DPP - Zdražovací balíček se musí upravit

Vložil Pavel, 14. Leden 2024 - 23:49 ::

Zdroj:

https://tn.nova.cz/…lada-upravit

Cituji:

„Na některých změnách konsolidačního balíčku, konkrétně na zpřísnění pravidel pro dohodáře, se dokonce už pracuje ve Sněmovně. “Ten systém tak, jak je teď nastavený, není úplně srozumitelný a není předvídatelný," myslí si poslankyně Marie Jílková (KDU-ČSL).

Na stole je varianta, podle které by dohodáři mohli uplatňovat výhody jen na jednu smlouvu. „To řetězení smluv byl ten největší problém, který se v této oblasti řešil. Je to věc, kterou nejprve projednáme, a pokud bude smysluplná, tak ji i podpoříme,“ slíbil poslanec Michal Kučera (TOP 09)."

Takže už i vládní poslanci chápou co schválili za paskvil.

Hezký den!

  • DPP

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil , (bez ověření), 15. Leden 2024 - 4:22

Takže už i vládní poslanci chápou co schválili za paskvil. Pějte ody na idioty. Nic nechápou, nemají odpovědnost a je jim zcela fuk co schválili. Jediné, čemu rozumí je, že musí hlasovat pro navýšení své vlastní odměny. Takové hlasování ve svůj prospěch nemůžou ani zmršit ani ignorovat.

Vložil , (bez ověření), 15. Leden 2024 - 4:34

Firma, která smlouvu s dohodářem nahlásí České správě sociálního zabezpečení jako první, zaplatí pojistné pouze tehdy, když u ní výdělek přesáhne deset tisíc korun. Všechny další dohody budou mít limit pro neplacení odvodů podstatně nižší, může jít o jednotky tisíc. A kde je záruka, že to bude fungovat. Jak se pozná, která firma podala to hlášení jako první. To zase bude podvodů, koho dát na místo první, protože odvádět bude i firma ne jenom dohodář. Proč by měla dopolácet nějaká firma na to, že údajne sepsala s někým další DPP a údajně nebyla první, když to nejde ověřit. Jak dotyčná firma zjistí, že je první nebo až další. To se budou v těch hlášeních předhánět? Zítra sepíšou DPP, ale hlášení už poslali včera, aby byli první. To zase bude paskvil

Vložil Pavel, 15. Leden 2024 - 11:20

.,

záruka, že navrhovaný a dosud neschválený systém bude fungovat pochopitelně není. Jistota je ale v tom, že stávající platný systém, který má nabýt účinnosti 1.7.2024, je nefunkční paskvil, tak tato jistota tu je.

Stát chce mít přehled o všech DPP bez ohledu na to, zda podléhají zdravotní či sociální dani. To je základní požadavek státu. Chce tím snížit sociální dávky a zvýšit výběr zdravotní a sociální daně. To berte jako fakt.

Na základě tohoto zadání a s cílem částečně opravit paskvil ve Zdražovacím balíčku ohledně DPP navrhla pracovní skupina složená z odborné veřejnosti, nikoliv z vládních ideologů, systém, jak se popasovat se souběžnými DPP v jednom měsíci.

Každý zaměstnavatel bude hlásit na OSSZ uzavření DPP a měsíčně bude hlásit, kolik si kdo na DPP vydělal. Pouze „první zaměstnavatel“ může počítat s tím, že částka do 10 500 Kč za měsíc bude bez soc + zdr. Ostatní zaměstnavatelé, kteří nebudou „první“, odvedou z DPP nad 4 000 Kč soc+zdr. Minimálně v teoretické rovině by to mělo fungovat. Musí ale být do 30.6. SW a půlmozci to musí schválit. Záložní varianta je, že se zdaňování DPP soc+zdr odsune až k 1.1.2025. To ale vrchnost nechce, protože se mylně domnívá, že soc+zdr z DPP přinese do rozpočtu miliardy.

Hezký den!

Pavel

Vložil asi tak (bez ověření), 15. Leden 2024 - 12:01

Každý zaměstnavatel bude hlásit na OSSZ uzavření DPP a měsíčně bude hlásit, kolik si kdo na DPP vydělal. Pouze „první zaměstnavatel“ může počítat s tím, že částka do 10 500 Kč za měsíc bude bez soc + zdr. Ostatní zaměstnavatelé, kteří nebudou „první“, odvedou z DPP nad 4 000 Kč soc+zdr. No a v tom je to jádro pudla. Jak se pozná, kdo bude první, kdo určí, kdo byl první? Nějaký úředník? To je diskriminace jako blbec. Ten, kdo nebude „první“ bude odvádět všechny odvody za nižší mzdu a bude mít vyšší náklady než ten, kdo bude " první" za vyšší mzdu nemusí odvádět nic. Tak tohle vymyslí pouze idiot. Nakonec co čekat, ještě z nich nevypadlo nic normálního.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".