Dotace pro bytové domy

Vložil ik (bez ověření), 26. Květen 2023 - 8:37 ::

Opět tahle nová vláda „úřaduje“ :)

https://www.novinky.cz/…ory-40432727#…

  • dotace

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Pavel II (bez ověření), 26. Květen 2023 - 12:55

kdy plánovaná opatření na snížení energetické náročnosti naráží na odpor nemajetných vlastníků, zde z řad důchodců. Vláda jim tedy část nákladů proplatí účelovou dotací a je to ve prospěch ostatních vlastníků v tom domě.

Vložil ik (bez ověření), 26. Květen 2023 - 19:43

Náš dům je z r. 1961, v r. 1992 jsem se do něj nastěhovala. Za pár let nám byly byty odprodány městem. Většina nájemníků, pozdějších vlastníků, byli lidé po padesátce, tzn. blížili se k důchodovému věku, a protože se tehdy chodilo do důchodu ještě před šedesátkou, tak mnozí se pár let po odprodeji stávali důchodci. Dnes už jich hodně není mezi námi. A i přestože už důchodci, když se v našem domě jednalo o novou střechu, zateplení, výměny stoupaček, oprava balkonů nikdy nebyl problém. Nemůžete všechno házet na důchodce. Dnes já osobně vidím větší problém u lidí, kteří si byty koupili na pronájmy, v domech nebydlí, na shromáždění nechodí, a je jim dost jedno, jak dům vypadá. Nájemné jim chodí a dům je vůbec nezajímá.

Vložil 888 (bez ověření), 26. Květen 2023 - 9:45

Důchodci tvoří elektorát v řádu 3 miliónů. Věděl to Andrej, ví to i Traktorista. Neřekl kolik to bude stát, asi to ani neví. Nové žádosti budou složitější, to se vyřeší přijmutím nových úředníků. Praktická ukázka toho, jak se bude šetřit a jak zeštíhlíme stát. Kdyby se důchodcům nesnížila valorizace, tak by na tom byli lépe.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".