hlasování

Vložil Klara (bez ověření), 7. Září 2017 - 19:23 ::

Dobry den, rada bych poprosila o radu. Bydlime v malem cinzovnim dome: 5 byt. jednotek: 3 ruzni majitele a 1 majitel, ktery vlastni 2 bytove jednotky. Jak ma spravne probihat hlasovani? Opravdu staci jen 3 hlasy ze 3 bytovych jednotek cili: 1 majitel dvou bytovych jednotek a k nemu jeden hlas ze zbyvajici „nejake“ jednotky? Jde mi o to, ze majitel dvou bytovych jednotek je kamarad se sousedem a vzdy hlasuji stejne!!! Ted to doslo tak daleko, ze si mezi dvermi (bez radne schuze!!!) odsouhlasili izolaci domu a vydani se vsech penez se spolecneho fondu oprav. Mame nejakou sanci, jak je nekdy na schuzi v budoucnu prehlasovat??? A kolik byt. jednotek musi byt na schuzi, aby byla platna?? Moc dekuji za odpoved. K

  • hlasování

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil REné (bez ověření), 9. Září 2017 - 10:19

Napsala jste:

„Ted to doslo tak daleko, ze si mezi dvermi (bez radne schuze!!!) odsouhlasili izolaci domu“

I když mají většinu hlasů, nemohou odsouhlasit opravu bez svolání shromáždění, pokud by to bylo v rozporu s NV č. 366/2013 § 13 ost. 2 a nebylo to ve stanovách upraveno jinak:

„(2) V působnosti statutárního orgánu společenství vlastníků jednotek je rozhodování o opravě nebo stavební úpravě společných částí nemovité věci, nepřevyšují-li náklady v jednotlivých případech částku 1000 Kč v průměru na každou jednotku; tento limit neplatí, pokud se jedná o opravy způsobené havárií na společných částech, nebo pokud stanovy společenství vlastníků jednotek určí něco jiného.“

Vložil LENII, 7. Září 2017 - 21:12

1)))
Jak ma spravne probihat hlasovani?:

zákon 89/2012 Sb.

§ 1206

(1) Shromáždění tvoří všichni vlastníci jednotek. Každý z nich má počet hlasů odpovídající velikosti jeho podílu na společných částech; je-li však vlastníkem jednotky společenství vlastníků, k jeho hlasu se nepřihlíží.

(2) Shromáždění je způsobilé usnášet se za přítomnosti vlastníků jednotek, kteří mají většinu všech hlasů. K přijetí rozhodnutí se vyžaduje souhlas většiny hlasů přítomných vlastníků jednotek, ledaže stanovy nebo zákon vyžadují vyšší počet hlasů.

2))) Opravdu staci jen 3 hlasy ze 3 bytovych jednotek…:

Záleží na velikosti jejich podílů na společných částech. Neuvádíte, zda jsou byty stejně velké nebo některé větší a jiné menší.....

3)))
Mame nejakou sanci, jak je nekdy na schuzi v budoucnu prehlasovat??? Pokud velikost jejich podílů odpovídá většině hlasů, tak nemáte.

4)))
A kolik byt. jednotek musi byt na schuzi, aby byla platna??

Nepočítají se bytové jednotky ale hlasy podle velikosti podílů na společných částech – viz bod 1):

Shromáždění je způsobilé usnášet se za přítomnosti vlastníků jednotek, kteří mají většinu všech hlasů.

Vložil Klara123 (bez ověření), 7. Září 2017 - 21:33

Moc děkuji za odpověď… bohužel součtem jejich podílů nás vždy přehlasují a schůze je platná i bez nás…

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".