Energetický štítek

Vložil tazatel jaryn, 13. Duben 2014 - 11:41 ::
  • PENB

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Pavel, 14. Duben 2014 - 0:35

Jak je to ve skutečnosti s „výjimkou“ pro BD uvádí na svých stránkách MPO:

"19. Existují výjimky pro prodej nebo pronájem rodinných domů a družstevních bytů od 1.1.2013? (jedná se o převod členských práv).

V případě převodu členských práv v družstevním vlastnictví, povinnost vypracovat PENB dle zákona nevzniká.

Jiná situace bude, ale při pronajímaní bytů v družstevním vlastnictví, tam z titulu užívání bytů na základě nájemních smluv vznikne pro družstvo povinnost zajistit zpracování PENB od 1.1.2016 – viz § 7a, odst. 2, písm. a) bod 3 zákona.

Vlastník budovy je povinen zajistit zpracování PENB pro užívané bytové domy dle velikosti energeticky vztažné plochy v termínech podle § 7a, odst. 1, písm. c) zákona."

Hezký den!

Pavel

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".