Falšování zápisů ze shromáždění je přípustné; kdy se vlastník dozvěděl

Vložil TN. (bez ověření), 11. Březen 2018 - 22:49 ::

Často zde na portálu čtu stesky nad tím, že členové výborů falšují zápisy ze shromáždění. Sice jde o zprávu ze sféry obchodních korporací, ale soudní praxe falšované zápisy, resp. podklady k zápisu změn ve veřejném rejstříku, široce akceptuje, viz http://www.ceska-justice.cz/…podal-pozde/

NOZ na mnoha místech operuje s termínem „kdy se vlastník dozvěděl, nebo dozvědět mohl“, což má např. vliv na lhůtu k podání žaloby nebo oznámení koupě bytu. Všimněte si, že i doručení e-mailu je tím okamžikem, kdy se někdo „dozvěděl“.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Robin (bez ověření), 12. Březen 2018 - 14:59

    Pane "TN", a jak se toho dá využít? Např. v našem SVJ jsem zjistil, že existují zápisy ze shromáždění o kterých nevím. A protože evidentně se v SVJ podvádět smí asi bych neměl problém svolat shromáždění a když bych např. přišel jen já udělal bych zápis a vložil ho do VR a pokud by ho do 3 měsíců někdo nenapadl platilo by to. Sice nevím jestli by ho VR akceptoval, protože nejsem statutárním orgánem, ale účetní závěrku našeho SVJ posílá nějaké SBD, které si myslí že je správce domu a VR to akceptuje. Řekněte a poraďte jak malý vlastník může tedy také švidnlovat a podvádět.

    Vložil TN. (bez ověření), 12. Březen 2018 - 15:59

    Návod najdete v článku, podívejte se do sbírky listin dané společnosti TREVOS, a. s., tam najdete další tipy. Je to jednoduché.

    1. navštivte libovolnou vesnici v průmyslové oblasti v Rumunsku nebo Bulharsku (v některých vesnicích je nezaměstnanost 80–90 %)
    2. prvnímu opilci vražte do ruky 100 EUR a dotáhněte ho k notáři, kde vám podepíše plnou moc
    3. po návratu do ČR oblékněte kšiltovku a mikinu s kapucí a kloňte hlavu do země
    4. plnou moc nechte soudním tlumočníkem přeložit
    5. vytipujte internetovou kavárnu bez kamer
    6. sepište zápis ze shromáždění s datem konání leden 2017, když předsedou společenství byl 100 % přítomných zvolen Rumun (Bulhar), a prezenční listinu, vytiskněte (nutno na cizí tiskárně, abyste nezanechal stopy, nezapomeňte na rukavice! – i z papíru lze odebrat otisky prstů) a vyrobte podpisy – vzory podpisů členů SVJ najdete ve sbírce listin
    7. týden se nemyjte a neměňte spodní prádlo
    8. udělejte úředně ověřené kopie (z kopií se bude obtížně prokazovat padělaný podpis) – nezapomeňte na mikinu s kapucí, kopie udělejte u notáře, protože notáři nevedou knihu ověřovaných opisů listin (zatímco Česká pošta a městské úřady ano), pokud to umíte, padělejte notářské razítko; do pusy dejte tři bonbóny a šišlejte, protože smrdíte, notářská asistentka se vás bude chtít co nejdříve zbavit
    9. originály spalte
    10. podejte návrh na zápis změny v rejstříku společenství, jako doručovací adresu uveďte P.O.Box

    Protože shromáždění proběhlo v lednu 2017 (uběhla lhůta dle § 259), nebude moct přehlasovaný vlastník podat žalobu o neplatnost. Usnesení je tedy automaticky ze zákona platné.

    Po zápisu si nechte udělat dispozice k bankovnímu účtu a vemte si, co na něm leží.

    Vytipujte velká SVJ (300+ bytů), na účtech jim leží standardně 20–30 miliónů Kč.

    Trochu se ale obávám, že narazíte na AML, banky jsou povinny podezřelé transakce stopnout. Spokojil bych se tedy jen s převodem 3 mil. Kč, do zprávy pro příjemce napište třeba „první záloha ceny za zateplení domu“ a nezapomeňte napsat rozumně vypadající variabilní symbol (např. 1800036).

    Vložil ik (bez ověření), 14. Březen 2018 - 11:25

    Pane TN, jako fór dobrý. Ale na to co píšete nemusíte jezdit do Rumunska, na to seženete ochotné idioty, pardon tzv. bílé koně i u nás. A dost Rumunů si najdete na různých ubytovnách po ČR, když už by to museli být zrovna oni. Hezký den.

    Vložil TN. (bez ověření), 14. Březen 2018 - 11:43

    Vycházel jsem ze zkušenosti společnosti Trevos. Když by šlo o místního Rumuna, hrozí policejní vyšetřování (muselo by se jednat o osobu, která se neregistrovala u cizinecké policie), kdežto na osobu pobývající ve zkorumpovaném Rumunsku naše úřady nedosáhnou; Polsko je moc blízko. Ještě lepší je sehnat osobu mimo EU, ale u osob z EU máte výhodu, že rejstříkové soudy jsou benevolentnější (měkčí podmínky dle ZoVR) při přezkumu přiložených listin.

    Pokud chcete schéma zdokonalit, můžete samozřejmě předtím založit IBC na Seychelách a tuto společnost jmenovat předsedou společenství, ale to už je hodně okaté a trkne to (snad) i úřednici na soudě – a hlavně bankéře.

    Vložil takylaik, 12. Březen 2018 - 17:37

    Velice vtipné, avšak bohužel nikoliv k smíchu – potvrzuje to právní realitu ČR. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že dokonce i padělání podpisů na smlouvách uzavíraných SVJ je tolerováno.

    Vložil Jura (bez ověření), 14. Březen 2018 - 10:52

    Ctihodný pane,pokud je pravda, že tolerujete falšování podpisů na smlouvách, pak se nemáte čím chlubit. Pokud to pravda není, pak prosím sdělte nám ostatním laikům jakým způsobem jste dosáhl nápravy podvodu.

    Vložil takylaik, 20. Březen 2018 - 19:31
    • protože podle policejního vyšetřovatele i státního zástupce

      není falšování neveřejné listiny trestním činem – a máme

      vymalováno.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".