každý, ale udělat něco ,ach to ne proč by.Váš dotaz byl pořešen v příspěvku od JarekSVJ. hezky den přeji Tomáš

  Vložil JarekSVJ, 12. Březen 2009 - 20:31

  Statutár( člen výboru, pověřený vlastník) , může rozhodovat pouze na základě rozhodnutí shromáždění nebo v případě co mu dovolí stanovy SVJ.

  Vložil lake, 30. Červen 2009 - 2:44

  Paní Anonymous,
  firma která mí anténu na střeše by měla VÁM, tedy vašemu společenství, platit za pronájem části střechy. To je úplně normální a některé SVJ získávají peníze za pronájem střechy pro antény telefonních operátorů. Firma by měla rovněž platit za spotřebovanou el. energii. Vyžádejte si od vašeho předsedy kopii smlouvy s tou firmou (pokud nějaká smlouva existuje). Pak zkontrolujte, zda výbor byl oprávněn takovou smlouvu vůbec uzavřít a zda je v ní řešen paušál za elektřinu. Je tam řešena možnost výpovědi, a s jakou lhůtou? Nájem střechy bych neřešil, pokud se pro váš dům instalací antény umožnilo internetové připojení - zkrátka něco za něco. Otázka je zda nabídka firmy je pro vás finančně výhodná.
  lake

  Vložil . (bez ověření), 29. Srpen 2009 - 19:19

  Za pronájem se platí vlastníkovi pronajaté věci, nikoliv správci této věci. Je pro pronájem společných částí domu v zákoně odlišná úprava?

  Vložil G.X, 30. Srpen 2009 - 7:58

  Ano pronájem společných částí domu je upraven v zákoně:

  § 9a

  1 ) Společenství je oprávněno činit právní úkony, především uzavírat smlouvy ve věcech předmětu své činnosti podle tohoto zákona, zejména k … nájmu v případech nájmu společných částí domu a dále k nájmu jednotek ve spoluvlastnictví všech vlastníků jednotek. 

  G.X.

  Vložil lake, 29. Srpen 2009 - 22:00

  Teorie a praxe jsou dvě odlišné věci. Pronájmy společných částí sjednává v drtivé většině případů společenství, nikoliv vlastníci. Finanční plnění za pronájem jde na účet společenství, to je pak dělí vlastníkům v poměru spoluvlastnických podílů. Více viz např. http://spolecenstvi.okinfo.cz/…-fondu-oprav

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".