Hledám nekompromisního advokáta pro spor se SVJ v Ostravě

Vložil Ivan64, 13. Únor 2019 - 23:16 ::

Hledám nekompromisního advokáta pro spor se SVJ v Ostravě. Jedná se o šikanu ze strany SVJ na vlastníka nekomerčního neb.prostoru. email: ivanbodri@sez­nam.cz Děkuji

  • advokát

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil JaVa, 14. Únor 2019 - 9:49

Nejlevnější způsob je samostudium příslušných zákonů a teprve po zjištění,že je postup ze strany SVJ vůči vlastníkovi jednotky opravdu žalovatelný(dle nějakého Judikátu),předat všechny podklady právníkovi,aby dal žalobě „fazónu“.

Zkuste dodat více informací a pohledejte,zda se zde již nějaký obdobný případ řešil.Ušetříte si tím nejen zdraví,ale i peníze.

Přeji Vám hezký den.JaVa

Vložil Amadeus (bez ověření), 14. Únor 2019 - 7:15

Krajský soud v Ostravě pro případ nutnosti zajištění právního zastupování SVJ využívá služeb advokáta Mgr. Pavla Schmidta, sídlo Sokolská 318/39, 702 00 Ostrava – Moravská Ostrava, tel. 731 231 954, e-mail: SchmidtPaul@sez­nam.cz. Je tedy předpoklad, že se v oblasti bytového spoluvlastnictví vyzná. Amadeus

Vložil Ivan64, 21. Únor 2019 - 20:33

Díky

Vložil Misme, 16. Únor 2019 - 20:10

Přiznám se, že jsem z té vaší informace jelen. Nezpochybňuji ji, ale zadala jsem z čiré zvědavosti a nedůvěřivosti k tomu, že by nějaký specialista na SVJ existoval, do gůglu jméno toho advokáta a na všech odkazech čtu ± totéž, tj. že se advokát specializuje na právo kanonické a občanské a rozvody a společné jmění manželů (zdroj např.: https://www.zivefirmy.cz/…gr-_f1236966)

;-) Po přečtení tohoto textu mi skoro došla invence. Jen mě napadá, že toto přesně vykresluje současnou bídu na trhu s právními službami pro bytová společenství. Pokud tedy není klíčem to kanonické právo.

Vložil Vlastník bytu (bez ověření), 21. Únor 2019 - 20:51

Který kánon božského práva upravuje bytové vlastnictví?

Vložil CIC (bez ověření), 21. Únor 2019 - 21:50
Vložil tep (bez ověření), 21. Únor 2019 - 21:34

Je to prosté:

  1. Co nechceš, aby jiní činili tobě, nečiň ty jim.
  2. Miluj bližního svého jako sebe samého.

(Obojí mi moc nejde a musím konat pokání.)

Vložil zdeseny clen SVJ, 17. Únor 2019 - 7:28

že k prosazení svého práva proti většině, k prosazení výkladu zákona v souladu s úmyslem zákonodárce a v souladu s evropskou legislativou je potřeba božská trpělivost. A že k vysvětlení všeho soudcům, kteří minimálně na počátku sporu zhusta na základě předsudků vůči „kverulantům“ jsou na straně většiny („kverulanti“ jsou ještě ke všemu SVJ většinou protiprávně stavěni do pozice „dlužníků“, tam předsudky u soudců také fungují) by hodně pomohlo nějaké to božské vnuknutí soudci.

Takže kanonické právo je možná tím, co nám všem chybí v soudních sporech vlastník vs SVJ. S jeho znalostí bychom možná lépe chápali boží cesty a to vnuknutí bychom docílili. :D :D :D

Vložil Misme, 17. Únor 2019 - 9:12

Jj, takto nějak jsem to myslela. Mě při psaní předchozího příspěvku napadla (poté, co vyšumělo prvotní ohromení dané objevem) ale akorát božská trpělivost, a zdálo se mi to málo a nechtěla jsem už více plýtvat ;-) daným mi časem od Boha… tak jsem nechala kreativcům, ať si svůj příběh domyslí. My ateisti navíc asi neznáme Bohem dané mantinely, tož se nám přemýšlí o božích věcech svobodněji. Možná.

Vložil a (bez ověření), 14. Únor 2019 - 4:55

V čem se šikana projevuje?

Vložil Ivan64, 21. Únor 2019 - 22:13

Jsem vlastníkem nebytového prostoru v přízemí 12.poschoďového panelového domu s vlastním vchodem se schody a balkonem.Bývalý obchůdek vybudovaný z kočárkárny, který mi slouží jako soukromá místnost. Místnost má o 2 m2 méně než je uvedeno v prohl.vlast­.(znalecký pos.vypracován a předložen), takže platím větší částku na fond oprav a pod.než bych měl.Reklamace jsou ignorovány.

Dům nedávno prošel celkovou rekonstrukcí s úvěrem za více než 20 000 000kč. Výměna oken včetně nebytových prostorů,rekon­strukce sklepů,dvou výtahů,zvonků a pošt.schránek,vý­měna všech dveří,asi30 v neb.prostorách,os­větlení,vodovod­ní rozvody,kamerový systém,rekonstrukce všech 72 balkonů, bytové ventilační šachty atd.atd........ Přes mé opakované žádosti o provedení nutných oprav také u mých oken a balkonu mne ignorují. Žádal jsem také o připojení i k teplé vodě a kanalizaci pro zřízení soc.zař. kterou bych financoval sám,ale je mi vše zamítáno!Přitom přes místnost vede stupačka. Dlouhodobě se snažím o dohodu s vedením svj ,ale bezvýsledně. Nezbývá mi zřejmě nic jiného než se ,,porvat" o svá práva u soudu. Držte mi palce ozvu se jak to dopadlo,ale bude to běh na dlouhou trať. ivanbodri@sez­nam.cz Ps:Žádné dluhy nemám

Vložil anon1234_ (bez ověření), 22. Únor 2019 - 10:04

pokud máte v prohlášení vlastníka pod společnými částmi uvedeny rozvody vody a kanalizaci (tedy má právo je využívat každá jednotka), tak pak bych si zařídil rozvod vody a kanalizaci sám na vlastní náklady a ty bych pak započítal vůči platbám záloh.

Vložil Jarda_, 17. Únor 2019 - 5:47

Projdi si nějakých 9000 soudních sporů ve věci SVJ vs. vlastník, které proběhly za poslední 3 roky a snad tam 2–3 případy výhry vlastníka najdeš.

Vložil Ivan64, 21. Únor 2019 - 20:53

Jeden spor jsem již vyhrál,a to o nucení mne k podpisu prohlášení vlastníka, se kterým jsem nesouhlasil.Do­máhali se nahrazením projevu vůle (SOUHLASU) žalobou u okresního soudu. To bude asi také jedna z příčin jejich chování.

Vložil JaVa, 22. Únor 2019 - 9:43

Konečně nějaký vyhraný spor.Mohl by jste prosím,zveřejnit rozsudek(samozřejmě bez jmen),abychom se všichni poučili.

Děkuji a přeji hezký den.JaVa

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".