Financování výměny dveří v nebytových prostorech

Vložil ladislav (bez ověření), 2. Červen 2014 - 11:05 ::

Dobrý den,dotaz zní..Jsme SVj o 8 byt.jedno­tek.Jednáme o budoucím zateplení polystyrenem pouze 2 x BS budovy +půdu a stropy v prostorech pouze na BS pod podlažním 2 přízemních bytů na jedné z BS budovy ,kde se nachází prádelna a sušárna. Na drohé straně budovy se pod přízemním bytem budovy nachází 2nebytové prostory -garáže v osobním vlastnictví nájemníků,kteří si tyto prostory před lety koupily. Tito nájemníci požadují také ve svých nebytových prostorech-garážích zateplit strop,nad kterým je bytovka .též požadují i koupit nové vrata ke garážím s odůvodněním,že je to prostor patřící k obvodu budovy. přitom SVJ jim v minulosti vyšlo vstříc tím,že platby do FO se podílí pouze 50%financíza garáže. Mají právo na to abychom jim hradily 2 x výměnu dveří garáží,když jedny stojí cca 28tis.kč. Můžete mi k tomuto dotazu podat radu,názor či vyjádření. Věřím i v odpověd od pana Lake.Děkuji.La­dislav

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil X (bez ověření), 2. Červen 2014 - 16:19

  Rozsah zateplení si můžete zvolit příslušnou 3/4 většinou všech. Můžete zateplit třeba i jen BS (předpokládádám, že BS znamená boční stěna). Žádné dveře měnit nemusíte.

  „… přitom SVJ jim v minulosti vyšlo vstříc tím, že [na] platby do FO se podílejí pouze 50% financí za garáže …“

  SVJ (pouhý to slouha :) nemělo oprávnění jim vycházet vstříc. Měla být uzavřena dohoda všech vlastníků (nejlépe písemná) o tom, jakým podílem vlastníci přispívají na správu společných částí domu.

  Také si ujasněte, co kdo (spolu)vlastní a jakým podílem. Najdete to v Prohlášení vlastníka, i když možná narazíte na to, že PV je neúplné a nejasné. To je bohužel běžná vada snad většiny PV.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".