Hydroizolace,kořeny stromů,plynová přípojka

Vložil Levandulie, 27. Únor 2019 - 17:47 ::

Rekonstruujeme suterenní byt..S tím, že děláme i hydroizolaci domu na své náklady..(nechtějte vědět,proč?).. Při odstranění zeminy, jsme zjistili, že některé spoje plynového potrubí, jsou zarezlé, a skrze stěnu, se již prodírají kořeny stromů.. Máme právo chtít po SVJ, aby se podílelo na opravě také? Obáváme se, že opět pohoříme..

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil ernestyna, 2. Duben 2019 - 16:03

    Dobrý den, chystám se rekonstruovat přízemní byt, kde jsou nefunkční nebo úplně chybějící vodorovné hydroizolace. SVJ tvrdí, že jelikož je to v mém bytě, je to můj problém a toto nepatří do společného vlastnictví. Já (i několik mých právníků) má za to, že SVJ mi musí proplatit veškeré náklady týkající se hydroizolací – injektáž zdí, které jsou kvůli neizolovaným základům opadané a vlhké, sanační omítky, celkovou vodorovnou hydroizolaci a také samozřejmě veškeré odstranění stávajících podlah a povrchů, aby tato hydroizolace byla provedena. Má s tímto někdo zkušenost z praxe? Pokud SVJ nepřistoupí na náhradu vynaložených nákladů, budeme podávat žalobu na soud (předžalobní výzva byla doručena, lhůta na nápravu stavu již uplynula, předseda SVJ schůzi nesvolal ani po obdržení žádosti – výzvy). Z právního hlediska je to jasná věc. Jak mám přesvědčit SVJ, aby se svou neznalostí ještě nepřipravovalo o peníze a ušetřilo stres nám všem?

    Vložil Levandulie, 2. Listopad 2019 - 8:21

    Dobrý den!

    Smím se zeptat, jak jste v této věci pochodili? Soudíte se? Nebo se sousedi odstěhovali? Protože to je u nás stále problém..

    Dokonce i SBD tvrdí, že to není problém SVJ, neboť si předěláváme Nebytový prostor na byt, a na něj se vztahují jiné paragafy… V tom si nejsem úplně jistá…

    Jsme skoro ve finále, a hydroizolaci budeme dělat znovu, neboť se, díky nejasným vztahům a neustálému dohledu předsedy a udávání, vše udělalo ve spěchu a strachu.

    Moc děkujeme za jakoukoli radu… Nebo, na kolik již Vás právník přišel, a jaká je šance, že bysme to vyhráli?

    Hydroizolace se provedla jen na straně, kde je už jeden byt, a druhá, ta naše, jsme „uhádali“. Takže zaplacena 1/3.

    Takže aspoň něco…

    Nebo, můžete mi poslat, kontakt na takové právníky?

    Přeběžně jsem byla ve spojení s jedním Soudním znalcem Stavebního práva, a ten mi moc nadějí nedal..

    Takže moc děkujeme, kdyby se i někdo chtěl nabídnout..

    JMVV

    Vložil Hubert (bez ověření), 2. Listopad 2019 - 15:35

    Myslim ze se jedna o velmi důležitou informaci zda se jedna o bytove ci nebytove prostory.

    Pokud ma vzniknout novy prostor k bydleni a změna podilu v SVJ … je nutne stavebni povoleni a souhlasy zucastnenych stran ( ostatních vlastniku )

    hydroizolace obecne jsou spolecne casti domu ( tj ve sprave SVJ ci Druzstva ) i když parametry u ruznych prostor se muzou trosku menit.

    U družstva je to jednoduche, udelaji se práce, které je potřeba pro kaudaci nebytoveho prostoru na bytovy a naklady se pokryji z prodeje bytove jednotky ci nového podilu.

    U SVJ je to trosku problém, je nutny souhlas 100 % vlastniku, dále by měli byt vyporadany platby vsem vlastnikum, tj co se prodava a v jakem stavu a za jakých podmínek.

    Při samotne kolaudaci nebytoveho prostoru bude mozna problém napr splneni zajisteni pristupu denniho svetla

    Obecne se domnivam, ze prestavba nebytovych prostor na bytove v SVJ postrada jakoukoliv pridanou hodnotu pro SVJ a privadi akorát problémy, které by nemuseli vůbec resit.

    Nebytovy prostor lze vyuzit i lepsim zpusobem.

    Vložil Pavel II (bez ověření), 1. Březen 2019 - 18:06

    je zařízení od uličního plynovodu po první uzávěr. Až na vyjimky je v majetku distributora plynu (podle území E.ON, RWE – nyní innogy a PRE). Zde je třeba informovat distributora a dohodnout se jak dlouho ponecháte výkop otevřený. Pokud by se jednalo o část plynoinstalace vedené v zemi za hlavním uzávěrem je toto potrubí v majetku a správě vlastníků a opravu by mělo zajistit SVJ.

    Vložil Levandulie, 1. Březen 2019 - 20:55

    Ano, toto je náš případ…Již se to řeší…Dojde k setkání povolaných..

    Vložil ppp (bez ověření), 1. Březen 2019 - 13:20

    plynové potrubí by měl zkontrolovat jeho vlastník. Zeptejte se plynařů či to potrubí před domem je. Rezavé potrubí ještě neznamená vadné, bývají to solidní trubky. Kořeny odsekat, jinak tam nedáte izolaci.

    Vložil tata_FIDO, 28. Únor 2019 - 9:47

    Nechápu proč hydroizalaci domu, který je ve společném vlastnictví děláte na své náklady? Pokud opravdu budete dělat kompletně novu izolaci celého domu nejen části, kde máte byt v suterénu, tak ta částka nebude malá. Navíc se jedná o společnou část domu a měli by se na tom podílet všichni, nechápu proč by to nemělo u vás projít hlasováním a schválením.

    Vložil Levandulie, 28. Únor 2019 - 18:29

    Jak jsem psala, nerada bych se o tom tady zmiňovala…Budu ráda za každou radu…

    Vložil Vilém (bez ověření), 28. Únor 2019 - 18:55

    O hydrolizaci domu jste měla nejdříve požádat SVJ včetně důvodů. Pokud ji provádíte bez souhlasu SVJ, nebude ji chtít SVJ uhradit, pokud neprokážete havajní stav.

    Stav plynového potrubí bych nahlásil SVJ jako havarijní situaci, ať se starají.

    Vložil Vladimír Maliarik (bez ověření), 6. Březen 2019 - 19:10

    O hydroizolaci domu jsme požádali SVJ před rokem po udělení stavebního povolení.Dosud se řádně nevyjádřili.Sa­mozřejmě,že vyžadujeme proplacení všech výdajů.Pokud neuspějeme budeme čásku vymáhat soudem.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".