DPP v režimu oznámené dohody

Vložil Pavel, 3. Únor 2024 - 14:02 ::

Skončilo neveřejné připomínkové řízení ohledně DPP resp. zrušení limitu 40% průměrné mzdy při souběhu DPP u více zaměstnavatelů v jednom měsíci.

Do zákona 187/2006 Sb. mají být doplněny §§ 7a až 7c, které zruší nesmyslné sledování souběhu DPP a tím riziko dodatečného zdanění.

Od 1.7.2024 se mají hlásit všechny DPP bez ohledu na jejich výši. Na tom Traktorista trvá, chce mít přehled podle r.č. kolik si kdo na DPP vydělá. Asi nějaká úchylka.

DPP do 3 999 Kč/měsíc budou bez sociální a zdravotní daně.

Kdo první na OSSZ oznámí, že má zaměstnance na DPP, bude v „režimu oznámené dohody“. To mu umožní poskytnout DPP do 10 500 Kč/měsíc bez sociální a zdravotní daně.

Pokud bude nějaká další dohoda nad 4 000 Kč, která nebude „v režimu oznámené dohody“, tak bude podléhat soc+zdr dani.

Úředníci od Traktoristy prskali, že se jim ruší jedna část kontrol a tak vymysleli ještě kontrolu podle § 97a stejného zákona, protože kontrolovat se musí!

Uvidíme co se nakonec jako přílepek vyskytne ve sněmovním tisku. Času do 30.6.2024 moc není.

Hezký den!

  • DPP

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil § (bez ověření), 3. Únor 2024 - 15:41

Kdo první na OSSZ oznámí, že má zaměstnance na DPP, bude v „režimu oznámené dohody“. To mu umožní poskytnout DPP do 10 500 Kč/měsíc bez sociální a zdravotní daně. To bude zase podvodů a protekcí v tomto neuvěřitelném kocourkově. Kdo a jak zjistí, že byl první, nebo kdo byl první. Kdo zajistí, že to úředník nezmění a nešoupně ba první místo svého dobrého...... kamaráda, nebo kamaráda kamaráda. Tady není žádná záruka objektivity a spravedlnosti. To je buzerace.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".