Dotaz na majetek plynáren

Vložil Anonymous, 2. Prosinec 2009 - 20:34 ::

dobrý den opravovali nám unikající plynové trubky ve společných prostorech chci vědět co je majetkem plynáren hodiny a trubky před hodinama nebo ne?? protože si fakturovali za opravu trubek ve spol. prostorech. Vím že elektrárny mají hodiny své a to co je před hodinama je také jejich a veškeré opravy hradí oni. Jak je to uvás. Je to důležitý dotaz protože měnili zhruba 2metry trubky a vzali si spoustu peněz. můj e-mail je shsviragreg@sez­nam.cz Děkuji za odpověď

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil salvador, 5. Prosinec 2009 - 21:34

  Vlastnické vztahy energetického zařízení řeší zákon 458 PODMÍNKY PODNIKÁNÍ A VÝKON STÁTNÍ SPRÁVY V ENERGETICKÝCH ODVĚTVÍCH např. § 45. Ve Vašem dotazu uvádíte nesprávně, že víte jak je to s vlastnictvím u elektro zařízení.

  Vložil Urbji (bez ověření), 2. Prosinec 2009 - 22:55

  V majetku plynáren je hlavní přívod do objektu až po hlavní uzávěr plynu (mimo). Hlavní uzávěr plynu a vše, co je za ním směrem do objektu je v majetku Společenství, a to až po bytový uzávěr před plynoměrem v bytě. Plynoměry jsou majetkem plynárny, vedení za plynoměrem směrem do bytu je v majetku majitele bytu.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".