garáže

Vložil Jan Kramařík (bez ověření), 26. Květen 2022 - 6:53 ::

Jsem vlastník byt. jednotky v domě ,kde jsou v rámci nebytové jednotky garážová stání pro dva domy.Nejsem majitelem garážového stání.Nyní SVJ zakoupilo nové garážové dveře a s tvrzením , že se jedna o společnou část domu /fasáda/ požaduje formou mimořádné splátky podílem na byt. jednotku úhradu částky za dveře v ceně 125 tis.Odmítám toto platit jak postupovat.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Justitianus, 26. Květen 2022 - 9:35

  Přečtěte si prohlášení.

  Přečtěte si prohlášení.

  Přečtěte si prohlášení.


  Pouze v prohlášení zjistíte zda vrata od garáže jsou či nejsou společnou částí domu, která je společná všem vlastníkům jednotek. Nás se neptejte – my netušíme co máte v prohlášení uvedeno.

  Mělo smysl řešit toto v předstihu – v době kdy shromáždění rozhodovalo o budoucí opravě garážových vrat. Vy jste se nezajímal o to co se děje v domě? Asi ne. Tak se nedivte.

  A mimochodem: Ani teoreticky byste nemohl být „majitelem garážového stání“. To je vyloučeno! Garážové stání není nemovitá věc; jsou to jen čáry na podlaze. Mohl byste být jedině vlastníkem podílu na jednotce garáž.

  Justitianus

  Vložil p123 (bez ověření), 26. Květen 2022 - 7:28

  Zjistěte si z Prohlášení vlastníka, kdo je majitelem garážových vrat – možností je víc. Pokud je celá garáž skutečně nebytovou jednotkou zapsanou samostatně v katastru, jak bývá obvyklé např. v novostavbách, pak by majitelem vrat mohli být jen její spoluvlastníci. Ale může se jednat i o společnou část domu, bez prohlášení vlastníka situaci nelze posoudit.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".