Havárie odpadu - odmítnutí věc řešit

Vložil Jan Hartman, 29. Říjen 2011 - 16:05 ::

Jsem majitelem bytové jednoty v SVJ. V bytové jednotce nalézající se o patro výše pronajal ji její majitel nájemníkovi. V koupelně tohoto bytu došlo k havárii odpadu, voda promáčela náš strop a i nadále k nám zatéká. Nájemník (oprávněně?) odmítá provést opravu a odkazuje nás na majitele dotčené jednotky. Majitel ale tvrdí, že minulosti již opravu provedl výměnou sprchového koutu a dnešní stav způsobuje majitelka bytu, umístěného o další patro výše. V bytě mého nadsouseda ale stopy po průsaku vody chybí. Jeho dalším argumentem je, že závada tedy vzniká naší vinou, protože máme ucpaný odpad (voda teče vzhůru?). Na základě těchto nesmyslných argumentů odmítá cokoli podniknout. Existuje vůbec nějaká cesta, jak takové absurdní situaci čelit? Děkuji za radu!

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Jandus (bez ověření), 31. Říjen 2011 - 12:09

    Protoze se vec tyka pravdepodobne spolecnych casti domu (vody a odpadu, a neni jiste kdo co zavinil), zadejte o opravu predsedu SVJ, respektive spravce, pripadne volejte rovnou jejich smluvni havarijni sluzbu. Odbornik at urci pricinu a SVJ at pripadne vymaha cenu za opravu na vinikovi.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".