Hlučné centrální odsávání

Vložil Lucie (bez ověření), 29. Říjen 2019 - 7:52 ::

Dobrý den. Bydlime v panelovém domě v nejvyšším patře. Jsme 3 paneláky spojené k sobě. Ve všech vchodech jsou nainstalovány nove ventilační jednotky které nevydávají ani tak hluk jako dunění ktere se nese panelem. Toto duněni je opravdu nepříjemné a i když odsáváni neni unás puštěno, tak se dunění nese z vedlejšího domu(bytu) který je hned vedle nás.. rekonstrukce a výměna proběhla pouze pod dohledem predsedy svj. Na sbd nemají žádné podklady ani dokumentaci o tom jaka firma to instalovala.. nebo je li to v pořádku. Jsme odkazáni jen na predsedu který za odsávání nese odpovědnost a ten nam řekl že s tím nic nehodlá dělat protože oni chtěji odsávat a náš hluk je nezajíma.. zastupce předsedy nejprve řekl že tento hluk taky slyší( cituji: je to jako v dunivem tunelu) , po nejspíš nasledné domluvě nam oznamil že nic neslyší a hučí nám v hlavě. Myslime si že hygiena nam bohužel nepomůže jelikož nejde o zvuk ale o duněni. To opravdu nemáme žádné právo s tím něco udělat? Vsichni si odsouhlasí že chtějí odsávat ale když přijde problem nikoho to nezajimá? To musím oběhnout dva panelaky a poprosit všechny aby mi podepsali papír a prosit je o klid v bytě ve kterém bydlíme ? Slečna od které jde hluk z vedlejšího domu toto dunění slyší, ale řekla mi že to nebude resit za pani majitelku, když je tam jen v pronájmu. A ze by si nikdy takový byt nekoupila. To už o něčem taky vypovídá . Děkujeme za odpověd

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil ik (bez ověření), 5. Listopad 2019 - 19:16

  A co zajít na stavební úřad, podle mne by o tom měli mít nějaký záznam. Nevím, zda jen ohlášení či už klasické stavební řízení. To si musíte zjistit. Jestli do toho byl zapojen stavební úřad (a já bych řekla, že by asi měl), pak byste měli něco o této akci zjistit Také byste tuto akci měli před realizací projednávat na shromáždění vlastníků a tam ji odhlasovat, měl by o tom existovat zápis se shromáždění.

  Vložil ik (bez ověření), 5. Listopad 2019 - 19:27

  Z níže probíhající diskuse asi u Vás je ještě kombinace SBD a byty již převedené do osobního vlastnictví, tak asi máte kombinaci obého. Otázka je, zda už u Vás je založeno SVJ, ale když neustále uvádíte, že komunikujete s předsedou, tak předpokládám, že ano. Ovšem Vy, dokud nemáte byt převeden do osob. vlastnictví, tak jste stále členem SBD, a s tím se máte o daném problému bavit, nikoliv s nějakým předsedou. Jinak já osobně bych se zajímala, zda probíhalo nějaké řízení se staveb. úřadem.

  Vložil Vibrace (bez ověření), 2. Listopad 2019 - 16:11

  „hygiena nam bohužel nepomůže jelikož nejde o zvuk ale o duněni“

  Hygiena řeší i (neslyšitelné) vibrace.

  Vložil Lucie V (bez ověření), 29. Říjen 2019 - 14:42

  Děkuji za odpověď. Na oboji uz jsem se dívala. Jak píse pani Lidmila. I když hluk neprekracuje normy tak to duněni je opravdu nepříjemné pokud ho mate do budoucna poslouchat denně dalších 20 let..

  Vložil Hubert (bez ověření), 2. Listopad 2019 - 15:55

  Hlucnost ( vyssi ci nizssi frekvence ), vibrace

  Obe veliciny jsou meritelne a i resitelne, pokud je snaha to resit.

  • instalace silentbloku
  • instalace rozběhových kondenzatoru
  • odhlucneni mistnosti

  Pokud se jedna o vibrace, muzou v dlouhodobem ucinku skodit i samotne budove, coz predpokladam si nikdo nepreje.

  Bránit se můžete, urcite pokud je to neprijemne resil bych to.

  Vložil Lucie V (bez ověření), 4. Listopad 2019 - 10:21

  Na domovní schůzi jsme o problemu informovali a řekli i tato řešeni. Namontovaní silenbloku, snižení otáček a pod.. bylo nam řečeno že se to vyřeší. Do zápisu ze schůze to vubec nebylo zapsáno. A se smíchem nam bylo oznàmeno co nám vadí, že mame být rádi že to nejede v noci. ( Až po schůzi kdy u toho nikdo nebyl) Také nam bylo řečeno že to nikdo jiný neslyší a tak jsem šla za sousedkou ktera mi řekla že to také slyší, ale že je v pronájmu a nebude nic řešit za paní majitelku. Ale pokud tam nekdo přijde se zeptat tak jim řekne že to slyší. Na SBD dnes 4.11.2019 mi bylo opět řečeno že pro me nemůžou nic udělat protože s tím nemají nic společného. Na na krajské hygienické stanici jsme také byly a čekáme kdy budou moct přijít.. U právníka jsme také byly ale jelikož jsme pod SBD nedokaže v tuto chvili nijak pomoci.. Jaké další kroky máte namysli jak se bránit ?

  Vložil JaVa, 29. Říjen 2019 - 9:18

  „rekonstrukce a výměna proběhla pouze pod dohledem predsedy svj. Na sbd nemají žádné podklady ani dokumentaci o tom jaka firma to instalovala“

  Pokud jste členem SVJ,tak se vždy s důvěrou obracejte pouze na váš statutární orgán.Co s tím má společného nějaké SBD?Příslušnou dokumentaci má snad k dispozici váš „předseda“?U vás je také předsedou SVJ právnická osoba SBD,jako v našem domě?

  Přeji hezký den.JaVa

  Vložil Lucie.V (bez ověření), 29. Říjen 2019 - 10:42

  Byt je nyní pod bytovym družstvem a je v jednáni jeho převod do osobního vlastnictví

  Vložil JaVa, 29. Říjen 2019 - 12:15

  Děkuji za doplnění informací.V tom případě, se se vším obracejte na vlastníka bytové jednotky = SBD.S právnickou osobou SVJ ani s jejím statutárním orgánem, nejste až do doručení listiny z KN o zápisu jednotky na Vaše jméno,v žádném právním vztahu.Zatím se jedná o právní vztah mezi nájemníkem(Vámi) a vlastníkem jednotky (SBD).Přeji Vám hezký den.JaVa

  P.S.Před výměnou odsávacích jednotek(moto­rů/ventilátorů) to nedunělo?

  Vložil Lucie.V (bez ověření), 29. Říjen 2019 - 14:25

  Předešlá ventilace byla hlučná, ale neduněla. A kvuli sve hlučnosti byla nastavená jen asi na minutu. Lidé používali své domácí odsávání a pak vždy zmackli centrální ať se to odsaje z šachty. Tento problem je dost častý a vim že většina domů dává lamanco aby hluk nebyl.. Unás by stacilo snížit otačky a problem by se zlepšil a stále by to bylo silnejší než lamanco. Ale nemůžeme někomu vysvetlovat jak udelat kopromis když nás nikdo neposlouchá .

  Vložil Lucie.V (bez ověření), 29. Říjen 2019 - 14:19

  To jsme udělali a odkázali nás zpět na předsedu. Taky nám bylo divné že s tím nic nedělají, ale bylo nam řečeno že celkova oprava domů byla bez sounaležitosti SBD. Takže pokud mame sčímkoliv problem máme to řešit s předsedou SVJ, který vše zařizoval. A ten snámi nehodlá o problému diskutovat. Je to unavující stále jen zjistovat kdo by nám mohl pomoci.

  Vložil Vlado. (bez ověření), 4. Listopad 2019 - 11:43

  Ventilaci zapínáte v bytě nějakým vypinačem? Zkuste vypinač zajistit sirkou nebo nějak jinak tak, aby byl stále v poloze zapnuto. U nás to dříve fungovalo tak, že když byl vypinač zajištěn sirkou v poloze zapnuto, ventilace se po chvíli vypla, ale zajištěný vypinač neumožnil už nikomu ventilaci zapnout a ventilace se tak stala nefunkční.

  Vložil Lucie V (bez ověření), 4. Listopad 2019 - 23:21

  Bohužel už nee.. domovníci maji ovládací panely u sebe

  Vložil Irena Poštolková (bez ověření), 4. Listopad 2019 - 23:37

  „domovníci maji ovládací panely u sebe“

  Domovníci zapínají ventilaci ve Vašem bytě? Jaký to má smysl?

  Vložil Lucie.V (bez ověření), 5. Listopad 2019 - 12:31

  Jsme 3 vchody ktere jsou připojené k sobě. Každý má 3 stupačky. Dohromady 9 stupaček. Nad kazdou stupačku (přímo nad rouru odsáváni) nainstalovaly motor ktery je dalkově ovládaný domovnikem. Takže 9 motorů. Všechny motory jeli na plný výkon. Přimo nad naší stupačkou byly otáčky sníženy protože jsme si stěžovaly na dunění. Ale to až asi po pul roce vysměchů. Pomohlo to. Ale jelikoz je vedle nás byt z vedlejšího vchodu tak se knám nese dunění dalších asi 3 motorů na sousednim domě. Nejvíce je to slyšitelné v ložnici.. A jak už jsem psala sousedka z vedlejšího domu to také slyší ale jelikož je v pronájmu nechce se ji nic rešit za paní majitelku.. řekla že by v takovem byte stejne nechtela zustat.. takže to nahrává panu předsedovi který je za ventilaci zodpovědný a bydlí v onom sousedním domě. Protože nikdo jiny si nestěžuje . Ale evidentne to vadí i jiným ale nechtejí to řešit. A na jednu stranu se ani nedivìm. Po vsech těch sprostých uražkách ktete jsme si vyslechli.. každý ví co to je za člověka ale jsou radi že to nekdo dělá a nechteji mít sním nic dočinění …

  Vložil Lucie.V (bez ověření), 5. Listopad 2019 - 12:36

  Prostě jednoduše řečeno… uvas je to sniženo a co se deje u jiných vás nemusí zajimat. Jenže po tom panelu se to dunění hrozně nese. Ale to domovníci kteří bydlí ve 3 podlaží asi nikdy nepochopí :-)

  Vložil Lucie.V (bez ověření), 5. Listopad 2019 - 12:38

  Zapoměla jsem napsat. My bydlíme pod střechou. Proto slyšíme vsechny ty motory jak duňi panelem.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".