hlasování perr rollam

Vložil Mirka J. (bez ověření), 8. Březen 2023 - 20:14 ::

Náš předseda SVJ i letos rozhodnul o hlasování mimo zasedání s tím,že půjde jen o schválení účetnictví za loňský rok.Dopadlo tak,že 51% vlastníků ho schválilo,2% bylo proti a 49% se zdrželo hlasování.Tudíž to vyhodnotil,že většinou hlasů je vyúčtování schváleno.Nějak mi to nesedí,když vlastně stejné procento vlastníků vyjádřilo hlasováním své pochybnosti.Děkuji za každé vyjádření.

  • hlasování

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Zdenek 22, 8. Březen 2023 - 23:47

Je podstatné, jakým přesně % bylo „účetnictví“ schváleno, protože v dalším příspěvku píšete o nějakých desetinách.

Další věc ale je, o čem přesně jste rozhodovali. Podle § 1208/c do působnosti shromáždění patří mj. schválení „účetní závěrky“. A pokud jste neschválili účetní závěrku, jaké výhrady vůči ní byly? Neodpovídala snad faktickému stavu?

Vložil Mrka (bez ověření), 8. Březen 2023 - 20:34

Omlouvám se za překlep=pro schválení účetnictví bylo 50% vlastníků,2% proti a 48% se zdrželo ±nějaké desetinky %.

Vložil Justitianus, 9. Březen 2023 - 0:54

Za prvé:
Váhy hlasů jsou vždy vyjádřitelné jako celá čísla. Žádné zaokrouhlování, žádná procenta a už vůbec ne desetinná čísla! Co píšete je tedy neurčité, protože nevíme nic o skutečném výsledku hlasování.

Za druhé:
Je úplně jedno zda účetní závěrka byla schválena nebo nebyla. Je to úplně jedno i finančnímu úřadu i rejstříkové­mu soudu.

Justitianus

Vložil Petr, 9. Březen 2023 - 2:10

Nelze libovolně rozhodnout že se bude hlasovat per rollam (mimo zasedání), viz

Rozhodování mimo zasedání

§ 1211

(1) Není-li svolané shromáždění způsobilé usnášet se, … . V jiných případech lze navrhnout přijetí rozhodnutí mimo zasedání, pokud … .

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".