Dotaz na úhradu za rozšíření 1.f.přípojky na 3.fázovou

Vložil Lubomír (bez ověření), 4. Únor 2021 - 13:20 ::

Dobrý den ,
v roce 2020 bylo v domě SVJ provedeno rozšíření el.přípojky z 1.f. na 3.fázovou , hrazeno ze společných záloh na opravy a investice, schválé shromážďením vlastníků. Příklad : Celková investice cca 400 000 kč na 27 bytových jednotek (14815kč na byt). .

Já jsem si provedl tuto investici v roce 2002 sám , na svoje vlastní náklady . Mohu si o tuto částku výbor SVJ za žádat, když jsem zálohy na opravy a investice platil jako ostatní. Je tento výpočet v pořádku.
Děkuji za vyjádření ,s pozdravem LP.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymous_El (bez ověření), 6. Únor 2021 - 23:00

  Bez bližších znalostí nelze, čili v obecné rovině. Nejdříve si zjistěte zda Vaše investice z roku 2002 je stejného technického provedení jako to co bylo odsouhlaseno v roce 2020 shromážděním. Mezitím bylo uvedeno mnoho nových edicí technických a energetických norem a proto je možné že již nevyhovuje schválenému záměru byť je to třeba funkční.

  Ohledně proplacení, jedna z dvou popsaných variant může být i ta Vaše:

  https://www.penize.cz/…-oken-od-svj

  Vložil Justitianus, 5. Únor 2021 - 6:15

  Pane Lubomíre, domovní rozvod je zcela jistě napojen na třífázové napájecí vedení od distributora elektrické energie. Musíte rozlišit (a napsat nám zde) zda došlo k opravě/zhodnocení společných částí domovního rozvodu, nebo došlo k opravě/zhodnocení částí rozvodu ve vlastnictví jednotlivých vlastníků jednotek.

  • Zpravidla jsou společné všechny „dráty“ až k bytovému jističi za bytovým elektroměrem.
  • Dál pak pokračují „dráty“ ve vlastnictví vlastníka jednotky.

  Nejspíše je toto členění zmíněno v prohlášení (vlastníka budovy). Až odpovíte na položené dotazy, poradím Vám zda můžete nějakou částku požadovat po SVJ a jak se případně určí její výše.

  Justitianus

  Vložil Jardas (bez ověření), 4. Únor 2021 - 15:18

  Taky by mě zajímalo, co se vlastně v domě dělo a proč, vy jste v domě přešli na EL topení či zrušení plynu, nebo jde o starý činžák?

  Já přitom všude snižuju z 3F na 1F, dokonce i když je topení i TUV na EL, nejen vaření.

  Vložil P_V (bez ověření), 4. Únor 2021 - 14:04

  Těžko říci co se u vás v domě vlastně dělo, to byste musel upřesnit rozsah. Domovní rozvody 3f už určitě byly, při tom počtu bytů. Nebyla to spíš celková rekonstrukce rozvodů a elektroměrových skříní, aby tam šlo osadit 3f elektroměry místo 1f, kdo bude chtít? To Vám asi ten improvizovaně osazený 3f elektroměr ve staré skříni nezachovali, předělávalo se všechno, nic se neušetřilo tím, že už jste něco měl.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".