Funkce člena BD ve výborech BD a SVJ

Vložil FILIP (bez ověření), 20. Září 2018 - 8:41 ::

Dobrý den ,v našem bytovém domě existují 2 družstva /BD a SVJ/. Místopředseda BD vykonává zároveň i funkci místopředsedy SVJ. Jeho jednání v SVJ nelze hodnotit zcela objektivně info.získaná v SVJ zřejmě využívá pro prospěch BD. Jaké je možné řešení?
Díky za info.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 20. Září 2018 - 22:05

  Prostě si do výboru SVJ můžete zvolit někoho jiného. Souběh těchto funkcí však je legální.

  Vložil jarmila44 (bez ověření), 24. Září 2018 - 16:50

  Náš statutár to vyřešil: předseda SVJ zároveň místopředseda samosprávy BD, předseda samosprávy BD zroveň místopředseda SVJ, třetí funkce po zemřelém se do statutáru nevolil, prý byl kooptován, je obava, že vlastníci platí i samosprávu, dotaz jak BD hradí svůj podíl na účet SVJ, nebyl statutáren odpovězený

  Vložil ... (bez ověření), 20. Září 2018 - 11:28

  Ve vašem bytovém domě neexistují 2 družstva. Ve vašem byt. domě existuje jedno družstvo a jedno svj. To jsou dva zcela odlišné a samostatné právnické osoby, dva právní subjekty. Pokud je místopředseda BD členm byt. družstva a je zvolený může vykonávat funkci. Pokud je stejný člen taky členem svj a je zvolený může vykonávt funkci taky v svj. Řešení je takové, že zvolíte někoho jiného. Pokud ovšem dotyčný není členem svj, tak by funkci neměl vykonávat. Pokud to ale máte ve stanovách, tak může. Finacovat si v jednom domě jak BD tak SVJ je luxus. Když jste se tak rozhodli, tak to tak je.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".